річка Прип'ять
4.2(9)

Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Оновлено: 25 Листопада 2017

Річка Прип'ять не звичайна річка. І такою її зробив, перш за все, людина. Її гирло розташоване в зоні найбільшої техногенної катастрофи за всю історію людства – на території зони відчуження, що утворилася в результаті аварії на Чорнобильській АЕС. Вся ця територія стала непридатна для життя людини, але всупереч прогнозам не перетворилася на мертву пустелю, а навпаки, дозволила вижити багатьом видам рослин і тварин, яким в іншому випадку загрожувало вимирання. Природа в басейні річки Прип'ять теж красива і мальовнича. Починаючись у Волинській височині, річка тече по території Поліської низовини в заболоченій долині.

Значна частина боліт була осушена в 30-х роках 20-го століття. На території зони відчуження канали і дамби залишившись без уваги людини, поступово руйнувалися, і болота повернули собі свої «законні» території.

Річка бере свій початок на території України, північно-західніше Ковеля. Перші 204 км річка тече по території України, потім перетинає кордон Білорусі. Тут річка тече на протязі 500 км у Поліській низовині. Долина річки виражена слабо, береги низькі, заболочені. Русло Прип'яті в середній течії піщане нестійке, розбивається на безліч рукавів. У пониззі річки збільшується кількість перекатів. Останні 50 км. своєї течії, до впадіння в Дніпро, Прип'ять знову тече по території України. Вона впадає в Київське водосховище всього в декількох кілометрах нижче Чорнобиля.

Про риболовлю на Прип'яті можна писати дуже багато. Річка має довжину майже 800 кілометрів і на кожній ділянці є свої особливості та нюанси. Навесні річка доволі сильно розливається і любителям риболовлі буває дуже важко знайти під'їзд до води і взагалі підібратись до неї. Цю нелегку справу затруднює ще й той факт, що в цей період у звязку з нерестовою забороною взагалі не можна виходити на воду.

Береги річки низькі, тому під час паводку їх підтоплює. В результаті утворюються мілководні водоймочки. Коли вода зійде - піщані береги перетворюються в мальовничі пляжи для відпочинку і риболовлі.

Прип'ять з'єднана з річкою Західний Буг за допомогою Дніпровсько-Бузького каналу, а також з річкою Німан. Правда Дніпровсько-Неманскимй канал на сьогоднішній день не працює.

Головні притоки: В річку на всьому протязі її течії впадає багато річок і річечок. Найбільш значущими з них є: Горинь, Стохід, Стир, Турія, Уборть, Уж, Ствига, Віть, Іпа, Лань, Птичь, Случ, Ясельда

Назва річки українською мовою - Прип'ять, білоруькою - Прыпяць. Ентомологія цієї назви багатогранна, краще про неї почитати на вікі

Зовнішня розвідка доповідає

01.07.2015 І Прип'ять і Стохід в Зарчненському районі катастрофічно міліють, дуже заростають водною рослинністю. Закинути спінінга скоро не буде де :(


Коментарі