Десна
4.6(16)

Середня глибина: 3.0 м
Максимальна глибина: 17.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Оновлено: 29 Грудня 2022

Десна — річка в Україні, ліва притока Дніпра (басейн Чорного моря).

Важлива інформація для рибалок: річка Десна вирізняється своєї нестримною течією!

Довжина Десни становить вражаючі 1130 км (з них в Україні 591 км). Площа басейну 88,9 тис. км² (за водозбірною площею Десна посідає друге місце серед приток Дніпра). Площа водозбору річки Десна на території України становить 33820 км². Долина переважно трапецієподібна, у верхній та середній течії асиметрична — з низьким лівим і високим правим берегом; нижче береги пологі, піщані. Заплава заболочена, багато проток, стариць та озер. Річище звивисте, завширшки до 450 м (пересічна ширина 200 м). Глибина річки 2—4 м (максимальна 17 м). Похил річки 1 м/км.

Живлення переважно снігове, навесні часті повені, влітку (в межень) рівень води спадає на 3—4 м. Швидкість течії у межах Київської області дуже висока як для рівнинної річки.

Середня глибина Десни у більшій частині її протяжності в Україні — 2—4 м, максимальна — 17 м. Регулярне судноплавство здійснювалося до 1990-х років на 535 км від гирла. З 1990-х регулярне судноплавство занепало, фарватер здебільшого не поглиблюється.

Десна має велике рекреаційне значення, на її берегах розташована велика кількість пансіонатів. У межах України по Десні проходять популярні байдаркові маршрути з великою кількістю зручних стоянок.

У Десні та в її притоках водяться риби понад 35 видів, серед яких карась китайський, судак, головень, жерех (білизна), густера, лящ, вязь, чехоня, верховодка (уклейка), плотва, карась, окунь, короп, щука, вугор, сом, в'юн, йорж, йорж носар, лин, стерлядь. Рибне багатство в останні роки зменшується через масове браконьєрство.

Слово «десна» є древнім слов’янським словом, що значить «правиця», права рука. Згідно зі словником Б. Грінченка, цим словом українці називали праву руку ще на початку Х сторіччя. Академік О.О. Шахматов на доказ просування на північ слов’янських племен антів після їхньої поразки від аварів (обрів) наводить гідронім Десна. Адже тільки якщо рухатися з півдня на північ, річка Десна стає правою притокою Дніпра, а не лівою, якою вона є за законами географії. От тому таку назву дістала річка.

Саме про це місце: Київська область, Вишгородський район. Річка Десна. Зимою не ловлю. Весь інший час ловлю на фідер. В основному, (в залежності від періоду) клює плотва, лящ, чихонь, карась. Сам хижаків не ловлю, бо поки вчусь, але при мені виймали щуку, судака, сома. для мене найкраща пора - літо..


Коментарі