Луко
4.3(3)

Площа водойми: 80.0 Га
Середня глибина: 1.5 м
Максимальна глибина: 7.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Умови для відпочинку: Загалом всі умови природні, але є бесідка і зовсім поруч село. Достатньо місця для розміщення наметів та безкінечні дрова в лісі.
Особливості:
Оновлено: 29 Травня 2016

Озеро Луківське поряд з однойменним селом Луко. Відстань від райцентру приблизно 26 км, але частково по "воєнній" дорозі - розбитий вщент асфальт та місцями бруківка. На легковушці проїхати можна без проблем.

Озеро майже кругле - з південного заходу на півнчний схід майже 1 кілометр і з північного заходу на південний схід десь 800 метрів. Майже весь берез заріс комишем або лісом, і відповідно місць для зупинки на березі є лише два: 
1. місцевий пляж в південній частині - до нього веде рівна насипна дорога, біля пляжу побудована бесідка та мостик, з якого, мабуть, можна попригати у воду; зручно спускати човна на воду і "яма" озера поруч. (На стіні бесідки напис вуглем "Якщо ти не козел - прибери за собою", але не всі "некозли").
2. Пригорок в лісі на північерму березі - теж місце "відпочинку" місцевого населення, тут вже можливо поставити намета, але є один недолік - вихід на воду через "просіку" в комиші і машину з води не видно.

Західний берег представляє заболочений непрохідний ліс, а на східному березі все в комиші.

Природна глибина озера Луко до 1,5 метра, дно чорне, м'який торф - під берегом 0,5 метра на дні гілочки/водорості, в західній частині є затоплені кущі. Ловити на джиг некомфортно.
Але є в озері і рукотворний рельєф: в давні-давні часи на озері земснарядом мили/брали пісок для якихось потреб і тепер в південно-західній частині є яма з максимальною глибиною до 6-7 метрів, а так по краям ями глибина 2,5-4,0 метра. Дно на ямі чисте - ніяких зачепів і достатньо тверде. Є місця де простукується чіткий перепад глибини від 1,8 до 3,5 метра. Так, розміри ями, приблизно, мабуть, 100х200 метрів.


Коментарі