Танкове озеро
4.2(9)

Площа водойми: 8.4 Га
Середня глибина: 3.5 м
Максимальна глибина: 7.0 м
Умови риболовлі: Заборонено
Примітка по оплаті: рибалити заборонено
Особливості:
Оновлено: 22 Грудня 2019

Що таке Танкове озеро?!

Зі своєї точки зору я можу розглядати дану водойму лише з точки зору спінінгіста адже іншими видами риболовлі я майже не займаюся.

Отже, особисто для мене Танкове озеро – це відмінний полігон для проведення різного роду фестивалів з лову риби спінінгом з берега але вважаю, що воно цілком придатне і для фестивалів з інших видів рибної ловлі.
Найбільш чисті участки твердого дна з шаром піску мають місце поблизу дамби (біля дороги), ці місця і є найбільш глибокими. Так як поплавати з ехолотом мені не випадало можливості, можу характеризувати дану місцевість лише по-пам’яті (мої друзі по “зброї” можливо мене доповнять або підкажуть дещо із своїх спостережень).

Так повздовж дамби метрах в 30-ти знаходиться канава певної ширини (можливо русло) з найбільшою глибиною в межах 5-7 метрів (приблизна міра), практично без “сучка та задоринки” – а ні корчів, а ні рослинності, яка могла б чіплятися за гачок снасті. Правий від дамби берег починається гарним мілким піщаним пляжем, який продовжується до першого перелому берегової лінії де вже починає з’являтися підводна рослинність, а пісок перемішується з мулом. Дно також піщане і на протилежному березі але там більш помітний різкий перепад глибин практично від самої берегової лінії. На лівому від дамби березі можна спостерігати більші об’єми комишу та підводної рослинності, хоча і прогалин з піском також вистачає, що дає змогу оцінювати рельєф, як мінливий. З обох берегів через певні проміжки наявні так звані танкові з’їзди, тобто природні заглиблення в грунті від танкових гусениць (в цих місцях танки заїжджають у воду під час навчань). Слід відмітити, що на лівому березі такі заглиблення майже завжди пронизують комиш, а ось з правої від дамби сторони танкові з’їзди знаходяться на відкритих ділянках берегової лінії.

З власних спостережень можу сказати, що окунь (здебільшого трав’яник) дуже часто зосереджується в таких заглибленнях і підходить в ціх місцях навіть до самого берега. Протилежний від дамби берег можна охарактеризувати, як звужений майже клином і більш зарослий різного роду рослинністю – як підводною, так і прибережною. Так, як трав’яна рослинність в дальніх від дамби районах берега (особливо лівого в кінці) дуже щільна, то для досягнення результату у спінінговій ловлі доведеться скористатися забродними чоботями або ж забродним комбінезоном для того, щоб зайти у воду – це дозволить зручно “приймати” впійману рибу і робити закиди по чистій від трав’яних зацепів у воді.

По лівому березі розташовані 2 бесідки (так як нас цікавить сама водойма – про них ми будемо говорити лише з точки зору орієнтирів). Отже поблизу першої (великої) бесідки є гарний пірс, з якого можна ловити як спінінгом, так і поплавчанкою і т.д. Друга ж бесідка розташована поблизу невеликого заливчика, який має цікавий рельєф дна, підводну і прибережну рослинність і є перспективним для “полювання” як на хижака,так і на мирну рибу.

Щодо правого берега то можна сказати, що цей берег практично не має сильних переломів берегового профілю, тобто практично прямий і лише в кінці, ближче до клиноподібної ділянки, має зарослі комишем ділянки.

Ось що розповів про водойму мій товариш Саша Потапов (Patik):

“…По структуре водоем напоминает глубокую тарелку: от берега идет постепенное углубление, а затем довольно резкий свал в метрах 40 от берегов. Рыба как правило стояла посредине свала, эхолот также показывал там скопления белой рыбы в пол-воды. Мелкого окуня очень много стояло в береге, особенно возле камыша. Дно практически чистое, местами на дне встречается растительность, в основном ближе к берегу. Дальняя от дамбы сторона возле берегов заросшая довольно сильно и водоросли выходят практически на поверхность…”

Якщо говорити про види риб, присутність яких я бачив у даній водоймі, то серед них є: окунь трав’яник (у дуже великій кількості), окунь (благородний), карась, верховода, підлящик, короп, щука (також скоріше всього є і лящ але я його не ловив і не бачив там…). Щодо ваги трофеїв, які ловив я або мої товариші по хобі то з власного досвіду можу відмітити, що вага окунів досягала до 500 грамів, щуки 1,5 кг (хоча люди говорять про факти вилову зубастої до 5 кг),  коропчик – до 1,5 кг, карась до 300 грамів, інша риба, яка нам попадалася була не трофейних розмірів, хоча рибалки говорять про досить пристойні екземпляри коропа, підлящика і ляща.

Завдяки прекрасній людині, яка сприяє розвитку риболовного спорту, начальнику полігону п.Олександру Сергійовичу, на даній водоймі проводилися такі фестивалі з лову хижака спінінгом з берега, як: Major Fest (за підтримки Major Craft), Залізний окунь-1 та Залізний окунь-2 (за підтримки наших форумчан та віртуального Клубу вихідного дня)

 

Ось коротко все, що я можу розповісти по-пам’яті про дане озеро.

Всім ні хвоста, ні луски!
           

              KYM, 03.04.2013
           

почитати про цю водойму: наш форум

Коментарі