Розмір озера: 59,9 гектарів.
Характер дна: точна інформація невідома, але озеро має піщані похилі береги.
Глибина: порядку 10 метрів, найглибші ділянки досягають 17 метрів.
Рослинність водойми: різноманітна.
Наявність місць лову: місця вистачить на всіх. Але краще мати човна.
Риболовецький пресинг: рибалять тут завжди, але зважаючи на розмір озера цей пресинг не значний. Якби не браконьєри зі своїми сітками і електроловами.
Риба: хижа – щука, окунь, судак, сом, в’язь, миньок; біла риба – сазан, лящ, плотва, густера, краснопірка, йорж, карась, головень, лин.
Рекомендовані наживки:
Умови риболовлі: все безкоштовно і без жодних обмежень.
Умови для відпочинку: чудові. Це ж Перлина Полісся. Навколо ліс, дикі кабани і Білорусь за 12 кілометрів.
Проїзд: в навігатор вбиваємо населений пункт с. Нобель. Даному селу близько 900 років. Це кордон із Білорусією – 60 км від м.Пінськ. Зі Львова близько 320 км. Маршрут: Львів-Луцьк-Любашів-Нобель.
Контакт, через який можна замовити місце, просто домовитися приїхати порибалити, розпитати про те чи інше: як такі і не потрібні. Але я тут буду писати по-трохи все, що знайду в мережі.
“Фиш и Чиж” – база All Inclusive, контактний телефон: (050) 413-58-90
Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму: active.lviv.ua, rybalka.lutsk.ua, karpela, rybalka.com, наш форум спінінг, наш форум поплавок
Загальна інформація про водойму:
Цікавий факт, що місцеві жителі називають цю водойму саме Нобѐль.
Нобель “Перлина Полісся” — озеро в Зарічненському районі Рівненської області. Лежить у заплаві річки Прип’яті (басейн Дніпра). Довжина – 3,2 км, ширина — до 2,5 км, площа — 4,99 км, глибина – понад 10 м. Прозорість води – до 2 м.
Розділене на дві половини півостровом, який простягається з півночі на південь і на якому лежить село Нобель. Східна (більша) частина озера вузька і видовжена з півночі на південь, західна частина більш овальна. Улоговина має неправильну серцеподібну форму. Береги і дно піщані, дуже розчленовані. Є чотири острови — два великі і два малі.
Живиться за рахунок водообміну з річкою Прип’ять, яка впадає в його східну частину з півночі і випливає з нього зі східного боку. Взимку замерзає.
Над озером лежать населені пункти: с. Нобель, Дідівка і Котира.
stal1n, 25.01.2014
Випала нагода відвідати дану водойму,просторррр! ух! Хороший сосновмй ліс,невелика кількість рибалок .
Враження навіть не зіпсувала жахлива “дорога” що тягнеться кілометрів 15 від Нобеля до Любашова,
постійні кружляння “тролів” перед самим носом човна.
Як завжди зустрівся “рибалка” який на трол риби наловив,зрозуміло що на човен,мотор,джип грошей хватило,
а ввечері ще виплив сіточку на сотню метрів постав, ще не наївся, сука
Словом по хижаку водойма цікава.
Однією з особливостей озера Нобель є наявність на водному плесі трьох суходільних острівків. Вони, немов застиглі велетні-кораблі, доповнюють місцеве довкілля. Найбільший з цих острівків має назву Петрівський. Розташований у північно-східній частині озера і займає площу близько 7 гектарів. Між ним і північним берегом озера проходить русло річки Прип’ять. Це місце між двох берегів називається «Перегрудниця», воно неглибоке і у посушливі роки може повністю пересихати. Ґрунти на Петрівському острівку піщані, уся територія засаджена сосновим лісом. Ймовірно на цьому острівку у давнину знаходилась Петрівська церква – одна з багатьох церков літописного Нобля, що й дала назву суходолу над поверхнею води.
Другим за розміром є острівок під назвою Липно. Розташований у південно-західній частині озера, він яскраво проглядається при під’їзді до водойми. Цей острів площею 5 гектарів рясно засаджений листяними деревами, серед котрих переважає канадський клен. З південно-східної частини і до північно-західної рельєф острова підвищується. Берег заболочений, важкодоступний. На поверхні проглядаються контури валу, ймовірно в давнину тут знаходилась будівля.
Найменшим з трьох острівків озера є острів, який так і називається – «Острівок». Розташований він з південної сторони озера Нобель в безпосередній близькості від півострова, на якому знаходиться село. Його площа становить один гектар. Має округлу форму та виражений підвищений берег. Зараз на цьому острові шумлять височенні покручені в різнобіччя вітрами сосни. Ґрунт на острові піщаний з великою кількістю каміння кремнію. З переказів старожилів, у минулому саме на цьому острові знаходився замок нобельських вельмож.
Як були задіяні ці острівки людьми в давнину – достовірно невідомо. Однак ще півстоліття тому на них вирощували сільгоспкультури: землю розорювали, а сільгоспреманент та урожай доставляли по воді на човнах. Тепер ці вкриті зеленню тінисті острівки – відмінне місце для відпочинку, усамітнення, а берегові зарості очерету – для спокійної риболовлі. Недарма кажуть, що природа – вічний зразок мистецтва.
Ще з зовсім крихітний острів з назвою Пестя.
20.01.2014
тут будуть всілякі breaking news
16.04.2019
Новий Національний природний парк з’явився на Рівненщині. Знаходиться він у Зарічненському районі і називається Нобельський, на честь найбільшого озера на Поліссі - Нобель. Відповідний указ про його створення підписав Президент України.