Луга
4.7(3)

Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Лише вдень
Оновлено: 12 Грудня 2017


Річка Лу́га (стародавня назва — Луг)протікає у межах Локачинського, Іваничівського та Володимир-Волинського районів Волинської області. Права притока Західного Бугу
Довжина бл. 93 км, площа басейну 1348 км². Характер річки — рівнинний, вона протікає в болотистій заплаві завширшки до 2 км. Русло звивисте, завширшки 10—25 м, завглибшки 1—1,5 м. Похил річки 0,7 м/км. Живлення — грунтові води, атмосферні опади. Взимку льодовий покрив нестійкий, навіть у сильні морози. Найвищий рівень води під час весняного паводку — в березні-квітні, найнижчий — в липні-серпні. Споруджено понад 20 ставків.

Розташування
Луга бере початок в межах Горохівської височини з двох витоків: один з них, за назвою Луга-Свинорийка, розташований у Локачинському районі — біля села Гранатова, інший витік (власне Луга) розташований у селі Колпитові (Луга-Свинорийка впадає в Лугу біля села Чесний Хрест). Річка тече спочатку на захід і північний захід, потім на північ, у нижній течії — переважно на північний захід. Впадає до Західного Бугу на північно-західній околиці міста Устилуга.
Найбільші притоки: Луга-Свинорийка, Свинорийка, Риловиця (праві); Стрипа (ліва).
На берегах Луги розташовані міста: Володимир-Волинський, Устилуг.
Природа й екологічний стан

Екосистема Луги зазнала сильного антропогенного впливу — на деяких ділянках її русло штучно випрямлене, обваловане захисними дамбами. В повоєнний період заплави Луги інтенсивно осушувалися. Меліорація призвела до зміни гідробіологічного режиму річки — замулення її джерел, зменшення водного стоку. Непоодинокі випадки забруднення Луги побутовими стічними водами, неочищеними викидами промислових підприємств.

…Сам я во Владимире живу не так уж давно, но уже заметил, что местные рыбаки Лугу почему-то не уважают. Говорят, мол, рыбы нет. Так вот я утверждаю, что рыба в Луге есть, и довольно много. Вода чистая и прозрачная (хотя берега местами изгажены изрядно). Так может, ловить не умеем?! Оно понятно – на платных ставках ловить и приятнее, и удобнее…сел и отдыхаешь. А на реке есть свои сложности – течение, водоросли, корчи, изменение уровня воды, да еще и ходить много приходится. Рыба довольно капризная. Но именно эти сложности и делают речную рыбалку интересной, спортивной. Лично для меня пойманный в реке голавль или щука намного ценнее, чем десяток карасей на «карпо-свиноферме».
Из «ходовых» способов предпочитаю спиннинг. Ловлю в основном на участке от с. Федоровка до парка «Славянский» во Владимире. Однако летом для спиннинга не лучшее время – река почти сплошь зарастает водорослями, и мест где можно без помех кинуть блесну, очень мало. В это время интересно ловить удочкой в проводку, там, где можно сделать «точечные» забросы в окна чистой воды. Попадается неплохая плотва, красноперка, густера. Местные рыбаки летом выкашивают водоросли в удобных для ловли местах.
Верховых рыб – голавля, язя, уклейку хорошо ловить на «перетяжку», но не обойтись без напарника. Голавль в Луге крупный, попадаются до 2 кг.
Налима и сома ловлю на закидушки, которые оставляю на ночь. Не очень спортивно конечно, но это хороший способ ловить ночных донных рыб. Сомики попадаются до 2-3 кг, на выползка. Налим хорошо идет зимой.
Среди местных распространено браконьерство – в основном «экраны» и сети. Электриков пока не встречал (если встречу такого гада, пропущу заряд через одно место…) Видимо, рыбу спасает то, что берега заболоченные и до реки можно добраться далеко не везде, даже с «резиной».
© AleXXX 2008

Місця не надто віддалені від цивілізації, але природа класна: є багато бобрів та лебедів. Останніх бачив десятками на воді, люди їх підгодовують і слідкують за ними, тому вони підпускають до себе близько. Місцями по берегах велику площу займають такі хащі з очерету і верболозу, що не пролізеш, та й заболоченість місцями немаленька – інколи йдеш по землі як по хвилях чи подушці. З риб назву тих, яких ловив особисто або бачив в чиємусь садку: плотва, карась, густера, короп, окунь, щука, піскар, краснопірка, білий амур, уклейка, верховодка, ротан. Ніби всіх назвав. Річка в штучному руслі, тому ям небагато, практично нема, рельєф дна нуднуватий. Однак “совєти” відступили і річка знов міняє потроху русло як їй захочеться. Течія різна: від повної відсутності її як такої до швидкої. Річка сполучена з кількома ставками, озерцями, безліччю канав, і в неї впадає ще одна невеличка річечка – Стрипа.

Шкода тільки, що трофейної риби практично нема і я для себе зробив висновок, що поки риба не вийде остаточно з зимувальних ям – робити там нічого. Причина: на річці немає місць придатних для зимівлі (хіба-що одиниці), тому риба зимує у двох проточних озерах, які розміщені десь за 5 км одне від одного.

http://rybalka.lutsk.ua/forum/viewtopic.php?f=14&t=1205
http://fishing-ua.com/threads/2195/
http://www.active.lviv.ua/topic-t1256.html


Коментарі