Доброгостів
4.1(12)

Контакти: +380 (67) 767 55 70Микола Миколайович+380 (67) 738 33 06Тарас
Площа водойми: 34.0 Га
Середня глибина: 4.0 м
Максимальна глибина: 9.0 м
Умови риболовлі: Платно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Ціна за добу: 350грн
Ціна за світлу пору доби: 350грн
Умови для відпочинку: Гарна природа, але без зручностей
Особливості:
Оновлено: 10 Березня 2024


Озеро розташоване в дуже мальовничому місці: навкруги ліс, гори, гриби, ягоди і неймовірна краса.

Під’їзд до озера найкращий через Трускавець – село Станеля, цвинтар – і через 1 км по грунтовій дорозі – озеро. Всього від Трускавця – 2 км.
Вода в озері дуже чиста, впадає в озеро 5 гірських річок, зараз деякі пересохли.

Озеро знаходиться в спеціалізованому користуванні – створене у 2013 році спеціалізоване рибальське товарне господарство (СТРГ-Доброгостівське). З 2013 року постійно проводиться зариблення озера коропом, карасем, амуром, толстолобом, фореллю, лящем, лином, осетром. В озері із хижаків домінує щука, вага якої зафіксована більше 15 кг.

Озеро утворене у 1963 році і жодного разу не спускалось. Коропи постійно ловляться членами карпового клубу від 2-х до 20 кг. Є дані про коропи вагою більше 30 кг. Всі коропи вагою більше 5 кг ловляться і випускаються.

Прилегла територія озера чиста, постійно прибирається, не дивлячись на те, що окремі люди і далі продовжують його засмічувати. Тільки в 2014 році після купального сезону було вивезено біля 400 причепів трактора сміття. В цьому році, не дивлячись на тисячі відпочиваючих сміття в десятки разів менше. Люди вчаться прибирати за собою і це радує.

З шостої години ранку кожного дня на рибоприймальній дільниці СТРГ починається видача відловочних карток і правил рибалки на озері. Контроль за дотриманням правил рибалки на озері веде Львівська рибінспекція. Ловля без відловочної картки карається штрафом. Громадський порядок і чистоту озера забезпечують громадські активісти і рибалки.

Кілька слів про історію озера і сучасний стан речей від Ростислава Михайловича:

Озеро Доброгостівське створено штучно в 1963 році як резерв питної води. Спочатку було передано на баланс міста Трускавець. Було огорожено, Закрите для відвідування і рибалки. Дамба насипна, нею перегородили гірську річку Уличанку з 4 притоками яка витікає з-під Орівського хребта і є найчистішою річкою регіону.
Земля для дамби бралася з викопних кар’єрів в селі Доброгостівське, які заповнені теж водою, приватизовані і там теж рибачать, але вони невеликі і цінності не представляють. Будувалось спершу дві дамби.О сновна залишилась і була укріплена бетонними плитами. Замість шлюзів зроблений бетонний куб через якій стікає надлишок води і проходить через чотири водостримуючі басейни, які грають роль захисту села Доброгостіва від повені.
З 1963 року озеро неможливо спустити фізично. В озері збереглась велика риба з розповідей рибаків і то що я бачив сом перевищує розміри 2 метра і неймовірну вагу. Ми плануємо зробити підводне дослідження озера і зняти його мешканців на підводну відеокамеру.

З 70 років озеро було передано на баланс Стебницького калійного комбінату якій опікувався озером – мав очисні споруди і качав воду на потреби заводу і Стебника.

Більше 10 років озеро було нічийним. Калійний комбінат припинив своє існування. Дамба тільки рахується як гідроспоруда нібито на балансі м.Стебника, але фактично не обслуговувалась через що частково була зруйнована і озеро зменшило свій об’єм.

Щоб спасти озеро в 2013р пару засновників вибрали едину в той час можливість і законним шляхом створили СТРГ Доброгостівськ умисно не беручи озеро в оренду, щоб не мати права там щось будувати і не руйнувати місцевий ландшафт. Відремонтували та очистили від дерев дамбу, підняли воду до свого рівня, запустили рибу, вивезли з-під озера біля 400(!) причепів сміття і зараз місцева громада і Трускавчане мають де відпочити.

Оскільки була мета зберегти озеро – користувачі СТРГ не роблять пляжів, не будують приміщень і не беруть озеро в оренду, щоб не мати спокуси його забудувати і знищити.

Побачивши зроблене і чистоту-окремі ділки намагаються взяти озеро в оренду з метою продажу води, вони ж і намагаються ставити палки в колеса користувачам і навіть зараз під час виборів вводять людей в оману обіцяючи їм дати дешеву воду з Доброгостіва.

Доступ до озера вільний для відпочинку, рибалка платна і це добре, менша кількість рибаків і контроль за рибалкою дасть змогу зберегти озеро. Всі друзі озера займаються тільки спортивною рибалкою-зловив-випустив(крім хижака). Пишаються своею участью у збереженні озера і зараз самі ввели додаткові правила запуск на озеро для ловлі карпа тільки по рекомендації друзів озера і не дай боже хтось не відпустить карпа – більше його на озеро не пустять.

З 2014 року на ставку створено рибне господарство. Вилов риби на озері тепер проводитися тільки за відловочними карточками, які видаватимуть працівники ТОВ “НАГАРА-3”. Норма добування аборигенних риб 3 кг на рибалку і таку рибу можна ловити по пільговій відловочній карточці безкоштовно: http://bystryi.at.ua/news/na_dobrogostivskomu_ozeri_stvoreno_ribne_gospodarstvo/2014-04-09-240

Зовнішня розвідка доповідає

11.11.2015
У суботу, 07.11.2015, шанувальником озера Мироном з Дрогобича закуплено, привезено і запущено в озеро свіжа партія 10-15-кілограмових коропів (маточного поголів’я). Доставка проводилась із застосуванням усіх мір безпеки, кожна особина оброблялась лікувальним засобом, після чого усі особини успішно були випущені в озеро. Нехай живуть і ростуть! Цей тиждень теж буде насиченим, очікується запуск різноманітної крупної риби. Інформація тільки для друзів озера, які цьому радіють. Любителів поживитися застерігаємо, що озеро знаходиться під постійною охороною.

active.lviv.ua/topic-t2887.html
http://stebnik-rybak.ucoz.ua/forum/4-5-1
https://www.facebook.com/profile.php?id=100010080729931&fref=ts


Коментарі