Бакота
4.5(16)

Контакти: +380 (96) 975 85 58єгер Анатолій+380 (67) 750 01 07Готельний комплекс «Ксенія» с. Врублівці+380 (97) 432 71 22«Садиба Тараса Бульби» с. Устя+380 (96) 889 78 15Парк-готель «Теремки» с. Колодіївка+380 (96) 007 05 00«Дністровська рів’єра» Село Велика Слобідка+380 (99) 001 94 07готель. с Комарів. Віталій
Середня глибина: 9.0 м
Максимальна глибина: 33.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Примітка по оплаті: якщо ставати з боку Колодіївка, то треба платити символічну плату за стоянку, десь 20 гривень з людини та 20 гривень за авто
Умови для відпочинку: Просто неймовірна природна краса національного парку Подільські Товтри. Воду бажано мати з собою, хоча попід горою Веприк (це там де скелі) є природнє джерело. Місць для розбиття табору з наметами вдосталь.
Особливості:
Оновлено: 12 Жовтня 2023

Характер дна: з пологого берегу Дністра дно помірно мулисте, з водоростями. А от протилежний крутих берег це суцільні каменюки.
Наявність місць лову: місця вистачить для всіх. Тут і бази відпочинку, і туристичні стоянки і просто натоптані місця рибалками.
Риболовецький пресинг: рибу ловлять постійно і завжди. Також на місця ставлять сітки(для такої величезної акваторії це не смертельно), і можна прямо в цих бракош купити свіженької рибки.
Риба: вся річкова риба тут є.
Рекомендовані наживки: гнойовий хробак, опариш, пінопласт.
Умови риболовлі: рибалка безкоштовна, жодних обмежень.
Проїзд: до Кам’янець-Подільська прекрасний. Далі дорога трішки звужується. За кілька кілометрів до Бакоти дорога погіршується і вже на спуску в каньйон дорога звичайна грунтовка, що дуже боїться доща.
Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму:
Наш форум розділ фідер
active.lviv.ua Дністровський каньйон
active.lviv.ua Колодіївка
rybak.if.ua/ звіти з Дністра
трішки історичної інформації
Загальна інформація про водойму:
Описати це місце мені доволі складно, спробую використати прості слова. Це просто риболовна Мекка. Це місце повинен побачити кожен українець, щоб знати, що нам є що боронити.

Це місце ще називають каньйоном річки Дністер, риболовлею в Комарові, Колодіївці, Ушиці. То все є Бакота. Також це і Бакотська затока (хоча її можна називати і Студеницькою, Теремецькою чи Надністрянською).

Щодо назви: Бакота – це затоплене в 1981 році село у зв’ язку з будівництвом Новодністровської ГЕС. То було древнє місто, столиця Пониззя княжих часів.

А тепер сюди приїжджають на риболовлю зі всіх куточків нашої держави. Що цікаво: сюди однаково далеко їхати зі всіх обласних центрів заходу, що з Рівного, що зі Львову, що з Тернополя (Луцьк і Житомир не згадую, бо ще далі).

Сьогодні Бакотою умовно називаються місця вздовж берега Дністра. Метеорологи на вікіпедії стведжують, що у цьому районі існує своєрідний унікальний мікроклімат — середньорічна кількість тепла на 1 кв. м тут рівнозначна ялтинській, а скелі й ліси захищають узбережжя Дністра від північних повітряних потоків. Мальовнича природа і романтичний імідж цих місць приваблюють сюди численні потоки паломників і мандрівників.

Різноманіття прісноводних жителів вражає. Тут є ВСЯ риба, яку тільки можна хотіти. Просто обираєте собі об’єкт лову і вже підлаштовуєтесь снастями та місцем під нього.

А тепер про саму риболовлю.
Для Бакоти дуже бажано мати човен, я мало представляю когось, хто буде їхати через пів України сюди зовсім без плавзасобу.

Риба номер один за якою сюди їде переважна більшість рибалок – це звичайно лящ. Його тут багато, доростає він до монструозних розмірів і ловиться славно. Звісно, що переважно вам будуть попадатись підлящики в пів кілограма розміром. Найкращих результатів досягають ті рибалки, що стають човнами на розтяжках в попередньо розвіданих ехолотом місцях. Ловлять бортовими вудками з човників днями й ночами. Лише візьміть до уваги, що вам вдасться підняти з десяти (п’ятнадцяти, тридцяти) метрової глибини рибу не більше трьох кілограм 😉
Звісно, що в прилові у вам обов’язково буде плотва та цікавий місцевий житель рибець – щось таке як плотва, тільки більше і набагато сильніше.

Звісно сюди спеціально їдуть і за судаком, ловлять його в скелях на джиг.

Це мабуть перше місце, де я побачив вживу ціленаправлену ловлю сома на квок. Місцевий мешканець показував де він витягував сомів того року на 50 та 60 кілограм.

Я тут трохи побавився на вихідних і наклав стару карту Дністра в районі Дністровського водосховища на теперішню (Google Maps). Таким чином мені вдалось відмітити колишнє русло Дністра в межах від с. Бабин і майже до села Рудківці. На абсолютну точність не претендую – але в основному відхилення не повинно перевищувати 20-м (маю великий досвід прив’язування старих карт до координатної сітки). Але часом можна помітити і більші відхилення. Це пов’язано в першу чергу з похибками на оригінальній карті (все таки карта 1930-го року). Також обмалював колишні острови – де вони були. Думаю така інформація стане в нагоді як фідеристам (зорієнтуватись де бровка, міляк і т.д) так і спінінгістам для грубого пошуку цікавих місць. Коротше кажучи от:

 

Старе русло річки Дністер: село Колодіївка

Старе русло річки Дністер: село Колодіївка

 

Старе русло річки Дністер: села Гораївка та Стара Ушиця

Старе русло річки Дністер: села Гораївка та Стара Ушиця

 

Старе русло річки Дністер: села Кормань та Пижівка

Старе русло річки Дністер: села Кормань та Пижівка

 

Старе русло річки Дністер: село Непоротове

Старе русло річки Дністер: село Непоротове

 

Плюси рибалка в Бакоті:

  • величний дідусь Дністер з шириною русла 800 метрів та глибиною форватеру в майже 35 метрів.
  • наявність будь якої риби будь яких розмірів
  • краса природи
  • віддаленість від цивілізації

Мінуси рибалка в Бакоті:

  • доволі далеко
  • тут може бути доволі багато відпочиваючих(звісно, що не по всьому березі, а локально)
  • найближчже село в кількох кілометрах
  • поряд знаходиться яхт-клуб, тому човни ходять туди-сюди
  • не всі мобільні оператори тут працюють
  • щоб дійсно відпочити і спіймати пристойну рибу – їхати сюди потрібно на декілька днів
  • в дощ та після нього проблематично виїхати з долини, бо постійно потрібно по дуже поганих грунових дорогах шкребтися вверх

stal1n, 28.07.2016

Зовнішня розвідка доповідає

25.04.2019
Вперше з моменту заповнення Дністровське водосховище зариблене щукою, вселено понад 50 тис. екз. мальків щуки, середньою вагою 2 г. Трохи більше інформації та фотографії за посилання в Держрибагенстві: https://www.facebook.com/Chernivtsifisherypatrol/posts/703263353441410


Коментарі