Лисин, 24-25.03.2012

Місце риболовлі: Стир, с.Лисин

Початок риболовлі: бер. 24, 2012 07:45

Кінець риболовлі: бер. 25, 2012 19:00

Тип риболовлі: Фідер

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Ротан2Хробак
Компаньйони: відсутні Погода: в суботу тиск різко стрибнув вгору, було доволі тепло, десь +15 і майже безвітряно. В неділю тиск почав падати, було помітно холодніше і дуже вітряно. Вітер північний і холодний.
Час ловлі: в суботу з 07:45 до 11:00, ввечері з 17:30 до 19:00. В неділю з 6:50 до 8:30.
Місце: річка стир, ставок біля колишньої тракторної бригади в селі Лопавше.
Зловлено: 2 ротани.
Наживка: опариші, хробаки, мотиль.
Прикормка: земля з кротовоень, фішка фідер, три капітани “холодна водна”.
Снасті: фідер, пікер, вудка.

Поїхали в село до тестя, як завжди попрацювати ранньою весною працювати по господарству. За день до цього туди приїхав брат мого тестя – Женик, він мені по телефону сказав, що місцеві ставлять сітки на річці(як завжди) і останніми днями в них по-трошки почала попадатись плоточка й підлящики. В середньому 1-2 рибки на сітку. І багато раків. З цими браконьєрами нічого не зробиш, але надію вселяла активізація рибки. Сам Женик в четвер ввечері ходив на Стир і бачив дві клювання на хробачка, без реалізації.
І ось нарешті настав день суботній. День першої рибалку, яку я чекав мабуть півроку. Відразу з машини як тільки приїхали я побіг до річки. Якраз вставало сонечко. Але за три години я не бачив там жодного клювання. Я змінив місце, замінив поводок на 0.1 мм, потім перейшов на поводки довжиною 60, 80, 100 сантиметрів. Експериментував з наживками: мотиль, опариш, хробачок, різні комбінації циї наживок(бутерброди) – все в пусту. Взяв в руки спінінг і пішов джигувати. Зловив трофейну величезну блесну під кручами – на тому все. Попернувся на бази близько 11 ранку, працювати.

Десь о п’ятій взяв машину і поїхав в сусіднє село Лопавше на ставочок біля колишньої тракторної бригади. Сів на березі біля якого мілкіше, закинув вудку на хробачка і пікерок з мотиликом. На свій новий пікерочок побачив клювання, але мабуть настільки розхвилювався, що зробив підсічку зарано. І поки виймав пусту оснастку, то зачепив леску від вудки, яка дугою розкинулася по ставочечку. Тому підтягнув поплавка дуже сильно до берегу – там він і лишився, поки я розбирався з оновленням оснащення пікеру. Закинувши останній почав вибирати леску від вудки. А там сиділа на гачку рибка! Ротан.

Після цього до мене підійшов місцевий хлопець і розказав трішки про цей ставочок. Раніше в ньому були навіть карпи, які рвали жилки і виривали катушки з вудок. Але всі заморились під льодом декілька зим назад. Після цього ставок регулярно утюжать сітками. От приходять рибалки влітку половити карасиків, бракоши бачать, що ловиться – все на наступний день вже виставлені сітки. Мало того, це хлопець сказав, що навіть електровудкою тут працюють! Який жах 🙁
Сказав, що в ставку лишились ще карасикі(є й крупні до півкіло), ротани і трохи окунів. Навіть підлящики попадаються.
Сам же він в цей же день також рибалив і злапав чотирьох маленьких карасиків на мотиля. Я під час його розповіді відстежив чітку покльовку з притопленням на вудці і здобув ротанчика.
Почало темніти і ставати все холодніше, то ж я поїхав на базу.

Зранку вставати було після трудового сільського дня було ой як не просто… Але я себе взяв у руки і пішов на річку. Стало значно холодніше – вся трава на лузі була вкрита інієм. Цього разу я обрав місцем для лову ділянку, яку місцеві називають “на піску”. Тут Женик і бачив свої клювання, тут же я і втратив свого фідера минулим літом.
На протилежному березі вже сидів рибалка. Він день о сьомій тридцять зловив головня на горох. Рибалив вудкою без поплавка слідкуючи за кінчиком, опущеним до самої води.
А у мене знову ж таки, як і минулого дня – жодного клювання! 🙁
На останок пішов до саджавки, закинув ще й вудку(хробак) і пікер(мотиль) там. Сам же поніс речі додому. Повернувся за півгодини – всі наживки на місці, ніхто й не торкався

Як вже їхали з тестем додому, то я побачив, що на ставку в Лопавше весь берег, там де я рибалив всіяний рибалками. Я підійшов до одного, він теж рибалив на вудку без поплавця слідкуючи за кінчиком(такий собі сільський фідер) – в улові були ротани і пара карасів. Краще потрібно було б з ранку знову приїхати сюди, ніж мерзнути біля річки.

Отже, рибка вже починає прокидатись, і на мілких водоймах може й поклювувати. На річках мабуть ще не час, тиждень -півтора потрібно для прогріву водички.


Коментарі