Лисин, 09-10.07.2011

Місце риболовлі: Стир, с.Лисин

Початок риболовлі: лип. 09, 2011 05:00

Кінець риболовлі: лип. 10, 2011 10:00

Тип риболовлі: Поплавок, Фідер

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Карась сріблястий2.00020Хробак
Червонопірка0.1204Опариш
Окунь0.1001Хробак
Ротан1Хробак
Лящ0.2006Опариш, пшениця
Плітка15пшениця
Компаньйони: Ярослав Пограничний, Женик Пограничний.
Погода: як ми виїхали з дому то попали в сильну грозу в дорозі. На ранок вдосвіта вже було ясно, але як зійшло сонце небо затягнуло свинцевими хмарами і стало холодно(+16), вітер доволі сильний західного напрямку. Після обіду погода стала спражньою літньою, гарячою і сонячною. Вночі було ясне небо. На ранок повний штиль, потім стало дуже жарко. Після п’ятничної грози тиск постійно зростав і досяг позначки 1000 гПа.
Час ловлі: в суботу на стариці з 05:00 до 10:00, на Стиру фідером з 19:00 до 20:30, на сома з 21:00 до 01:15. В неділю з 04:10 до 10:00.
Місце: стариці річки(т.н. Старий Стир), річка Стир на ямах.
Зловлено: в суботу на стариці 20 карасиків, 4 краснопірки, 1 окунь, 1 ротан; на річці в суботу 3 малих підлящиків, 2 плотвиці; вночі на річці двох сомиків; зранку фідером десь 15 риб(в основному підлящикі, також плотва, 1 окунчик).
Наживка: опариші.
Прикормка: салапінка.
Снасті: на річці фідер, на стариці вудки

День рибака ми вирішили святкувати в рідному селі мого тестя, Лисині. Прогноз погоди грів душу, а куплені напередодні три пачки опаришів охолоджувались в холодильнику. Як тільки я звільнився від роботи в п’ятницю так відразу і приступив до варки салапінської каші. Не все виявилось простим, довелось постійно підливати воду, але все пройшло успішно. Отже ми виїхали. По дорозі попали в таку грозу, що пару разів довелось просто зупинятись на узбіччі через дощ несамовитої сили, коли видно дорогу лише на півметра вперед. Доїхали без пригод, дощ вщух і ми назбирали росяників, з півкіля :).День перший, ранок

Ще по дорозі в село я зрозумів, що забув всі опариші вдома, але як і планував ми пішли на рибалку вдосвіта на старицю Стира. Там на опариші буде клює лише краснопірка, плотва і верховода. Ці малі поганки не дають змоги підійти карасю і лину, тому я свідомо зробив ставку на гнойових хробаків(накопав їх звечора на гноянці). Місце прикормив вареною товчою + макуха. Кльов не заставив себе довго чекати, на прикормку підійшли карасикі. Дуже шкода, що їхній розмір був маленький :(. Мабуть всю велику рибу вже повиймали з цієї стариці сітками. Мій тесть зачепив гачком вудки одну сітку. Ми її вийняли на берег, нещадно пошматували і викинули у рів. Через годинки півтори прийшов власник цього неподобства і прямо на очах всіх присутніх людей взяв човника і перевірив ще одну свою сітку. Ну й** т*** м***! Якщо цей текст читають люди з рибохорони, чи хтось інший, хто може допомогти припинити це безчинство пишіть мені, маю прізвище ім’я, адресу проживання цього браконьєра, який вважає річку Стир своєю власністю. Нажаль прямо там на місці цьому виродку нічого зробити неможливо, він майор МВС у відставці.

Отож так і не дочекавшись кльову линів і лаптів-карасів ми пішли додому. Тим більше, що погода була якась надто холодною. Вдома добряче поспав. Прокинувшись ми почали збиратись на головне дійство – святкування дня рибака.

 


День перший,вечір та ніч

Святкування організовував друг дитинства мого тестя Ігор Пилипович. І чомусь він захотів все те дійство провести не на звичних місцях, а нище по течії кілометрів зо два. Ми приїхали туди, хлопці вже чистили бараболю на юшку і ставили столи. Ми ж з Жеником взяли наші снасті і пішли шукати гарного приємлимого місця для риболовлі. До речі він привіз три пачки опаришів з собою, в мене аж від серця відлягло.

Це виявилось не просто, тому що річка втих місцях має пологі береги повністю заросші якимись кущами, осокою і височенним комишем. Знайшовши більш-менш нормальне місце ми почали ловити. Але кльов був дуже слабеньким. На протилежному березі приїхала машина, і хлопці сказали, що тут пару тижнів назад пройшлись електровудками, після того нічого й не ловиться нормального. Це була остання крапля в нашій чаші терпіння. Малого того, що тут невідомо чи буде клювати сом вночі, так ще й отака халепа. Ми остаточно прийняли рішення повернутись в рідні краї і ловити сомів на ямах.

Шкода тільки, що я полінився пофоткати ті місця, дуже вже поспішав знайти нормальне місце на березі. Ми повечеряли в компанії рибалок і не гаючи часу дременули назад, до рідних місць.

По дорозі ми ще застрягли в багнюці, поки я випихав машину то заляпався. Але це було весело :). Прибувши на базу взяли з собою росяників, вудки і пішли на річку Стир, в район трьох великих ям. Там ми закинули снасті ще коли було світло. Десь в районі одинадцятої-дванадцятої ночі ми зловили по сомику, я грам на 400, а Женик геть малого. Покльовки ще було, але якісь поодинокі. Просидівши до часу ночі ми все-таки вирішили йти додому спати. Два свої фідери обладнанні на сома я лишив як є, закинутими у воду, тим більше, що вони мовчали вже більше як півгодини..День другий

Будильник розбудив мене за чогось четверта і я за сім хвилин вже був на місці. Яка жахлива картина мене чекала там: мого фідера Mikado Golden Lion 3.3M немає!! Підставка розвернута і нахилена повністю до води, а самого фідера нема! facepalm

Це ж треба було просидіти 5 годин над вудками і бачити лише подьоргування кінчика, це ж треба було стільки років намагатись зловити сома ставлячи стільки донок і збираючи сотні росяників. І один єдиний раз в житті коли клюнуло щось дійсно нормальне не бути біля вудки. Ганьба мені.

Звичайно, що настрій був повністю зіпсованим. Але незважаючи на такі неприємності я все-таки переобладнав свого другого фідера на кормушку і ловив на опариша. Прикормка – салапінська каша. Риба клювала вже трохи більшого розміру ніж на тому місці біля втоку джерела, де я ловлю зазвичай. Але чомусь кльов затих десь в годині о восьмій.

Далі я десь до другої дня намагався крюками на міцному шнурку забагрити свого фідера. Спочатку з того берега де ловив я йшов вниз по течі вздовж ям, десь через метрів 35 я зачепився за якусь корягу на дні. Після цього взяли човна і спробували звільнити крюки – обрив. Змайстрували нові крюки, обплавали ту акваторію вздовж і поперек. Чесали дно вище і нижче того місця на метрів вісімдесят в обох напрямках – все марно :(

 

Хто знайде в річці Cтир фідера Mikado Golden Lion3.3M кастинг до 100 гр, довжина 330 см. з катушкою SHIMANO Nexave 2500RA передаточне чисо 5.2, задній фрикціон і плетінкою PowerPro зеленого кольору прохання повернути за величезну винагороду.


Коментарі