Біле озеро, 15.07.2015

Місце риболовлі: озеро Біле

Початок риболовлі: лип. 15, 2015 00:00

Кінець риболовлі: лип. 18, 2015 00:00

Тип риболовлі: Поплавок, Спінінг

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Окунь

На минулій неділі взяв невеличку відпустку і майнув із сім’єю на Біле озеро. Відпочивати вирішили на однойменній базі «Біле озеро». Попередньо зателефонувавши туди, дізнався що бронювання будиночків вони не здійснюють і замовлення приймають виключно при фактичному прибутті відпочиваючих, не дивлячись на те, що я пропонував їм сплатити аванс, щоб бути впевненим за місце. Разом з тим, мені пообіцяли, що у будні місць на базі, як правило, вистачає, тому проблем з влаштуванням не буде. Прибувши на базу ми попрямували в реєстратури і фактично взяли майже останні номери. А через півгодини після нашого прибуття, на дверях адміністрації вже висіла вивіска, що «вільних місць не має». Звідси висновок, що якщо їхати туди навмання, то можна ночувати не в будиночках, а посеред лісу…. Ще пару слів про саму базу. В загальному – місце там чудове. Персонал слідкує за чистотою на території, облаштовують нові альтанки, є стадіон для футболу, волейболу, баскетболу, стіл для настільного тенісу, дитяча площадка. Зручний і чистий пляж, в поєднанні з невеликою глибиною, ідеально підходять для відпочинку з дітьми. Також на території розміщені три магазини з більш-менш прийнятними цінами. Можливе і харчування, повний комплект якого становить 115 гривень за день. Допускається також вибіркове харчування на ваш вибір: наприклад або сніданок, або обід. Порції нормальні, їжа, як на мене, смачна. Крім цього, на території присутні мангали, на яких можна як приготувати шашлик, так і щось зварити. Проте треба буде прикупити дров, якщо ви не привезете їх із собою. Єдине негативне враження на мене справили будиночки всередині. Старі подерті меблі радянських часів, матраци із поломаними пружинами, павутиння на вікнах та стінах мені були «по-барабану», чого не можна сказати про дружину, яка очікувала значно більшого за 92 грн. в добу. Як на мене, то за тривалий проміжок часу, який вже ця база існує, можна було б зробити хоча б косметичний ремонт. Кажуть, що є будиночки з підвищеним рівнем комфорту, але я їх не шукав і які там розцінки не знаю.
Тепер про саму риболовлю. Їдучи туди, хотів взяти різні снасті, але дружина внесла свої корективи, тому зупинився лише на спінінгу. В перший день купання і плавання в масці побачив доволі великі стаї чималої за розміром плотви, за якою плавали і невеличкі окунці. Це внесло чималий оптимізм в мої плани по ловлі полосатих розбійників :smilefish: . Варто було лише підняти ногою мул зі дна, стоячи по шию в воді, як невдовзі до цієї хмари підтягувалася риба. Забігаючи наперед скажу, що в подальшому я змайстрував собі нехитру вудку довжиною біля 40 см із різки, до якої причепив волосінь і гачка, і таким чином ловив окунців (на хробака і мімітвістерки). Плотва цікавилася наживками, проте брати не хотіла. На другий день перебування на базі я виплив зранку на озеро.
ЗображенняЗображення
Напередодні домовився за човен в місці їх прокату (8 грн/ год - шара). Вже на першому забросі атакував невеличкий окунець, після чого я подумав, що зараз я їх тут трохи «проріджу». Але, як часто буває у таких випадках, в подальшому я заробив декілька клювань, та ще зловив пару окунців.
ЗображенняЗображення
Довго не ловив, так як треба було йти в їдальню. Цього дня спінінгом більше не кидав, проте деяке уявлення про характер і рельєф дна неподалік бази для себе більш-менш уявлення склав.
Ранок наступного дна виявися не зовсім вдалим в плані погоди. Водойма мене зустріла доволі сильним вітром і дрібним дощем. Відповідного одягу у мене не було, тому плавав я недовго, в результаті чого зловив декілька окунців.
В районі 10-ти ранку погодні умови значно покращились і я знову виплив на воду. Після того як посмикав неподалік від берега спортивних окунців, вирішив податися на глибину, в місце де вчора зловив найбільшого окуня. Доволі довго плавав без результату поки врешті-решт на одній площі заробив пару клювань, тому вирішив її дослідити більш детально. Це місце представляло собою поступове збільшення глибини з подальшою різкою бровкою, яка тягнулася паралельно до берега. Після бровки глибина була відчутна, так як довжини мого шнурка на якорі щоб дістати дна не вистачало. Окунь тримався на площі перед цією самою бровкою. Почали попадатися окуні, один із яких був доволі залікового розміру.
ЗображенняЗображення
Через деякий час клювання стихли. Причиною цього було те, що сильний вітер поволі стягував мене з закріпленої точки і виніс човна в місце де якір вже не торкався дна. Перепливши назад в зону клювання окунів і не отримавши контакту з ними, я вирішив кардинально змінити місце ловлі. Цього разу обслідував більш мілку акваторію (біля 2 м) з водоростями, які тягнулися з дна по поверхні води. Після того, як довго не отримував жодного клювання намагався зловити щуку, ловлячи в товщі води. За годину такої ловлі заробив один зріз і один схід півкілограмового екземпляру біля човна. Шкода, що не було з собою відповідних приманок і снастей, результат міг би бути кращим. Місцевий на моїх очах впіймав три невеликих щучки на віброхвіст. Після чергової зміни місця і мене клюнув ВІН. Спочатку я навіть і не зрозумів, що це взагалі була покльовка. Все виглядало як зачеп, яких потроху ожив і почав плисти без різких рухів. Риба поволі йшла в мою сторону і нарешті я побачив, що це лящ. Гачок міцно сидів в губі, тому за те що риба зійде я не хвилювався. Спокусився цей красень на Keitech Swing Impact. Лящ зрозумів, що йому будуть непереливки, лише тоді, коли опинився в човні. От тут він трохи погарцював…..
ЗображенняЗображення
Підходив час обіду тому риболовлю прийшлося закінчувати.
Третього дня суттєво похолодало. Дув сильний поривчастий вітер, іноді моросив дощ. Випливати я не ризикнув, так як в одній футболці і шортах я б в човні довго не висидів, а теплого одягу з собою не було. Тому порибалити більше не довелося.
Підсумовуючи вищесказане, зазначу, що на мій погляд риби в озері вистачає. Шкодую, що не взяв з собою щучих снастей і поплавцевої вудки. З іншої сторони, не впевнений, що вистачило б часу спробувати половити різну рибу. Бачив тролінгістів, у яких було декілька невеликих щук і одна залікова (приблизно 2 кг). Один мужчина ловив залікову плотву з пірсу на фідер (опариш). Один розповідав, що наловив крупної плотви на перловку, закормивши напередодні місце. Бачив і підводних мисливців, один із яких вполював щуку на 8кг, інший – 3 лини, третій – нуль. Також, один із місцевих, розповідав, що якби я виплив на якийсь «острівець» в центрі озера, то там би добре відловився окунями…..Так що риба в водоймі ще поки є, що не може не радувати.
В цей день ще трохи погуляв за межами бази, де побачив традиційну для наших рік і озер картину із горами неприбраного відпочиваючими сміття. Не знаю, хто і коли його буде прибирати…….
ЗображенняЗображення
В цілому, відпочинок вдався, лише трохи не пощастило з погодою. Дуже хочеться там ще побувати і половити рибки :a_g_a: .
ПС. Все фото з телефону.
Зображення

[Рома]


Коментарі