озеро Біле
4.5(23)

Контакти: +380 (36) 349 52 45оздоровчий комплекс "Біле Озеро"+380 (97) 420 88 04черговий прикордонник на озері
Площа водойми: 452.78 Га
Середня глибина: 10.0 м
Максимальна глибина: 34.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Умови для відпочинку: Монополіст Білого озера - реабілітаційно-оздоровчий комплекс для працівників Рівненської АЕС (скорочено РОК "Біле озеро"), який пропонує проживання у будинках біля самого озера. Є декілька типів будиночків – старі та будиночки, в яких зроблений ремонт. У РОК "Біле озеро" є 508 ліжко-місць для відпочинку. З інфраструктури є їдальня, прокат човнів і катамаранів, майданчик для волейболу, дитячі майданчики. https://www.rnpp.rv.ua/white-lake.html Однак особливу увагу варто приділити зовсім не цінам, які є досить демократичними, хоча і не відповідають якості послуг, а тому, як ви можете цей будинок забронювати. Можливості зателефонувати й забронювати будинок – немає. Працівники кажуть, що не довіряють своїм клієнтам, які можуть забронювати будинок й не приїхати на відпочинок. Проблемним однак залишається питання автошляхів, які ведуть до оздоровчого-комплексу - вони в аварійному стані. Джерело: http://24tv.ua/vidpochinok_na_bilomu_ozeri_tsini_marshrut_umovi_foto_n845409 Але справжній відпочинок тут по периметру озера на березі прямо у лісі в наметах.
Особливості:
Оновлено: 18 Березня 2023

Озеро має овальну форму, трохи витягнуте із заходу на схід (довжина — 2,65 км, ширина — 2,10 км). Дно озера пологе, піщане. Живиться підземними водами, частково поверхневими від танення снігу та дощів. З дна б’ють холодні та теплі джерела, а на глибині 8 м температура постійна: +8 °C. Тому і в морози поверхня не повністю замерзає, товщина криги — 25-50 см, рідше 80 см. Середня глибина озера 10 м. До глибини 2-2,5 м вода прозора.

В Рівненській області воно друге за величиною. Особливістю цього місця також є хімічний склад води – гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва. Воно одне з небагатьох в Україні з підвищеним вмістом гліцерину у воді, через що має нібито надзвичайні цілющі властивості.

На Білому озері є майже вся риба окунь 1,5 кг багато на перепадах, щука 12 кг 31 грудня 2011р. знайомий з Кузнецовська(нині Вараш) взяв на першій хвилині тролінгу.

Линок в основному стріляють ластоногі, короп з сторони рятувальників , лящ на глибині 5-8 метрів і потрібно кормити 3 дня, плотва краснопірка гарних розмірів (сам ловив 400- 500 гр. не один раз на глибині 2,5-4,5 м. але ближче до осені), канадський сомик в основному перед нерестом місцеві ставлять резинки, вугор місцеві ставлять перемети з в’юном (ловлять на канавах біля болота). Всю рибу потрібно шукати а потім кормити. На глибині 5-8 метрів найбільше риби але потрібно 2-3 дні кормити, а на глибині 2,5-4,5 в високих водоростях нічна рибалка у вікнах між водоростей ( краще нирнути і вичистити вікно діаметром 50см. І засипати піском жовтим) може взяти і линок і лящ. В денний час і зранку плотва і краснопера пшениця перловка саме краще вдягати на гачок потрібно як опариш, в прохолодні дні краще опариш або червоний черв’як. Пробуйте і зловите.

На озері від берега метрів 50-70 де приблизно закінчується рослинність, непогано ловиться плотва. Наживка тісто, опариш. Прикормка недіє. Потрібно шукати стайки риб. Найкращий спосіб на оз. Білому для ловлі щуки, це снасточка "Дражковіча".

  • тут можна доволі успішно ловити ляща, проте цим питанням потрібно займатися. Рекорд цього року мого співбесідника – 4 кг. Екземпляри 2-3 кг не рідкість;
  • взимку успішно ловлять крупного окуня. Багато жерличників, проте основний розмір щуки “до кілограма”;
  • особисто бачив підвоха, який виносив з озера три непоганих вугрі і декілька щучок-недомірків;
  • на момент мого перебування в тролінгістів, яких там було чимало, результати були “не ахті”. В уловах все таж дрібна щука. Я теж пробував ловити зубату. В результаті – один супровід приманки до човна щукою 300-400 грам;
  • на глибокій ділянці водоймі бачив сплески чималої білої риби. Два рази спостерігав як плотва чималого розміру втікала по поверхні від невидимого переслідувача;
  • останні 10-15 км до Білого озера – суцільне бездоріжжя;
  • прибиранням сміття біля водойми ніби почали займатися.

почитати про цю водойму: наш форум фідер, наш форум спінінг

Зовнішня розвідка доповідає

08.04.2019
Відбулось зариблення Білого озера. Було запущено 470 кг. коропа. Була двох та трьох річка. Весь поплив за винятком 5 рибин. Тепер на черзі карась і білий амур. Так що долучаємось до доброї справи.

12.05.2019
Відбулось чергове зариблення Білого озера. Запущено 400 кілограм коропа.

18.03.2023
Привезли і запустили 275 кг 340 грам карпиків. Орієнтовно вийшло 1300-1400 штук, було трішки амура. Зарибили Біле Озеро коштом не байдужих рибаків м. Вараш, та інших міст Рівненщини.


Коментарі