Глинськ, 01-02.08.2013

Місце риболовлі: Глинськ

Початок риболовлі: серп. 01, 2013 20:00

Кінець риболовлі: серп. 02, 2013 12:00

Тип риболовлі: Пружини-смоктухи

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Короп0.3002Мастирка
Червонопірка0.5003
Плітка0.1501
Лящ0.60030Опариш
БичокОпариш, Хробак

Компаньйони: Ярослав Грабар.
Погода: ввечері першого дня сонячно, тепло і без вітру. На другий день погода змінилась: ранок вдосвіту був дуже холодним, вітер дув різних напрямків, потім насунулись сірі хмари. Тиск два дні був стабільним 983 гПа.
Час ловлі: з 20:00 четверга до 12:00 п’ятниці.
Місце: між бесідкою номер 7 та 8.
Зловлено: на двох: 2 карпики грам по 300, 3 краснопірки грам по 200, 1 плотку грам на 150, більше 30 підлящиків грам по 80, 1 лящ грам на 300-400, десь 5 якихось маленьких бичків, 1 товстолоб на 5,16 кілограм.
Наживка: опариші, кукурудза, мастирка.На опариши майже не клювало (зрідка підлящики). Найефективніше тут працює мастирка в пружинах. Також пробували ловити і на горох, на манку, на перловку.
Прикормка: вона взагалі не працювала 🙁 Ми пробували різну: фішка золота, золотий карп MegaMix, Traper Lake Giant. У Славіка була якась фішка карп.
Снасті: фідер, спутніки, вудки, метод.

Нам з Ярославом випала нагода порибалити на водоймі в селі Глинськ, Здолбунівського району, Рівненської області. Хоча виїхали ми з дому ще о четвертій годині, на водойму потрапили аж після сьомої.
Спочатку ми добирались на другій передачі через поля з дубенської траси до цього села. Потім чекали на господаря десь добрих півгодини. Після цього оглянули ще місцевий зоопарк з різноманітними качками, куріпками, лебедями, гусками і навіть страусами.

Взагалі в Глинську знаходиться ціла система ставків. Ось цей це зоопарк знаходиться майже в самому кінці каскаду. Прямо на наших очах охоронець витягнув там вудкою на манку здорового карпа.

Перед цим маленьким ставочком біля зоопарку через дорогу-дамбу знаходиться найбільша водойма. Але там ніхто не рибалить. Це ставок призначений суто для комерційного розведення риби. І вже з самого початку каскаду знаходиться “Дикий став”. Саме сюди всі і їздять на платну рибалку. Кожне місце тут — це не те що окремий пірс. Це ціла бесідка, чи навіть невеличкий дерев’яний будиночок. Деякі з телебаченням і євроремонтом всередині. Майже кожен за кимось закріплений, ті люди купують тут сезонний квиток на рибалку.
На самому ставку ми ще почекали хвилин 20 поки нам визначили місце. Ну нарешті ми приступили до рибалки!

Я традиційно закинув один фідер на дальню дистанцію: використовував оснастку метод і карпову прикормку з додаванням крупної фракції і кукурудзи. Другою вудкою пікером я ловив з середньої дистанції: поставив звичайну годівничку, яку заправляв карасьовою прикормкою, а наживкою слугував опариш (і варіації з бутербродом). Ця тактика була провальною 🙁 Не зважаючи на постійні підгодовування і точні закиди риба так і не стала на точки. Клювали лише підлящики невеличкого розміру, яких тут потрібно відпускати.

Також я закинув на ближню дистанцію вудочку, підгодував вареним горохом, кукурудзою та пелетсом. Але тут теж клювали лише підлящики.
Лише в сутінках мені і майже одночасно Ярославу вдалось сміймати на кукурудзу методом по карпику. Я вже був зрадів, що ось діло і піде! Але це були єдині наші карпи.

Вже далеко після заходу сонця я закинув спутнік з мастиркою. Але поки було світло то й на нього клювали підлящики. При чому клювали набагато краще, ніж на фідер чи вудки. Як стемніло, то покльовки припинились. Ми ще трохи посиділи над вудками на й пішли спати.

Вночі мене збудив наш сусід зправа. Він витягував якусь здорову рибу, але перед самим сачком йому все порвала. Рибалка трохи поматюкався, я перевірив свої не тронуті ніким снасті ліг знову. Потім десь о третій ночі у мене відбулось шалене клювання: ліска на методі почала змотуватись з котушки. Я відчайдушно вибрався зі спального мішка, схопив вудилище і почав тягнути не маленьку рибу. Але вона зійшла. Як виявилось, то щось клюнуло на спутнік і переплутало всі снасті. То я ще сидів і хвилин 20 все розплутував. Як закінчив то знову відкинувся спати.

Ранок був дуже холодним, я навіть вилазити з спальника не хотів. Перезакинув всі вудки і знову почав ловити. Клювали виключно підлящики. Але на відміну від вечора, тепер на метод (де була кукурудза) взагалі покльовок не було. Трохи пізніше, десь о восьмій, наш сусід з права вже зібрався додому. Я підійшов з ним поговорити, він сказав, що вночі у нього було три обриви, всі карпи. Він зміг витягнути одного товстолоба кілограми на три, і пару карасів, кожен грам 400-500.
Так ось, це чоловік сказав, що ловити тут потрібно на пружини з медовою мастиркою. І ловити бажано вночі, коли зовсім не дістають ці дрібні підлящики. Я теж додавав в свою мастирку мед (столову ложку на стакан гороху), але коли понюхав його мастирку, яка дійсно пахла сильно медом, то зрозумів, що дав меду малувато.

Коли новину про товстолоба та крупних карасів почув Ярослав, то він відразу переробив свій фідер. Зняв годівницю і начепив пружину з матиркою, на гачки наживи кук-пуфі самого маленького розміру з ароматом меду. Жбурнув найдалі як зміг. Не минуло й 5 хвилин, як відбулась покльовка. Ось процес виважування:

Це вже вдруге, коли Славік тягне здоровенного товстолоба, а я йому асистую з підсаком. Ось спроба номер один: http://rivnefish.com/blog/2011/06/07/grushvicya-05-06-2011/ За два роки у мене з’явився нормальний підсак, а у Ярослава вже не дрогнула рука. Ось він, карсунчик, на фото:

Після цього навіть у Славіка почали теж з такої далекої дистанції клювати підлящики. У нього з’явилася ідея сісти на місце того чоловіка, що поїхав. Там набагато ближче до корчів, ось до них він і кидав. Майже відразу Славік зловив здорову красноперку, потім ляща, і ще пару нормальних рибин. Але то тривала не довго і там почали брати підлящики.

Ось в принципі і все. Якщо проаналізувати всю рибалку, то видно, що ми попали на якусь переміну погоди. Та й ловили не на ті снасті, що потрібно. Потрібно було розраховувати суто на нічну ловлю, і наживку брати лише для крупної риби

Спасибі, що прочитали мій звіт з рибалки. Буду вдячним за розшарення його в соціальних мережах 🙂


Коментарі