Лисин, 23-24.07.2012

Місце риболовлі: Стир, с.Лисин

Початок риболовлі: лип. 23, 2012 17:00

Кінець риболовлі: лип. 24, 2012 11:00

Тип риболовлі: Поплавок, Фідер

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Бичок
Плітка10Опариш, Пшениця
Густера4Опариш

Компаньйони: відсутні.
Погода: температура вдень +30. Хмари відсутні, тиск постійно зростав і зупинився на позначці аж 1004 мПа.
Рівень води: трішечки нижчий норми.
Час ловлі: з вечір понеділка і ранок вівторка.
Місце: Пратва.
Зловлено: з десяток пловтичок і підлящиків, папу бичків і піскариків.
Наживка: опариш і пшоно.
Прикормка: салапінка + FD лящ + пшениця. Також додав атрактнт Big Fish від Trapper.
Снасті: фідер, вудки.

Триває моя відпустка, але я ще жодного разу не був на рибалці! А пройшла вже половина відміченого терміну. То ж я вирішив поїхати сам. Місце – річка стир в районі сіл Лисин, Лопавше, Вичавки Демидівського району.

Приготування були наступні: опариші, варений горох і кукурудза, перловка. В якості прикормки підготував класичну салапінську кашу, а вже на місці додав в неї те, на що збирався ловити – перловку.

Всього лише три години дороги маршруткою і я вже на омріяному місці. Погодка просто шепче, вода стабільна. Все вказує на кльов! Нічого не ївши прямо з маршрутки біжу на річку. Обираю собі найперше ліпше місце, де вода з зворотньої течії під берегом зупиняє свій хід. Характер дна там цікавий: спочатку йде різкий спуск на два метри, далі стабільна частина площею в два квадратні метри і потім знову спуск. Ось на цій сходинці і планую ловити простою сільською вудкою з поплавком-пір’їною. Розклав снасті, прикормив місце. До речі, прикормку заправив атрактантом BiG Fish від Trapper.

Лише закидую і майже відразу йдуть покльовки плотви до ладоньки. Потім почав попадатись підлящик такого ж розміру. І тут прийшов місцевий дід з онукою і заявив, що це місце його. Він це місце кормить вже тиждень, то ж я маю забратись куди-інде. Блін, не хотів сваритись з місцевими, тому посунувся вправо на чотири метри.

В новому місці дно вже було інше. Різкий спуск на два з половиною метри і поступове поглиблення без ярко-вираженої сходинки. Такою тут зворотня течія була сильна, тому поплавці постійно волочило і крутило на місці. Це місце я теж закормив і закинув на вихід з ями фідера.
На новому місці на опариша впіймав піскарика і бичка, а на фідер почала клювати на бутерброд з опаришів і пшениці плотвичка. На вудку з пшеницею не клювало взагалі. Тоді я закинув ще одну вудку з горохом і прикормив картоплею + макухою.
І тут в цього діда відбувається дуже впевнене клювання, поплавок йде під воду, він скажено підсікає і ліщинова вудка гнеться майже вдвоє 🙂 На гачку виявився лящ десь в кілограм, можливо й більше. Я допоміг його витягнути, взяв він на пшеничинку. Той дід до кінця рибалку впіймав ще одного меленького лящика та й усе, чомусь плотва у нього не клювала взагалі. Підкормлював він суто пшеничкою.

У мене на вудки було абсолютно глухо, тому я почав експериментувати з фідером. Попшикав на двох опариків з пшеничинкою сенсасівстким жовтим спреєм-барвником і отримав покльовку залікового підлящика! На відміну від маленької рибки яка тільки і може що теребенити кінчика, цей красунчик тупо нагнув раз фідера до води і потім ще раз сильніше. Задоволення від виважування ще ті 😉
Дід пішов десь о восьмій і я на його місці ще трохи потягав плотву й малих підлящиків, нічого крупнішого більше не клювало. Чому в нього було так мало риби – не знаю, його пшениця відрізнялась лише тим, що після варки була промита проточною холодною водою, щоб забрати клейковину.

На наступний ранок я вже о п’ятій на місці. Закинув на дідове місце – майже відразу покльовки плотвички і маленьких підлящиків, на фідер теж ловилась мала плотва, верховодка і маленькі підлящики. Десь о сьомій прийшов цей місцевий дідок (його кличуть Вітько) і я швиденько уступив йому місце.

За цей ранок він впіймав лише двох риб. Зате яких! Два ляща ще більші ніж минулого вечора. Добре, що я розклав підсака. Якби він їх витягав без моєї допомоги – уявлення не маю. Лящі суперов! Крім нас на річці був ще один постійний рибалка – Ісько. Він рибалив на своєму улюбленому місці нижче за течією метрів в 100. В улові – плотвиця і пару дебелих карасів. На наших очах у нього взяв лящ до двох кіло, але Ісько професіонал теж ще той, підсака не мав. Він мучив того ляща десь 5 хвилин поки не розігнувся гачок. Щодо мене то нічого путнього так до десятої години так і не клюнуло, на вудки взагалі кльову не було. То ж я зібрався і поїхав додому.


Коментарі