озеро Заярки (Zajarki)

Площа водойми: 27.5 Га
Середня глибина: 3.5 м
Максимальна глибина: 6.0 м
Умови риболовлі: Платно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Ціна за добу: 700грн
Ціна за світлу пору доби: 700грн
Примітка по оплаті: 20 євро на добу
Умови для відпочинку: В 2017 році було збудовано спеціальну пікнік зону на східній частині озера, яка включає в себе барбекю будиночки і майданчик на якому розмістились пляжного волейболу, гандболу та ціле футбольне поле.
Особливості:
Оновлено: 09 Березня 2018

Розмір озера: 27,5 гектар приблизно прямокутної форми 330 на 750 метрів. Присутній великий острів, весь в порослий великими деревами.

Характер дна: гравій.

Глибина: до семи метрів. Глибина дуже відрізняється по водоймі.

Рослинність водойми: по периметру насаджені дерева.

Наявність місць лову: на водоймі є 24 сектори.

Риболовецький пресинг: значний. На озері постійно проводяться змагання, до того ж це домашня водойма як мінімум для трьох Хорватських рибальських клубів.

Риба: коропи - світові рекорди. Деякі найбільші мають власні імена, наприклад крупна самка Берта, вага якої взимку доходить до 36 кілограм.

Рекомендовані наживки: бойли

Умови риболовлі: риболовля платна з серйозними правилам, які в більшості стосуються бережливого поводження з пійманою рибою.

Проїзд: чудовий у будь-яку погоду.

Контакти: ŠRD ŠARAN ZAPREŠIĆ

Ribički put 6, 10290 Zaprešić
Telefon: 01 3391 805
E-mail: saranzapresic02@gmail.com

Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму: https://www.saran-zapresic.hr/

Загальна інформація:

Водойму було створено на базі гравієвого кар'єру. Навколо водойми цього гравію навалено цілими купами.

Знаходиться це озеро на півдні від міста Запрешич і перед річкою Сава. Місцеві називаються це озеро "Екскаватор" через його минуле. Правила рибальства і контроль здійснює організація Šrd Šaran, Zaprešić. 

Озеро має надзвичайно чисту, з блакитно-лазурним відливом, воду. З висоти видно дно і навіть саму рибу.

До речі про останню. В озері водиться біля 200 коропів вагою від 20 до 30 кг та шість з вагою понад 30 кг. Спіймати будь-яку з цих колекційних риб дуже складно, але почесно. Саме для цього сюди і приїжджають рибалки з усього світу. Буває, що конкретна здоровенна особина попадається всього один раз за сезон, буває, що і по десять разів. 

Оскільки ставок цей утворений на гравємо кар'єрі, то глибини тут дуже цікаві. Є коси, значні перепади, підводні гірки і так далі і тому подібне. Хороші люди, а саме спортсмени з Чехії, створили наступу цікаву мапу: 

 

Через специфічний дуже м'який Хорватський клімат, риба тут росте дуже швидко, активна навіть взимку і ловиться! Влітку ці поросята люблять ніжитись на сонці не далеко від самої поверхні, тому тут часто практикують ловлю на спеціальну оснастку Zig Rig. Лише зважте, що максимальна його довжина може бути 50 см, довший заборонений правилами перебування на водоймі.

Оскільки на дні багато каміння, то можуть траплятись зрізи навіть найміцнішої волосіні - будьте завжди уважними.


Коментарі