річка Стохід
3.8(8)

ThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumbThumb
Умови рибалки: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Особливості:
Оновлено: 18 Жовтня 2014

Стохід — найдовша та найчистіша річка Волині.

Завдяки своїй віддаленності від великих населенних пунктів тут справжній рай для спінінгістів. Місцеві ловлять сітками, але їх кількість не загрожує популяції хижої риби.

Стохід бере початок біля села Семеринське, на Волинському Поліссі, в межах Волинської височини. Тече переважно на північний схід. Впадає до Прип’яті біля південної околиці села Сваловичі. У басейні Стоходу налічується 144 річки, з яких 132 мають довжину менше 10 кілометрів.

Стохід сформував унікальні водно-болотні ландшафти, які в народі називають “Волинька Амазонка”. На базі цих унікальних територій у 2007 році було створено Національний природний парк “Прип’ять-Стохід”. Безліч рукавів губиться в безмежних поліських лісах та болотах, створюючи лабіринти із води, трави та лісу. Специфічною рисою русла цієї річки є невелика водопропускна здатність, яка зумовлена невеликою глибиною, малим похилом, надмірною кількістю в руслі гігрофільної рослинності та іншими чинниками. Усі ці факти свідчать, що під час повені і паводків величезні маси води виходять на заплаву і рухаються по її поверхні. Якби поверхня заплави мала низький показник шорсткості, то така форма проходження паводку, особливо з екологічних позицій, була б швидше позитивною, ніж несприятливою. Однак сучасна поверхня заплави заросла чагарниками, очеретом, іншою рослинністю, яка сильно впливає на швидкість руху паводкових вод, значно зменшуючи її і зумовлюючи збільшення тривалості затоплення поверхні заплави водою.

Завдяки тому, що нижня частина річки проходить низинними заболоченими територіями, річка сформувала сотні розгалуджень, тимчасових та постійних потічків, заплавний водойм. Річка Стохід – справжня знахідка для дослідників та ектремалів, які люблять загадки, блукання та сюрпризи природи.


Коментарі