озеро Велике, село Острівськ
4.0(4)

Площа водойми: 116.3 Га
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Умови для відпочинку: Умови для відпочинку прекрасні. Навколо первозданна природа і гліцеринова водичка. Лише майте з собою чисту воду та засоби від комариків. Бо їх тут багато.
Особливості:
Оновлено: 09 Серпня 2014


Характер дна: всі три озера є карстового походження. Біля берега пісочок, є ділянки з помірним мулом. Що робится посередині відомо лише Посейдону.
Глибина: глибина середня під берегом 1,2-1,5 метри. Я знаходив ділянки в північний частині озера, де глибина на закиді пікеру була понад 15 метрів!
Рослинність водойми: озеро знаходиться в лісі, навколо величні дерева. з південної сторони озера Велике росте стіна комишів під берегом. Є місця де росте латаття і лілії, але їх не багато.
Наявність місць лову: як би це смішно не звучала, але таких місць не дуже й то багато. Через те, що майже всі береги доволі мілкі, і там ростуть водорості. Або ліс дуже напирає на водойму. Так що краще тут все-таки мати човника.
Риболовецький пресинг: точна інформація невідома, але я не здивуюсь, якщо тут місяцями стоять сітки місцевих і постійно “працюють” електрики. Он в сусідньому селі Острівськ — вже всього ляща вичовпли.
Риба: лящ(за легендами є екземпляри по 15 кілограмів), плотва, карась(мало і впіймати вкрай важко), окунь, короп, вугор, щука.
Рекомендовані наживки: хробаки.
Умови риболовлі: поки що доступ до риболовлі на цьому озері є вільним.
Умови для відпочинку: чудові. Лише майте з собою чисту воду та засоби від комариків. Бо їх тут багато.
Проїзд: це місце знаходиться в такій глушині, що мені важко щось написати про проїзд сюди. Але люди на машинах були, тому проїзд тут таки є 🙂
Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму: наш форум.
Загальна інформація про водойми:

Велике, Середнє і Хоромне озера розміщені серед лісу. Віддаль до найближчого населеного пункту с. Острівськ – 5 км. На віддалі 0,2 кілометра від озер проходить найдовша в Європі вузькоколійна залізниця Антонівка-Зарічне. В народі Кукушка. Саме на ній автор рекомендує добиратись до цих місць, щоб сповна сповна спробувати Поліської романтики.

Поліські ліси навколо озер вкриті ягідниками: чорниця, брусниця, ожина, малина. Будьте особливо пильними, в цих лісах безліч ведмедів комарів! Тому потурбуйтеся про свій захист заздалегідь.

Отже, найбільше озеро Велике. Воно дійсно здоровенне, вода в ньому з коричнево-рудим відтінком. Дно піщане і біля берегів мілке.
У південно-західній його частині знаходиться невеличкий пляж, куди на вихідних приїжджають відпочиваючі з навколишніх сіл.
Восени тут розгортається полювання на качку, бо це все мисливські угіддя, так що будьте обережними.
Відразу ж поруч знаходяться Середнє та Хоромне (Мале). Ці два озера поменші ніж Велике, і вже знаходяться в аренді.

Але не плутайте ці озера з тим, що розташоване в самому селі Острівськ. Там воно має острів посередині.

Так вийшло що в останній день осені робота занесла в Зарічненській район. Знімали вибори в селі Кухотська воля. Заздалегідь запланували. що після цього поїдемо в сусіднє село Острівськ де є велике і гарне озеро з однойменною назвою. За інформацією там ловиться щука, окунь, лящ, плотва, угрі, карасі, карпи. Їздять туди аж з Києва відпочивати. Волиняки покупляли хати під дачі. Я собі теж діляночку пригледів але мати дачу за 250 кілометрів від рівного трохи напряжно. Та й дороги це окрема тема – час на дорогу до Києва і до Кухотьскої Волі однаковий.
Але про рибалку. Взяли у місцевих човни і вийшли на воду. Місцеві нас просвітили про глибини і почали кидати спінінги. Віброхвости, колєбалки, вєртухі – у всіх чотирьох нуль. Шо під берегом, шо на глибинах. Зробили перерву, висадились на острів і пообідали. Потім знову кидали хвиля і вітер були такі, що на плоскодонках ставало страшно.
Підсумок 5 раків виловлених зі старих і вже погнивших сіток. Нових сіток там теж хватає. Місцевий хлопець Саша каже:”Я на місяць три рази їздю до Зарічного на суд. 50 гривень заплачу і знову за старе. Я за тиждень бувало 110 щук виловив”
А ще казали шо на кружки зимою щук багато ловлять. Загалом кажуть що щука непереводиться, а от лящів які були по 5 кг вже рідкість
© roony

Загалом ці місця надзвичайно красиві, первозданні і не зіпсовані цивілізацією.

stal1n, 10.01.2014

 

.

Зовнішня розвідка доповідає

15.07.2012
Колеги їздили на минулих вихідних, рибалили бельше таки відпочивали на озері “Велике”
Риба ловилась хвилями, більше всілякої дрібноти у вигляді краснопери та плотви
А от коли мій дружбан закинув резинку, то почали попадатися підлящики


Коментарі