Бабин
3.3(62)

Площа водойми: 47.16 Га
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Особливості:
Оновлено: 29 Квітня 2023


Розмір озера: 47 гектар.
Характер дна: дно помірно мулисте. Біля дерев зустрічаються не великі коряжки.
Глибина: точної інформації немає. Там де ловив особисто я глибина була не більше 2 метрів.
Рослинність водойми: берегова лінія різноманітна. В одних місцях ростуть віковічні тополі(західна частина водойми), в других – комиші, в третіх — чисте поле. Саме водне плесо чисте від рослинності лише по весні. Потім під берегом, особливо в північній частині водойми, починає активно розвиватись розголосник(в народі “кропивка”). Але є й абсолютно чисті місця.
Наявність місць лову: таких місць достатньо. Існують навіть побудовані місцевими аборигенами пірси, які вже кілька років гниють і ніяк не можуть розвалитися. Дехто навіть має сміливість на них вилазити й ловити.
Риболовецький пресинг: дуже високий. Оскільки водойму неможливо взяти в аренду (пожежний став) і недалеку відстань від міста Рівне, то на вихідних тут завжди аншлаги рибалок. В будні дні теж пусто не буває. Плюс місцеві сіткарі, що планомірно вибирають карасів.
Риба: головний об’єкт лову то карась, але великі особини — рідкість. Майже всі карасики до долоньки і ледве на долоньку. Але також тут частенько попадається плотвичка. Ще тут живе окунь і верховодка. В дев’яностих роках сюди їздили по гарних карпів, але на даний момент їхню популяцію знищено.
Рекомендовані наживки: опариші.
Умови риболовлі: рибалка безкоштовна, жодних обмежень.
Умови для відпочинку: місць для встановлення намету достатньо. Водойма майже в селі, тому проблем з дровами і водою не повинно бути.
Проїзд: дуже хороший, водойма стоїть прямо над трасою.
Контакт, через який можна замовити місце, просто домовитися приїхати порибалити, розпитати про те чи інше: відсутній.
Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму:
наш форум поплавок,
наш форум фідер
Загальна інформація про водойму:
Пожежний став цукрового заводу.
Колишнє місце паломництва багатьох рівненських рибалок, де клювали знатні карасі і великі карпи.
На даний момент майже мертве озеро, вздовж і в поперек заставлене сітками місцевих жителів. Хоча ходять чутки(2011 рік), що можна зловити судака біля дамби.

На технічній водоймі цукрового заводу села Бабин буваю 3-4 рази на рік(хотілось би частіше).
В уловах велика кількість дрібної плотви і непоганий карась (200 і більше грам). Плотва на піркормку реагує не погано, а от з карасем проблеми. На прикормочну пляму виходить через 8-10 годин (приходиться їздити на ночівлею) і то якщо прикормка якісна. Ловлю на дистанції 5-6 метрової махової вудки, з 1-2 грамової оснащенням.
На більш далекій дистанції карась може і не вийти, на прикормочну точку. Карась на ставці трудовий, тому ловля на ньому не популярна.
P.S. При виборі місця лову, потрібно врахувати розстановку сіток місцевих браконьєрів, інакше карась може не вийти взагалі (якщо з ночівлею, то вночі можна поспостерігати за їх чорним справою).

Як не дивно, але починаючи з сезону 2012 року дуже добре ловився карась доволі нормального розміру(особливо по весні), але в основному на долоньку.

Зовнішня розвідка доповідає

Травень 2014
Прорвало дамбу біля села Іллін, рівень води знизився на кілька десятків сантиметрів. Станом на осінь того ж року дамбу не відремонтовано.

Травень 2017
Карась нереститься. Рибаків дуже багато. Місцеві наставили повно сіток.


Коментарі