Нетішин, ХАЕС
3.6(103)

Площа водойми: 1838.0 Га
Середня глибина: 2.0 м
Максимальна глибина: 20.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Примітка по оплаті: офіційно простим людям ловити заборонено, але всі ловлять
Умови для відпочинку: на водосховищі ХАЕС можуть ловити лише члени клубу "рибаків-аматорів", який має статут, інструкцію, положення. Учасниками можуть бути тільки працівники(або ветерани) Хмельницької Атомної Електро Станції (не жителі Нетішина, а саме ХАЕСовці).З собою на водойму вони можуть брати 1-2 родича (кум, брат, сват), з якими, в свою чергу, рибак-аматор повинен провести інструктаж. Ловити дозволено тільки із частини дамби, з берега зі сторони лісу, біля старого рибгоспу і в районі Гнилухи чи як там воно зветься(зветься місце гирло річки Гнилий Ріг). Можна і з човна, але мають бути обов'язково жилети з особистим номером(інструкція!)
Особливості:
Оновлено: 16 Січня 2022

Розмір озера: 1838 гектар.

Характер дна: в різних місцях водойми не однакове: є піщане, глинисте, місцями замулене. На дні є старе русло річки. Також присутні такі завади як затоплені дерева(ближче до річки Гнилий Ріг), затоплене кладовище(!) і навіть ціле потоплене в воді село.

Глибина: біля холодного каналу відразу прірва на 20 метрів. Є ями і русло. Біля річки(південна частина водойми ) глибина складає 1.5 метра і поступово переходить на міль.

Рослинність водойми: присутні камиш та осока, на меншій глибині є кропивка. 1/3 периметру водосховища займає дамба, відповідно там немає рослинності, бо бетон. Все інше ліс, а там все добряче поросле очеретом і осокою.

Наявність місць лову: взагалі для риболовлі членам клубу відведено два місця: зі сторони річки Гнилий Ріг і зі сторони Острогу на границі плит та природнього берегу(приблизно 100 метрів).

Риболовецький пресинг: вельми значний. Тут існує ціле рибне господарство, видаються ліцензії на промисловий вилов(вимірюється тонами), крім цього як зажди тут можна спостерігати виловлення риби драчами, сітками, електроловами. Рибу й раків навіть добувають з аквалангами(і без) підводні бракон’єри мисливці. Ну і самі рибалки постійно викачують з сховища його іхтіофауну.

Риба: лящ, плотва, карась, окунь, судак, щука, судак, сазан, бичок, густера, краснопірка, лин, білий товстолоб, сом.

Рекомендовані наживки: опариш, мотиль, кукуруза, горох. На хижака найкраще це живець з бичка, але в хід йдуть і блешни і твістери.

Умови риболовлі: про це детально нижче. Коротко – ловити заборонено.

Умови для відпочинку: зі сторони лісу – незрівнянно, там багато вільного місця де поставити палатки, дров вистачить на весь Нетішин, але води питної немає і поряд немає села. А так біля сховища ходити і тим більше знаходить біля атомки не бажано – це режимний стратегічний об’єкт.

Проїзд: суперовий.

Контакт, через який можна замовити місце, просто домовитися приїхати порибалити, розпитати про те чи інше: як такий відсутній. Але є наступні люди: водосховище курирує рибінспектор Політика Сергій(067 38 16 259) та Саша(098 555 83 32). Ізяслав курирує Павло Володимирович(067 38162 70).


Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму: fishing-ua.com

Загальна інформація про водойму:

Нетішинське водосховище – штучно створена водойма. Головне призначення – резервуар води для охолодження ядерних атомних реакторів Хмельницької АЕС. Побічне призначення – вилов трофейних лящів, карасів, карпів і інших судаків та окунів.
Структура водойми не проста. З станції тече кип’яток тепленька водичка, яка щойно омивала два палких та невгамовних мільйоноватних реактора по другому контуру. В водосховище ця водичка потрапляє по т.н. “теплому” каналу.
На цьому каналі ловити не можна, навіть працівникам ХАЕС(про них буде написано нижче), ходять дуже сердиті охоронці і ганяють рибалок. Але саме тут можна впіймати на пару-трійок мотилів десятикілограмового карпа, на простенький твістерочок – трофейного судака. Екстрим, що й казати!
Щоб остудити пил реакторів воду беруть зі сховища по так названому “холодному” каналу. Цей канал знаходиться відразу біля блоків атомки. Рибу там ловити заборонено.
Ось завдяки цим двом реакторам вода в величезній водойми не замерзає взимку. Ніколи. Навіть при -35°C. Через це тут дуже добрі умови для життя і розвитку риб. В першу чергу – Ляща. За ним не відстають: карась, окунь, карп, судак також товстолоб… Малоцікаву мілюзгу ми тут враховувати не будемо.

Водойму періодично зариблюють. Це необхідно через технічні особливості роботи атомної станції. Ось про це є непогане відео.

Відразу повинні засмутити читачів: на водосховищі ХАЕС можуть ловити лише члени клубу “рибаків-аматорів”, який має статут, інструкцію, положення. Учасниками можуть бути тільки працівники(або ветерани) Хмельницької Атомної Електро Станції (не жителі Нетішина, а саме ХАЕСовці), їм видають посвідчення/ксіву (прям як в СБУ) тільки зеленого кольору з фотографією, печаткою і т.п. Перед тим як стати членом новобранці проходять навчання і здають залік. Все на повному серйозі, екзаменатор той ще тиран. Із собою на водойму вони можуть брати 1-2 родича (кум, брат, сват), з якими, в свою чергу, рибак-аматор повинен провести інструктаж. SIC!
Ну звичайно, що можна туди рванути на рибалку і без цього всього, але якщо запеленгує охорона – будуть гайки. Там хлопці серйозні (декілька вишок, прожектори, човни, калаши, свистки і т.д.) конфіскація знарядь полюбе, а можуть і натовкти пику.
Ловити дозволено тільки із частини дамби, з берега зі сторони лісу, біля старого рибгоспу і в районі Гнилухи чи як там воно зветься(зветься місце гирло річки Гнилий Ріг). Можна і з човна, але мають бути обов’язково жилети з особистим номером(інструкція!). В погоду, яку можна охарактеризувати як легенький вітерець – на водоймі конкретна хвиля. Анонімус особисто на “чайці” плавав – страшно. Біля нового рибгоспу пускають тільки по спецсписках. VIP-зона, йоба.
Зі сторони лісу метрів 20-25 від берега мілина(по коліна) тут риби немає взагалі, далі поглибше. З дамби – прірва зразу. На Гнилусі перед мостом каміння, за мостом корчі: обриви гарантовані, ловити там мало кому подобається. На козирні місця навіть не всі члени можуть попасти. З достовірного джерела(місцевий працівник ХАЕС, слюсар-електрик) відомо: хороше? годне місце для ловлі займається за декілька днів до рибалки, здається з рук в руки, пост не покидають навіть вночі. Як тут не написати матюка?!
Місцинка дуже гарна і ловити є де і є що. Правда, не зважаючи на охорону, ставлять сітки. Мабуть не потрібно писати хто саме, вірно 😉 ? Слава Україні і її мудрому керівництву!

Дно чисте (не враховуючи сітки), вода прозора. Ліс, правда, біля берега трохи засраний, але то таке…

Літом непогано з дамби ловиться лящ. Зі сторони рибхозу лящ, карп, великий карась, вся риба ловиться на фідер.

Є місця, які спеціально відведені для риболовів-любителів. Одне з таких місць від входу в холодний канал і до човнової станції.

Зимовий фідер

Особливість риболовлі в зоні Гнилухи:
Спочатку дивимиось на офіційний сайт атомної станції на режим роботи реакторів, потім на розу вітрів. Якщо два енергоблоки пихтять на повну і вітер північно-західний, західний, південнозахідний й дме протягом тижня — можна половити. Якщо хоча б щось не так, то там можна лише побухати.

Особливість риболовлі в зоні дамби біля Острогу:

Бійтесь сотень зимиючих тут лебедів. Вони можуть перетворити риболовю на ще те пекло.

Хижа риба

На водохранке майже щоранку, ловиться судачок (700-800гр.), такий же окунь. Потрібно відбирати наживку, добре працює силікон, проводка сходинкою

Ловлять судака, так чув з розповідей знайомих рибацюг, з дамби на бичка, надітого як силікон на джиг-голівку. Проводка повільна з волочінням по дну.
Можна на силікон, результат гірший.
Бичка черпають пауками, підхватами на руслі – виході з водосховища

Біла риба

С самого початку ловили там рибу в 90-ті роки простою палкою. Зі сторони Острога, з дамби, один чоловік на кругу відпливає пару метрів від плит, а інший керує куди плити де бачить ляща, який тоді був з глистами і не міг пірнати на дно, а плавав по поверхні води. Палкою заглушив і на берег. Казали, що того ляща їсти не можна було, але його сушили і під пиво йшов на ура. З часом риба пристосувалась і вилікувалась.

Бажано мати фідера з кормаками від 35 до 70 грам – дальність польоту від 50 метрів мінімально…

На рибгоспі зі сторону Острогу лящ від 800гр до 2кг. Закидати потрібно від 50 до 100м. Кормити потрібно постійно(1838 гектар, хулі). Також можна сісти на дамбі на плитах. Чим далі від шлагбаума, тим глибше. Але там є шанси, що прийде охорона і погонить. Спостерігалось неодноразово. Це ж стосується і рибгоспу. Так що лотерея.

Ось як водосховище заповнювалось водою:

Зовнішня розвідка доповідає

Могу, как местный аббореген все объяснить по поводу водоёмов ХАЄС.
Около Нетешина есть много озер, на которых есть рыба плюс Горынь. Все зависит от предпочтений. На этих водоемах можно ловить без ограничений (в нерест рыбнадзор ездит).
Водоёмы, которые обеспечивают охлаждение станции, а это – подводной канал(“холодный”), отводной канал (“горячий”) и водохранилище принадлежат к технологическим водоёмам и охраняются законом. Соответственно охрана и запрет на ловлю рыбы. На станции организовалось общество рыболовов любителей, и смогли выбить разрешение на лов рыбы в отведенных местах. Выделили 2 сектора – 1 возле “гнилого рога”, 2 со стороны Острога, начиная 500 метров от слива и аж на другой берег. На отведенных местах разрешен вылов и в нерест, но в соответствии с правилами общества рыболовов. Члену общества можно с собой пригласить пару человек. Это если по правилам…
А так, сколько рыбачил на водохранилище, а это летом каждые выходные, а то и после работы до заката, ни разу никто не проверял удостоверения. Выход на воду строго в отведенной акватории, со спасжилетом и номерком удостоверения на видном месте.
А рыба там есть и еще какая.
Из трофеев прошлого года на водохранилище- лещи максимальный 2 кг, карп 1 кг, карась всегда. Были и пустые поездки, водоем специфический – вода теплая (зимой не замерзает в любой мороз).
Практиковали и “гарячий”, там специфическая рыбалка практически круглый год – вода постоянно теплая, но гоняют. Если ВОХР или рыбхоз, то только попросят собраться, если рыбнадзор, то и протокол можно схлопотать. Попали раз с другом летом в дождь на «горячий», то высохли моментом. Второй спиннинг не удавалось забросить – итог 3 карпа по килограмму и карасей полукилограммовых по 20 шт. и это все за 3 часа… А так есть амур, плотка на полкило.
Еще рыбхоз, но там только по договоренности или по разрешению…

А вот на самом сбросе (горячий канал) – экстрим (потому что гоняют и можно иметь большие неприятности). Ловится в проводку б.амур, толстый л., карась, буфало (я только б.амура 4,5кг и карася 400гр.). Поплавок грузоподьемностью 8-10гр. чтоб антену видно было и держал течение, крючек №10-12 по нашему, спуск 3.00-3.50м, наживка – зеленая нитчатая водоросль (наматывается на сам крючек или в петлю – как бойля, обьемом как ноготь большого пальца), леска или плетня что в кого есть, не критично, лишь бы выдержало. Смешно? Раньше не замечал что-бы так ловили. При проводке (100-150м) нужно идти по бетонке и довольно таки быстро, зато потом адреналин – или от пойманой рыбы или от штрафа

01.09.2015
Літо 2015 року видалось спекотним з малою кількістю опадів. Вода впала у всіх водоймах. Це стосується і ставка охолоджувача, рівень понизився дуже відчутно. На даний момент ця водойма в районі старого рибгоспу виглядає ось так, так і так.

Мінуси рибалки на ХАЕС:

  • Найголовніший – простим смертним ловити заборонено. Тобто отак просто приїхати на рибалку не получиться, але як і все в нас в державі, ловити на ХАЕС, хоча і не офіційно, можна;
  • гігантське(як для наших країв) плесо, зі всіма витікаючими: шторм, шквальний вітер і т.п.;
  • з водосховища підлящик може бути з селетером. Це не страшно, живе паразит в кишках і харчуеться жиром. На тараньку цей підлящик саме то. В великому не має, а в карпі і карасі селетер не живе;
  • була інформація від ловців хижака, що минулих років на водохраніліщі попадався окунь і судак з паразитом, який живе в тілі. Як тільки риба помирала, то вони вилазили з тіла, видовище не для слабонервних…;
  • індустріальний пейзаж Поряд – АТОМНА станція.

Плюси рибалки:

  • Риба в водосховищі плаває хороша, годна. Іноді вона ловиться(див. фото поряд);
  • площа водойми величезна – так просто сітками й електровудками рибнадзор бракон’єри рибу не винищать;
  • водойму охороняють, тому риболовний пресинг не значний відносно полощі водойми і кількості риби.

 

Резюме

Не там я вчився, треба було стати енергетиком-атомщиком

за підготовку матеріалу окрема подяка надійному товаришу і хорошому риболову Чернявці Олександру aka John Rambo


Коментарі