Надслучанська швейцарія
3.5(17)

Контакти: +380 (95) 303 40 06хутір навпроти села Маринин+380 (67) 862 87 48хутір навпроти села Маринин
Середня глибина: 1.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Примітка по оплаті: це природна водойма, річка Случ. Ловити можна будь яким дозволеним законодавством методом.
Умови для відпочинку: Прекрасна природа для відпочинку
Особливості:
Оновлено: 03 Серпня 2018


Розмір: Надслучанський регіональний ландшафтний парк займає 17271 гектар.

Характер дна: кам’янисте і тверде.

Глибина: точна інформація відсутня.

Рослинність водойми: інформація відсутня.

Наявність місць лову: безліч.

Риболовецький пресинг: в останні роки став відносно дуже сильним.

Риба: точна інформація відсутня, але тут водиться вся річкова риба.

Рекомендовані наживки: інформація відсутня.

Проїзд: їхати з Київської траси через Великі Межеричі від Федорівка, дорога цілком нормальна.

Контакт, через який можна замовити місце, просто домовитися приїхати порибалити, розпитати про те чи інше: не потрібний.

Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму: наш форум.

Загальна інформація про водойму:

З середини двохтисячних ріка катострофічно обміліла, тепер Случ можна перейти вбрід, води максимум по пояс :(

Неймовірно красиві місця, не лише з точки зору риболовлі. Знаходяться в районі сіл Соснове, Меренин.  Одним словом - Надслучанська Швейцарія. Якраз тут, завдяки кам'янистій місцевості, відносно швидкій течії та чистій воді, водиться ця рідка (донедавніх пір) риба - марена. Напевнее і село отримало свою назву завдяки їй. Крім неї, є в річці його величність - СОМ, Жерех, Щука, раки, так чого там лише немає?.. За Марениним, біля річки є Родонові джерела. В загальному, для риболовлі, а особливо для відпочинку, місце саме те.

Звісно, що Соснове, Маренін - це певна річ чудово, але починаючи з середини квітня місяця і аж до морозів там постійно товчеться до холєри народу.
Трохи далі, якщо вести відлік від Київської траси, чи трохи ближче, якщо від Березного є села Адамівка, Іванівка, Бистричі. Там, звичайно, місця не так вражають красою як в Надслучанській Швейцарії, але річка (як на Случ, звичайно) доволі пристойна, з нормальними глибинами і цікавим рельєфом дна.

В межах парку знаходяться такі села як Совпа, Хмелівка, Глибочок, Дерманка, Губків, Маренин, Майдан, Більчаки та смт. Соснове .
Площа лісів становить майже 73% парку. Тут переважають різні за своїм характером ліси – соснові та дубово-соснові, старі дубові та дубово-грабові, березово-грабові. На знижених ділянках – грабово-дубові ліси трясучковидно-осокові, занесені до Зеленої книги України. На дещо підвищених ділянках сформувались дубово-грабові ліси зеленчукові та рідкотравні.
карта надслучанська швейцарія
Площа боліт парку становить 3,3%. Болота невеликі за площею, в основному, мезотрофної або еумезотрофної стадії розвитку із сфагновим або гіпново-сфагновим покривом. Тут зростають рідкісні реліктові види – верба чорнична та ситник бульбистий, занесені до Червоної книги України, а також регіонально рідкісні види – пухирники середній та звичайний .
На правому кам’янистому березі р. Случ на верхніх частинах схилів сформувалась лучно-степова рослинність. На горі Дзвінецькій відмічені фрагменти угруповання ковили пірчастої, занесеної до Червоної книги України. На гранітних скелях зростають аспленії волосовидні та північні, пухирник ламкий, багатоніжка звичайна, цибуля виноградникова.
Тут виявлено близько 400 видів судинних рослин, серед яких переважають неморальні та бореальні види. Зрідка зустрічаються гірські види: фітеума колосиста і таволга середня та субсередземноморський вид – шоломниця висока. Реліктовий вид рододендрон жовтий, який досить часто трапляється в дубово-соснових лісах, перебуває тут на південно-західній межі поширення.
Всього на території парку виявлено 77 рідкісних видів рослин, серед яких смілка литовська, занесена до Європейського Червоного списку, 19 рослин з Червоної книги України.
Тваринний світ парку вивчений недостатньо. В р. Случ відмічені плітка, в’язь, лин, пічкур звичайний, верховодка, лящ, золотий та срібний карасі, окунь..

stal1n, 06.02.2013


Коментарі