Риболовля в Чехії, місто Прага
Колонка автора

В цьому повідомленні не буде про саму рибалку, про неї буде згодом. В ньому буде невеличка оповідь про те, як я розширив географію риболовних місць. і став членом Союзу чеських риболовів)... Отже все по порядку.
Так як необхідно було декілька місяців провести за кордоном, а саме в Чехії, то ще тижнів два до виїзду відкрив інтернет в пошуках інформації про рибалку в данній країні. Без рибалки ці місяці були б каторгою, тому з надією почав пошук інформації. Виявилось, що в чехії існують досить суворі і чесні закони по відношенню до рибалок, а саме основне - до риби. Для того що б ловити і не мати проблем з законом - необхідно бути зареєстрованим рибалкою, та мати ліцензію. При біглому пошуку вартість ліцензії коливалась від декількох сотень, до декількох тисяч корун(крона - офіційна валюта Чехії). Але навіть тоді я розумів, що це спреведливо, оскільки тільки такими методами можна контролювати данний вид відпочинку. Отже необхідно було отримати ці два документи. В подальших пошуках вияснив що отримати ліцензію досить легко, а от Листок рибалки - необхідно здавати екзамен на знання всіх правил. Далі пошуки привели на офіційний документ, де ті всі правила описані, звичайно що на ческій мові, яку я вперше в очі побачив. Але боятись не звик, і незнайомо незрозумілі слова дядько гугл допомагав перевести. Нактнувся також на офіційний сайт з екзаменаційними питаннями.... Розраховував що поїду десь за тиждень-другий.... і раптово виявляється що необхідно їхати вже через день... В авральному порядку шурую в магазин по твердий кофр(постійно випадково ламав спінінги при перевозці). Докупляю всякі розхідники, приманки і т.п. Збираюсь. В вечір перед виїздом знову лізу в інтернет, але на цей раз в пошуках людини яка зможе прояснити більш детально всю інформацію, бо колись сама на власній шкурі змогла пройти те, що очікувало мене попереду. десь на 3-4 сайті побачив професійного гіда - http://fishinginprague.com, швидкий пошук контактів і вже пишу йому в месенджер деякі питання...
Дорога з Рівного.

ЗображенняЗображення

Пройшов польский кордон.

ЗображенняЗображення

Тубус довелось привязати, бо під час зупинок він все намагався змитись гуляти по салону. 

ЗображенняЗображення

Приїзд. 
Перший тиждень пройшов швидко, в перший день прогулявся по місту, відразу поперся на Влтаву. 

ЗображенняЗображення

Риба є!

ЗображенняЗображення

А потім в один із днів по дорозі на роботу побачив нарешті водойму на якій по любому був хижак, проте на перилах вісів знак - Zákaz rybolovu. Ну раз Заказ - так заказ.
І ось в один із днів він відписав. Так, по суті, я і познайомився з Олегом. Уточнив декілька питань і він запропонував допомогти отримати документи. Домовились на середу, бо в них данний підрозділ що займається видачею документів працює лише в понеділок та середу. ВІдпросився з роботи.
Середа. Зустрілись. Після здачі екзамену видають щось на рахунок довідки про успішно складений тест. Екзамен можна здавати як в офіційному міському відділенні(я його якось так називаю), так і в союзі риболовів. З цією бумагою їдемо в територіальне відділення, і вже там за 200корун видали Листок рибака строком на 3 роки. Для його отримання необхідно мати тривале проживання в місті - чеський паспорт тривалого перебування, або як в моєму випадку українській закордонний з штампом про тривалу реєстрацію в місті. Отже листок отримано, тепер назад отримувати наступні документи. А саме ліцензію і членській білет Сюзу чеських риболовів.

ЗображенняЗображення

По вартості - ліцензія річна на пражські нефорелеві водойми - 1100корун, річний членській внесок - 500корун.... Загалом же обійшлось все це в 2430корун, і 500 йому за послуги) Доречі Олег возив машиною по всіх місцях і допомагав в заповненні необхідних бланків та контактами з місцевими, оскільки всі адміністративні працівники розмовляють лише на чеській.
Ось така нелегка доля по отриманню таких бажаних документів. 
А що далі - далі риболовля... а потім в кінці року має бути ще одна поїздка для здачі цієї ліцензії і отриманні нової, проплати на наступний рік взносів та всіх необхідих коштів, але це вже трохи інша історія...

Коментарі