   
|
Компаньйони: Олександр Чернюк, Андрій Погода: вітер північного напрямку, безхмарне небо, тиск стабільний 995 мПА. Рівень води: в нормі. Час ловлі: з 6:40 до 12:30. Місце: недалеко від зупинки. Зловлено: три окунці, одну верховодку, два маленькі карасики. Щось більше зійшло. Наживка: опариші, мастирка, хробак. Прикормка: відсустня. Снасті: вудки.
Маршрутка “Рівне-Метків” забита рибалками трохи більше ніж повністю, я нарахував 23 рибалки! На диво, майже всі поїхали далі – мабуть рибалити на річці Горинь. Але на самій водоймі в Городку майже не було вільних місць, повний аншлаг. Тому мої компаньйони відразу пішли шукати собі місце, а я всівся на першому вільному.
Ставок конкретно заріс! Віднині ловити на якісь інші снасті крім вудок тут просто неможливо. Спочатку я сів між мостом і дамбою, але там була присутня течія. Мені це дуже не сподобалось і я перебрався на північо-західний берег.
Зі слів одного рибака(які пізніше підтвердились) риба починає тут ловитись після восьмої ранку і клює цілий день. Надто довгих вудок, а тим більше безенерційних котушок взагалі не потрібно. Всі вікна води розміщуються не далеко від берегу, тому навіть 4-4,5 метрових вудилищ буде цілком достатньо для успішної ловлі.
У мене на хробака відразу клюнув маленький окунець. Потім впродовж рибалки на хробака клюнуло ще два таких же недомірка. На опариша(одненького) у мене відбулась впевнена покльовка, я почав тягнути якусь нормальну рибу. Але через 20 секунд боротьби гачок вилетів з рота риби. Полетів по інерції вверх і заплутався в гілках дерева. Клюнула рибина на шестиметрову махалку, якби клюнула на телескоп з катушкою мабуть шансів вийняти було б більше. Схоже це був короп до кілограма вагою. Потім мені ще вдалось зловити двох малих карасів на опариші.
У мене на цій рибалці була одна суттєва перешкода. Вітер гнав воду перпендикулярно моїм вудкам і леска постійно витягувалась дугою. Поплавки топились під впливом цієї течії. Ловля перетворювалась на муку – постійно доводилось перезакидувати вудки або перекладувати леску проти вітру або намагатися втопити ту леску(що рідко виходило). Тобто спокійної ловлі з мирним спогляданням на поплавки ніяк не виходило.
Натомість мої сусіди ловили рибу нормально. Сусід зправа на опариша тягав карасиків раз-по-раз. Він також зранку, ще до мого приходу, взяв карпика грам на 300. Свої два поплавочки він закидував не далеко від берегу, прямо під границю прибережної рослинності і вікна. Сусід зліва тягав рибу ще частіше. Йому попадались і доволі пристойні чорні карасики розміром за ладонь. Ловив він на тягучу манку – болтушку. Прикормив макухою в суміші з хлібом. І в одного і у другого рибалки проблем з затягуванням поплавків під воду не було. І от уявіть як це: сидиш матюкаєшся, перезакидуєш постійно вудки, а зліва і справа від тебе раз-по-раз витягують рибку 🙂
Також один з рибалок на моїх очах вийняв з води карпика грам на 600, можливо й більше. Клюнув на мастирку. У мене теж була вудка з мастиркою, на неї побачив лише один раз невнятний тичок.
Цілий день в заростях водоростів плескалась риба дуже пристойних розмірів. Можливо це нерестився карп.
Висновки:
- Потрібно тонучі лески на вудках, або почепити маленькі дробинки між кінчиком і поплавком. А ще краще зайняти хороше місце зранку;
- Манка працює;
- Треба вже нарешті зосередись на прикормці!
|