Шумськ, 28-29 серпня 2011

Місце риболовлі: Шумськ

Початок риболовлі: серп. 28, 2011 00:00

Кінець риболовлі: серп. 29, 2011 00:00

Тип риболовлі: Фідер

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Плітка
Карась сріблястий2.5006
Щука2

На вихідних, 28-29 серпня, випала нагода поїхати на риболовлю з батьком та його друзями в Шумськ, де я раніше ніколи не бував, проте чув від багатьох знайомих :) . Отже, готую снасті, прикормку та наживку, забираємо по дорозі друзів та близько 15:30 виїжджаємо дружньою компанією зі Здолбунова :gar_mo:nist: . Годинка дороги до Шумська і майже відразу за містом відкривається прекрасний краєвид на озеро, де ми й збираємося рибалити.

Спочатку коротка інформація про озеро. За словами охорони, озеро розміщене на торфовищі і не спускалося близько 20 років, тому риба є доволі великих розмірів. В ставі присутні у великій кількості короп (найбільший виловлений 19 кг), карась до 1 кг, лини (зустрічаються особини по 2-3 кг, ловлять на плавлений сир), товстолоби, щука, окунь і маса дрібної плотви. За словами друзів-карпятників, які тут часто рибалять, найбільший виловлений ними короп 13 кг, проте найчастіше трапляються особини 4-6 кг, рідше в районі 8 кг. Вартість риболовлі становить 70 грн. з людини за добу без обмежень щодо кількості снастей, нічної ловлі та норм вилову - вже залежить від конкретного рибалки як людини :du_ma_et:

Тепер детальніше про саму риболовлю. Приїхавши на озеро, побачили велику кількість рибаків-карпятників, які вже ловили або щойно розкладалися. В мене склалося таке враження, що я потрапив на коропові змагання :-) Пройшовши по дорозі з півночі озера на південь до місця, яке ми обрали, я нарахував 8 :sh_ok: таборів карпятників з однієї сторони і ще десь 5-6 з іншої!!!! Озеро обставлене род-подами :hi_hi_hi: При чому майже всі машини були з рівненськими номерами :D По цій же дорозі нас спіткала перша неприємність - сміття :( . Практично біля кожного другого місця для риболовлі пластикові пакети, пляшки і туалетний папір... Зустрічалися цілі купи з пакетами... :( Враз прийшли слова з підпису в декого з форумчан:

"Бережіть природу - мать вашу..." :)

Слова, які на мою думку, стосуються як рибалок, що ще не раз сюди приїдуть, так і власників ставу, які спершу продають ВІДПОЧИНОК, а не рибу як таку :?: Обравши місце для риболовлі, починаємо не з підготовки снастей, а з прибирання цього самого місця...
Невже так важко зібрати тих пару пакетиків з собою і викинути з собою в смітник по дорозі??? :ne_vi_del: Всі ж на авто приїжджають!!!
Loading...ЗображенняЗображення

Нарешті потроху підготувались, закинулись і приємне очікування... яке, на жаль, тривало досить довго :( Дядьки потроху перейшли до вечері, смажили шашлички й потрошку собі відпочивали :dr_ink: . Я ж перекусив і гайда до вудок. Скажу, що друзі закинулись на карпа, а я кинув 3 фідери з розрахунку на карася й линка :men: . Закидав ще й махову поплавчанку, але через півгодини ловлі вона пішла відпочивати :-) , оскільки 10-15 м від берега глибина не більше 50-60 см, й клює плотва розміром з палець як з кулемета на все - опариш, черв'як, мастирка, кукурузка, пшениця, манка... За вечір мені вдалося вимучити 2 карася на фідер і все. Ще трійко карасиків по 250-300 грам в мого товариша. Десь о першій оптимізму трошки пропало і я пішов спати :ze_va_et: . О пів на п'яту прокидаюся і до фідерів. Один як і був, два інші повністю опущені. Ну думаю - щось є! Перший дістаю - карась грам на 300, другий - стандартна плоточка на одному гачку, а на іншому обірваний поводок:-( Перезакидаюсь, в очікуванні ранкового кльову розводжу багаття, щоб розігріти чаю в казанку . І тут дзвоник верещить - лечу, підсікаю і заліковий окунь :co_ol: на березі!!! Електронна вага показала 473 гр. :) Наживка - черв'як. Ну думаю, зараз піде. Згодом витягую декілька плотвичок, які зранку активізувалися і довбали всю наживку, яку закинеш. Тому вирішив перейти на пінопласт - кормушку набиваю кашою, а на гачки жовтий великий пінопласт діпований ваніллю. Через півгодини ловлю пристойного карася, перезакидаюсь і тут різка покльовка на сусідній фідер. Підсічка і приємна важкість на тому кінці :) Кличу тата, щоб поміг з підсаком. В думках: "Ну нарешті... щось пристойне... мабуть карпик... або гарний лин..." А риб все водить по сторонам. Підтягую ближче і отримую СВІЧКУ від ЩУКИ :sh_ok: :sh_ok: :sh_ok: . Але ще хвилинка боротьби і красуня в сачку :co_ol: .Спокусилась на пінопласт, відкусила один поводок на нитці, але збоку підсіклась іншим. Вперше в житті ловлю щуку на фідер :bra_vo: Зважування показало 1,120 кг :co_ol: Згодом все ж на той пінопласт ловлю карася на 520 грам і ще одного меншого. Потім окунь грам сто - теж на пінопласт і знову щучка десь на 200-300 грам :sh_ok: - ковтнула всю кормушку і сіла на три гачки. На жаль без екстрактора, поки вийняв оснастку, риба отримала травми не сумісні з життям...:-(
Loading...
І тут знову неприємність - охоронці, як виявилося пізніше, припливли перевіряти сітки-путанки, якими був обставлений протилежний до мене берег :po_zor: :pro_tiv:. НЕНАВИДЖУ власників, які роблять таке на своїх ставах. Вже не одноразово бачив, як через це пропадали прекрасні стави, такі як Бочаниця або Верхів в Рівненській обл., звідки я родом. Шкода, що нашим людям всього мало...

Далі знову почався шквальний вітер і кльов затих. Вирішили поснідати, в дядьків сніданок плавно перейшов в обід :) :):) Десь в 11 годині я з цікавості пішов гуляти берегом, думав подивитися на результати нічної риболовлі в карпятників. На жаль, майже у всіх вони виявилися не втішні. Обійшов 7 таборів, лише в трьох було риба - в одних 2 по 4 кг, в других один на 5 кг і в третіх 2 по 1 кг і один на 3,5 кг. Все, що мені вдалося розвідати :) Повертаючись назад, звернув увагу на плюскіт в обвідній канаві. Коли підійшов ближче, побачив, що там залишилась невеличка калюжка, а в ній плаває багато невеличкої риби. Не довго думаючи, біжу по відро і підсак й гайда в канаву. Але не тут то було - мулу то аж по пояс :-) :-) , так що аж важко пересуватися, а рибки швидко втікають))) Проте за допомогою сачка мені вдалося виловити з півсотні карасиків до лодоні, декілька плотвичок, з десяток піпісочних матросів і, що саме цікаво, 2 щучки грам по 150 і 16 :co_ol:шнурків по 10 см. (спеціально перерахував :) ). Потім якось виліз з тієї багнюки, - мама рідна не взнала б, - декілька фото і малолітні переселенці попливли у велике озеро шукати нові домівки, а я потроху вимиватися :hi_hi_hi: :hi_hi_hi: :hi_hi_hi: Зовсім неочікувана операція "Ы" пройшла успішно для всіх :)
Loading...
Після дози позитивних емоцій повертаюсь до риболовлі. Перезакинув снасть і невдовзі ловлю хорошого карася, потім ще одного меншого. Знову піднявся поривчастий вітер і тут різка покльовка - підсікаю, знову приємна важкість... і ослабло... Витягую линву, а там обріз - нема оснастки. Знову щука :sh_ok: Третя за риболовлю ще й на пінопласт!!! Не дуже засмучений прив'язую нову кормушку, два поводки і закидаю. Через декілька хвилин різка покльовка на інший фідер, риб впевнено пішов в інший берег, аж відразу спрацював фракціон. Боротьба, знову ті ж думки :) , і через декілька хвилин, все з тим же здивуванням, в сачку ще одна щука :co_ol: :co_ol: :co_ol: Підсіклася за край губи, тому оснастка вціліла. Зважування показало 1,370 г. Згодом зловив ще одного карасика й все. Почали потроху збиратися додому. Поскладали свої мангали, столики, поприбирали місце і з позитивними емоціями від такої НЕСПОДІВАНОЇ риболовлі :bra_vo: (4 щучих кольовки на фідер, 3 з яких реалізовано :) ) вирушили додому. Добре, що ми приїхали бусом, а то поки я ловив рибу, тато і компанія "наловили" і "наїли" більше півмішка сміття, разом з прибраним по приїзді :) :) :)

Ось такою цікавою виявилася наша риболовля в Шумську :) .

Для себе сформував такі висновки про озеро:
- занадто розрекламований, особливо серед карпятників;
- нешанобливе ставлення у власників, особливо через сміття й сітки;
- велика кількість щуки в озері :co_ol: .

Всім доброї ночі! НХНЛ!!! :)

[Bulick]


Коментарі