Світязь, 28 червня 2010 р.

Місце риболовлі: озеро Світязь

Початок риболовлі: черв. 28, 2010 00:00

Кінець риболовлі: черв. 28, 2010 00:00

Тип риболовлі: Поплавок

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Карась сріблястий2
Плітка5
Сом карликовий коричневий2

На День Конституції відпочивав на Світязі. Як же відпочинок без рибалки? Ще на в’їзді в Шацьк, на заставі, купив рибацького квитка… Там же від співробітника Національного парку почув, що їхати треба на Перемут. Так і зробив.

Рибалив зранечку 28 червня, в понеділок. Колега по авантюрі – Олексій Федоришин. Чому “авантюра”?

Напередодні, в неділю, я вирішив розвідати – що це за Перемут, де він знаходиться, який там берег, вода, умови лову. Як виявилося – озеро десь в межах 15 км від села Світязь. Машину треба лишати десь за 800 м від берега. Берегова лінія повністю заросла комишем, є лише маленькі вікна, або взагалі вузенькі проходи до плеса. Але! На відстані 30-50 м від берега у воді знаходяться кладки – вони розміщені мало не по всьому озеру (принаймі, в полі зору вони були всюди). Між кладками досить великі проміжки – рибаки точно не будуть заважати один одному, сидячи на сусідніх… Так от – “авантюра” полягала в тому, що треба було встати в 3 години ночі, їхати за 15 км, залишати машину і перти свій еквіпмент за 1 км, потім в темноті, під світло ліхтарика, роздягнутися, залізти в холоднючу воду (напередодні, якщо хто пам’ятає, один чи два тижні було досить прохолодно), перенести речі на “кладку”, вміститися вдвох на ній, розкласти вудки, замісити прикормку… І при цьому всьому відбиватися від комарів, які на честь потепління вирішили надолужити все “недопите” за попередні тижні.

Не буду розтікатися думкою по “дрєву” – нічого вартого ми не піймали. Зловили кілька плотвичок, одного карасика. Клюнули також кілька канадських сомиків – які тут же були відпущені через відсутність цінності трофею, та й відсутність їх трофейності як такої.

Перемут – неймовірно красиве і цікаве озеро. Якщо доведеться бувати, відпочивати чи проїжджати мимо Світязя – загляньте і на Перемут.

P.S. На березі Перемута є вишка – з неї озеро як на долоні… Шкода бінокля не було. І фотоапарата окрім інтегрованого в мобільний. А ще – на ній, на висоті 3-4 метри, жодного комара (постійно так, чи лише тоді було – не знаю)! 


Коментарі