Грушвиця, 05.06.2011

Місце риболовлі: Грушвиця

Початок риболовлі: черв. 05, 2011 04:30

Кінець риболовлі: черв. 05, 2011 13:30

Тип риболовлі: Фідер

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Короп1.0001Кукурудза
Карась сріблястий0.8004Опариш
Компаньйони: Ярослав Грабар
Погода: температура +27°C, тиск 743мм рт.ст., вітер до години десятої був повністю відсутнім, потім ПдС
1м/с, чисте небо
Час ловлі: з 04:30 до 13:30
Місце: між третьою та четвертою бесідками
Зловлено: мною: 1 крпик до кіло, 4 карасі грам по 200. Ярослав: 4 карасі і не зміг витягнути під самим берегом товстолоба кілограм на шість
Наживка: консервована кукурудза, опариш, пінопласт, венгерські шарики з тіста cucc puffi медові середнього розміру
Прикормка: власного виробництва з солодкою кукурудзою
Снасті: фідер

Нам випала можливість порибалити на ставку села Грушвиця. Виїхали з дому ще в третій ночі, по приїзді на водойму охоронець нас попросив почекати до світанку, щоб виділити нам місце.

Після того, як стали на своє місце ми швиденько підготували прикормку та закинули по два фідери. Я один наживив традиційно опаришем, а другий кукурудзою бондюель.
Десь з 5:30 наші сусіди вже почали діставати рибу з води: сусід з права впіймав товстолоба десь під три кілограми, а сусід зліва отримав схід товстолоба під берегом. Пізніше це й же чоловік мав ще три сходи товстолобів, і лише одного зміг витягнути на берег. Його два компаньйони, які ловили ще лівіше в районі другої бесідки, зловили по одному тосвтолобу до обіду.

У мене о шостій ранку відбувається чітке розгойдування кінчика на фідері, після підсічки карпик на кілошку опиняється в садку. Ну, думаю, зараз почнеться рибалка. Але як виявилось це був наш перший й останній карп в той день.
На кукурудзу постійно були маленькі посмикування і ледь помітні потяжки, але клювання не відбувалось. Опариші взагалі мовчали, я пробував замінити їх на хробаки, робити бутерброди різних конфігурацій.. Але це нічого не давало: снасть мовчала глухо. У мене за цілий день відбулось одне клювання на спутнік(десь о дев’ятій ранку): риба пішла в берег, але поки я вхопив вудку в руки, то вже нічого не засік. лише витягнув забагрену малесеньку-малесеньку рибку з шипами на морді.

Напишу кілька слів про те, як ловили рибу наші сусіди. Снасті примінялись суто донні: кормушки різних модифікацій(в основному пружини) з кількома гачками на коротеньких повідках. Наприклад сусід на четвертій бесідці закинув десь 5 вудок з різними наживками(хробак, пінопласт, опариші та інше). Десь раз в півгодини виймав карасів, впіймав пару товстолобів та одного карпика. Сусіди ж з третьої бесідки ловили виключно на пінопласт чи оте венгерське тісто. На кормушку заправляли велику кількість магазинної прикормки та поряд залишали вільними 3-4 коротеньких(4 см) повідки з плетінки. На таку снасть у них клював виключно товстолоб.
Ярослав надивившись на них переробив свій метод, замість довгого повідка з наживкою він прицепив пару коротких повідків з тими кульками. Буквально через хвилин 15-20(рівно о десятій ранку) він отримав клювання: кінчики фідера легенько розкачувався, а потім почав по-маленьку випрямлятись. Славік підсік рибу і почав тягнути її до берега. З його слів риба йшла дуже легко, хоча він відчував, що “Там щось є”. В цей же час до нас під’їхав і сам власник ставу Олег. Коли вже риба була під берегом, то почала дуже сильно й активно супротивлятись. Це був товстолоб, Олег оцінив його не менше ніж на 4 кг. Як на мене там було добрих шість. Риба не давала себе підняти до поверхні, ходила кругами від попід берегом в метрах чотирьох. Фідер Славіка Mikado Golden Lion був постійно зігнений в дугу, а монофільна леска діаметром 0.25мм була натягнена як струна і грала музикою від вітру, картину доповнював незамовкаючий фрикціон катушки екусіми ріобі. Славік мучив ту рибу хвилин 15-20, до нас поприходила купа рибаків з озера, щоб подивтись на цю боротьбу :). Після чергової спроби дати рибі ковтнути повітря стався схід. Що цікаво, гачок 14 номеру Gamakatsu LS-2210 витримав всі ці навантаження.

Відразу після цього я звичайно теж поставив додаткового повідка прямо на фідерну кормушку з цим шариком :), але в мене таких клювань не було.
Трішки поклював карась, у мене на опариші, а у Славіка на ці кульки. У мене відбулось дивне клювання в самому кінці рибалки: кінчик фідера натягнуло сильно до води, я вхопив вудку в рукі і вимотав снасть без кормушки. Там була асимитрична петля, тому повідок залишився на місці, лише порвана петля.

 


Коментарі