Короп взимку

Початок риболовлі: груд. 25, 2014 13:33

Тип риболовлі: Зимова

Короп взимку? Так, таке також можливе і на цьому я пересвідчився цієї зими на риболовлі, на яку мене запросили мої хороші знайомі.

Зображення

Скажу просто. Знайомі запросили на риболовлю на одну із водойм Костопільського р-ну. Зі слів орендаря, у водоймі присутній окунь у великій кількості, що мене найбільш радувало, і щука. Карась, короп, лин також є (водойма все ж таки приватна), але їх я до уваги ніколи не брав, так як основна моя мета взимку – це окунь….. Щоб довго не розповідати, окунь в той день не клював. Проте на одній із проводок у мене стався обрив мормишки. Потім схід чогось вагомого. І тільки після переходу на більш товсту ліску (0,10мм) врешті-решт вдалося завести в ополонку коропа вагою біля 3 кг. Після цього я перейшов на 0,12 мм і на протязі для зловив ще 6-ть рибин. Крім цього, була ще велика кількість нереалізованих клювань і зходів

Зазначу пару висновків, які я для себе зробив в ході вищевказаної риболовлі.

  1. Як я вже зазначав вище, основною моєю метою був окунь, тому я робив багато ополонок в пошуках цього хижака. Проте не отримав жодного клювання. Хоча йдучи вздовж берега, було добре видно як невеликі окунці шмигають під прозорим льодом. Тому вирішив кардинально змінити місце ловлі. Мою увагу привернуло місце, де під льодом була величезна кількість повітряних бульбашок (їх трохи можна побачити на відео). Причому вони були не зовсім схожі на ті, які досить часто можна зустріти під льодяним покривом, і які можуть бути доволі великими по діаметру. Ці ж були дрібними і їх була дуже велика кількість в локальному місці. Вже в ході рибалки, я зробив для себе припущення, що короп харчувався в цьому місці і з мулу догори здіймалися саме ці бульбашки. Думаю, що, скоріше за все, так і було і саме тут я і натрапив на цю рибу. Тому побачивши такі місця на водоймі, не обходьте їх увагою.
  2. Клювання коропа було дуже ніжним. Ніколи не подумав би, що так може клювати риба вагою 3-4 кг. Кивок ледь-дедь здригався у випадку гри, а якщо ж вудка стояла, то кивок поволі качався вверх-вниз. За весь час ловлі фактично не було впевненого клювання. В кінці риболовлі, після великої кількості сходів і обривів ліски, коли мені вже це набридло, я спробував зловити коропа на блешню. Результат дві рибини + три сходи. Причому всі клювання були “правильними” – в рот. Що стосується ліски, то в даному випадку діаметру 0,12 мм вистачило б для доволі комфортної ловлі. Риба хоч і пручалася добряче, проте не так активно як влітку. Мені здалося, що супротив був більше за рахунок ваги карпа. Якщо не форсувати витягування риби, то і з 0,10 мм можна справитися з такими екземплярами.
  3. Що стосується наживки, то тут сказати мало що можу, так як крім мотиля у мене більше нічого не було. Цілком можливо, що риба могла б клювати і на інші наживки, наприклад опариш. Реалізацію клювань, думаю, можна було б суттєво покращити, якби в якості оснастки використовувався невеликий і тонкий гачок, на який можна було б комфортно насаджувати мотиля, і невелика дробинка за декілька см від нього, в якості грузу.

От такі невеличкі висновки я для себе зробив. Сподіваюсь, що вони комусь також допоможуть

[Рома]


Коментарі