річка Горинь, 22 грудня 2014

Місце риболовлі: Горинь, с. Метків

Початок риболовлі: груд. 22, 2014 09:30

Кінець риболовлі: груд. 22, 2014 15:30

Тип риболовлі: Спінінг

Дощ… Пасмурний день, а в середині душі непереборне бажання взяти в руки spin і рванути на цю прекрасну річку.
Не дивлячись на те, що за вікном грудень-місяць, матінка-природа люб’язно віднеслась до любителів відкритої води.
Так, погода в цей день не була надто приємна: цілий день йшов дощ, який з різною інтенсивністю в поєднанні з вітром занадто часто давав про себе знати. Але все ж таки, рибалка відбулася…
Прибувши до річки в районі АЗОТу о 9.30 швидко збираю два спінінги, на один ставлю перевірений віброхвіст від ТМ JACKALL, який в мене був в одному екземплярі, з 16 г. чебурашкою, а другий “заряджаю” 1 г. мормишкою з штучним мотилем. Ціль – судак.
Вирішую розпочати з hard джигу і роблю перший закид в протилежний берег
Zoom in (real dimensions: 800 x 600)Зображення
з думкою “зара попре” роблю нехитрі маніпуляції з оберту ручки катушки та підриву спінінга і … удар… коряга… зацеп… отже, результат першого закиду – обірвана приманка.
Нічого, мені цим настрій не зіпсуєш. Швидке переоснащення і знову роблю чергові проводки в надії зловити когось з родини кликастих.
Відчувши дискомфорт в пересуванні з двома spinами по чагарникам, залишаю ультрик і продовжую пошук хижака з hardом.
На годиннику 12.30, а в активі 0 рибок, 0 ударів і 3 обірвані приманки . До речі, про обірвані приманки– це були салатово-кислотного кольору : віброхвіст, про якого я вище згадував та 2 твістера в чорну квадратну цятку з роздвоєним кінчиком у хвості від ТМ reins з грузом в 14 г., оскільки, після обриву першого, тільки вони залишилися в арсеналі. Всі приманки робочі, які були неодноразово розловлені.
Чому саме 14, 16 г., а тому, що на мою думку, в даних умовах вони підходили найкраще, адже надавали впевненості в переході з повільної на швидку воду. Доречі, 3 обірвана приманка була на офсеті.
Відчуваючи безнадію, повертаюсь до автомобіля і беру ультрик. Ціль – обловити ділянки річки в яких присутня невеличка течія, або відсутня взагалі, а також так звані “обраткі”, що надавало б змогу комфортно проводити 2 г. приманку.
Zoom in (real dimensions: 800 x 600)Зображення
Пройшовши вздовж річки метрів п’ятсот і обловивши всі перспективні місця я не отримав жодної клюваки, але надію не втрачаю відірватись від нуля. Підійшовши до чергового, з вигляду симпатичного місця, точково закидаю приманку і отримую клювання пузатенького окунька
Zoom in (real dimensions: 800 x 600)Зображення
Його клювання було настільки ніжне, що я спершу взагалі не зрозумів, що він сидить на тому кінці , а ж поки не побачив його в товщі води. Він, мабуть, сам не зрозумів, що його зловили, тому що йшов дисципліновано без ривків і бажання звільнитися. Окуньок, справжній хижак, сердито розправляючи плавники був сфотографований та випущений.
13.30 є результат; продовжуючи обловлювати дане місце в надії на його побратимів так і нічим не закінчилося.
Пройшовши метрів двадцять, інтуїтивно обираю місце, закидаю і… дзвінок на телефон, швидка розмова, рибалка продовжується ( весь час приманка знаходилась в воді), перший підрив з дна, другий на третій є… з глибини видно силует риби, піднімаю вище – зубата, хоча забігіючи на перед скажу , що ваги вона мала в грамів 500 – 600, але повірте, адреналіну ” повні штани”, адже spin з тестом до 3,5 г, флюр 0,14 мм. і візуальна картина, коли вода прозора і щука намагається звільнитись від жала гачка роблячи ривки то в одну сторону, то в корчі, коротше кажучи, відчуття не передати. Фрикціон налаштований так, що трішки підспівував. Не дивлячись на похилий берег і не зовсім добрий підхід до води , щука все ж таки опинилася на суші.
Відчуття гармонії, задоволення, охопило мене,все, день вдався. Після фотографування зубата була відпущена, але нажаль, у зв’язку з безвідповідальним поводженням з технічним пристроєм , залишилось тільки фото, де вона відправилась в рідну стихію

Zoom in (real dimensions: 800 x 600)Зображення
Місцями, проходивши зарості чагарника, я на мить завмирав милуючись річкою, оскільки в той час природнє освітлення надавало річці загадкового, смарагдового кольору. Яка краса…
Через пів години на автомобілях передислоковуємося на і нше місце, однак як активності , так і клювань рибки більше не побачив.
По дорозі зустрічав інших рибацюх, одиниці з яких могли похвастатися уловом.
В мойого знайомого в прилові була щучка вагою близько 1 кг. і був схід у вигляді “крокодила”, який за його словами взяв приманку на межі швидкої та повільної води і поплив собі не відчуваючи опору, а в той час його фрикціон видавав серенади. Схід в результаті перекусу повідка.
Ось так, на годиннику 15.30, час збиратись, сезон 2014 закрито.
P.S. Судака я так і не побачив , а звіт за 21.12.14 р.
Всім НХНЧ!


Коментарі