Доїхати велосипедом до озера Соснове і половити риби

Місце риболовлі: озеро Сосно

Початок риболовлі: лип. 30, 2017 04:45

Кінець риболовлі: лип. 30, 2017 07:30

Тип риболовлі: Фідер

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Червонопірка1Опариш
Плітка9Опариш
Лящ6Опариш

Компаньйони: відсутні.

Погода: ясна й чудова літня погідка. Температура +27, вітер 2 м/с північно-західний, тиск 749 мм.рт.ст..

Рівень води: норма.

Час ловлі: 04:45-07:00.

Місце: західна сторона озера біля якоїсь розпаленої будівлі з цегли, що стоїть на дамбі. Це мабуть єдине місце було з доступом до води.

Вартість рибалки: тут рибалити безкоштовно.

Зловлено: не велику рибу у вигляді  плотвиці, підлящів та червонопірки.

Наживка: опариш.

Прикормка: FishDream ріка на пополам з землею з кротовні + атрактан Sensas Gross Gardons, яка була ще з цієї риболовлі.

Снасті: фідер.

Мабуть ви вже читали мій попередній звіт про риболовлю на озері Засвітське і всю ту предісторію як я попав в ці далекі й гарні краї Рівненщини. Якщо ні, то ось посилання: https://rivnefish.com/reports/2715/Velosypedom-na-ozero-Zasvitske

Отже, це є продовженням нашої подорожі велосипедами по Поліським озерам. Їхали ми цілий день, то пісками, то болотцями то бруківкою. Дупа після обіду боліла вже добряче. Я лише мріяв про те, щоб ми обрали місце для ночівлі чим по-швидше і вже десь зупинились, байдуже де. Але наш провідник Діма завжди ставить високі цілі. То спочатку ми мали доїхати до села Морочне (серед нас воно здобуло назву ОбМорочне), але діставшись до нього ми вже мали й доїхати до річки Гнила Прип'ять. Нарешті доплентавшись якось туди ми виявили, що до перлини цих країв озера Сосно лишилось не більше 4-5 кілометрів. Тому з останніх сили надавили на педалі і таки виконали програму максимум другого дня подорожі!

Цікаво, але на такій гігантській водоймі не було де й закинути фідера. Так сяк, але ми знайшли мало не єдине місце з доступ до чистого плеса з берега. Все інше тут поросле комишем. Ввечері я був таким вимотаним і стомленим, що у мене не було жодних сил на риболовлю. Опущу в цьому звіті наші нічні пригоди, прекрасне часопроведення за багаттям і чудову варену картопельку з сардинками. Такі дні запам'ятовуються мабуть вже на все життя. Така компанія і така природа.

Будильник в четвертій ранку будить мене на риболовлю на озері Сосно. Поки збирав фідер і підгодовував місце, то почали їздити вздовж озера машини з рибалками. Одна компанія була особливо настирливою і ми трішки розговорились про цю чудову місцину та озеро. Хлопці виявились якими поліцейськими чи з Варашу та Рівного. Без риби звідси вони ніколи ще не повертались, рибалять як і всі тут — тролінгом щупаків. Риба є всяка, а от мені як любителю ловлі карасів треба було б мати човна і ставати ним між обвідною канавою на великими плесом прямо в тих комишах і лататті. Ловити тут кілограмових та більших справжній карасів — це звичайна справа і нікого не дивує. Ех! Можливо колись і вдасться тут так побувати, все ж життя все ще попереду. Ці ж хлопці пропонували вскочити до них до човна і потролювати по озері, спінінгів вистачало. Та я відмовився, бо не хотів підставляти своєї відсутністю колег, адже в першу чергу у нас велоподорож, а хворий на голову риболовлею тут був лише я :) Тому попрощався з тролінгістам і продовжив фідерування.

Отже сама риболовля. Як не дивно, але риба клювала справно. Я не став нічого видумувати і ловив просто з середини обвідного каналу, де була найбільша глибина. Клювала як плотва, так і підлящики. Цікава особливість тутешньої риби в тому, що вся вона темна. Навіть в краснопірки були не яскраво-червоні плавники, а сірі.

Пробував комбінувати опариші на гачку, змінювати їхню кількість та додавати хробака. Але це по-суті нічого особливо не змінювало. Я чудово розумію, щоб отримати якийсь результати на водоймі такого масштабу треба як мінімум краще й довше годувати, а краще знати місця, де ту рибу шукати. Але свою порцію щастя я отримав і гарно кайфанув.

По класиці жанру на дикому озері, де я був лише свій самий перший раз мені нічого нормального так і не клюнуло, лише риба на долоню.

Місцевий дідок, який з самого ранку йшов повз мене, повертаючись назад сказав, що сьогодні кльову зовсім немає (молодий місяць, — пояснив він) і в улові лише три плотвиці. То я ще й непогано половив :)

Загалом мені неймовірно сподобалось це озеро Сосно. Тут є де розвернутись і застосувати свої навички з ловлі, мабуть, будь-якої риби.

З дев'ятої ранку ми вже були на колесах і продовжили свою подорож. Ось наш весь трек:


Коментарі