Прилбичі, 04-05.04.2014

Місце риболовлі: Прилбичі

Початок риболовлі: квіт. 04, 2014 09:00

Кінець риболовлі: квіт. 05, 2014 17:00

Тип риболовлі: Флет-Метод, Фідер

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Карась сріблястий3.00012Кукурудза, Опариш, Хробак

Компаньйони: Віктор Шевчук, Станіслав Белощук, Володимир, Сергій Шевчук.

Погода: температура +12, тиск 736 мм рт ст, в перший день вітер був змінних напрямків і навіть майже пропадав, але переважно, південно-східного напрямку, а на наступний день був південним і дуже сильним, десь 6-8 метрів за секунду. Як приїхали то був дощ, потім цілий день ясно. На наступний день переважно хмарно і холодніше(через вітер).

Рівень води: в нормі.

Час ловлі: два світлові дні ловив, починаючи з 9 години. В темну пору доби не ловив.

Місце: місток для чергування в південно-східній частині водойми. Це там де все в кущах і корчах.

Зловлено:  12 дебелих карасів(все на фідер, переважно опариш), біля 50 краснопірок(вудкою на кукурудзу), карп на 5 кг(фідером на пелетс).

Наживка: опариш, хробак, вінгерське тісто cucc puffi(нічого не клювало), кукурудза(пару карасів і купа сходів).

Прикормка: я використовував дві прикормки. Склад першої: megamix для холодної води + варена кукурудза + megamix золотий короп полуниця з морозилки ще з минулого літа. Саме на цю прикормку я впіймав карпа(опис буде нижче) та були карколомні польовки “віддай фідер” з майже моментальними обривами в корчах.
Склад другої: сипуха profi полуниця карп-карась, стік-мікс печінка трофей, панірувальні сухарі, смажена мелена конопля, суміш для пва пакетів полуниця rocket baits, пелетс полуниця rocket baits, мелена суха кукурудза, бустер біо-імпульс tandem baits, бустер краб-банан tandem baits, сипуха профі оригінал. На цю прикормку з дивно банано-крабовим ароматом було виловлено майже всіх карасів.

Снасті: фідер і тяжкий фідер. Я пробував ловити ще й на пікер перед корчами, але кльов там був ніякий, всього 1 чи 2 карасі.

Головне питання: як і чому я сюди потрапив? Відповідаю: мене взяли члени Рівненського карпового клубу на чергування. Кожного року тут по черзі наглядають за водоймою, щоб місцеві(і не дуже) браконьєри не промишляли сітками. Це вже мій другий аналогічний виїзд, про перший можна прочитати на цьому ж рибальському щоденнику: Начовпти крупних карасів по весні фідером. Звіт про рибалку Прилбичі 27.04.2013 року. То була одна з найрезультативніших і найкращих рибалок в моєму житті.
Отже:

День перший

Будильник на третю ночі, 4 години в дорозі з хорошою компанією та лотком з 30 яєць на руках і ми на місці. Водойма в 120 гектарів поблизу від села Прилбичі, Новоярівський район, Львівська область. Цей “ставок”(язик не повертається називати ставком водойму в 120 гектарів) зустрічає нас дощем і холодним повітрям. На реєстратурі нам сказали, що чергувати тепер будемо на новому місця, в корчах. Але там побудували спеціальний пірс, щоб було легше дивитися за водоймою.

Наше місце рибалки в Прилбичах

Наше місце рибалки

Перше, що кинулось в очі — корчі й кущі. Спробую описати характер тих зарослів: перед береговою лінією в метрах 30 росте стіна кущів. Подекуди перед цією стіною немає рослинності, але в основному кущі ростуть всюди. Весь берега вліво(до дамби) і вправо на метрів 500 був саме таким. Де-не-де в отій стіні перед берегом були “вікна”. Я знайшов аж цілих два таких місця, одне в метрах 500 вправо, а друге відразу перед нашим пірсом. Тому після нетривалих роздумів вирішив рибалити прямо на пірсі.

Поки я ходив-шукав кращої долі у вигляді фідерного місця, дощ вщух. Потроху почало виглядати сонечко і погода налагоджувалась. Я неспішно замішав шуруповертом свою прикормку і налаштував фідери. Пробні закиди у вікно між кущами показали, що корчів там лише над водою немає. Один раз грузик сунувся вільно, а другий раз чіплявся за гілки. Оскільки багато варіантів з вибору місця в мене не було, тому я вирішив підлаштовуватися під отаке.

Рослинність на водоймі

За тиждень до виїзду я навів справки на львівському форумі активного відпочинку, що саме зараз тут риба “бере на хрубака”. Тому я накопав цілу банку, але злякався що нас буде 5 людей і купив ще три порції. Пікер з апетитним хробачком був поставлений на точку перед стіною кущів. Фідер з годівницею типу “куля” полетів метрів на 60 за вікно, наживка опариш.
Поряд зі мною розклав фідера і Стас. Спочатку він раз за разом обривав свої оснастки, але згодом діло налагодилося.

Отож ми почали годувати місця і чекати на покльовки. Але кльову не було. Риба ігнорувала всі наші наживки. Варто відзначити, що в цей час вітер постійно змінював свій напрям.
Ми чекали кілька годин, я експериментував з повідками й гачками, але це нічого не давало. Лише Стас якимось дивом спокусив на кукурузку краснопірку. Це була його перша риба в сезоні і єдина наша краснопірка фідером на цій рибалці.

Щоб якось розрядити невтішну атмосферу на рибалці я дістав махову вудки, трішки прикормив місце поміж кущів і закинув туди кукурудзу на гачку. Майже відразу пішли клювання краснопірки. Кожна рибина була вагою грам в 200, попадались і 350 грамові. Мене відразу обліпили всі хлопці і всі дружно почали тягати вудками рибу. Відвівши душу на поплавку я повернувся до фідерів. Ну не за краснопіркою я ж сюди приїхав, хоча і такою гарною.

Так ось, поки ми ловили ту червонопірку, у мене фідер зірвало з підставки і потягнуло до води. Вудка в руках, приємна важкість на тому кінці, кілька секунд щастя і раптовий зачеп. Довелось рвати повідка. Точно так само повторилось і через хвилин 20. Це все спрацьовував фідер на дальній дистанції з кукурудзою.

Потім дійшла наша з Стасом черга обходити ставок, чи не ставить де яка потвора сіток. Цей обхід зайняв у нас хвилин 30, як повернулись, то знову виявилось, що клювало на кукурудзу, дуже сильне клювання, навіть повністю розслаблений фрикціон не вберіг вудку від стягання до води. Але вже хлопці сміялися з мене, що я провтикую повністю всю рибу і рибалку. Ну а що я можу зробити, як та риба відразу заплутується в корчах?

Після цього я вирішив, щоб відразу буду дуже сильно форсувати події: витягую рибу максимально випрямивши руки вверх і піднявши фідер. Не викачую вудилищем, а тупо тягну котушкою. І ось нарешті: в 14:48 перший карась проходить через вікно в кущах і залазить мені в садок. Вага біля 600 грамів. Справжній рибальський сезон карасятника відкрито! Після цього помаленьку рибка почала прокльовуватись, але я міг діставати лише кожну другу-третю рибину, одна половина решти заводили снасті в ті <вирізано цензурою> кущі, а ще друга половина зачіплялися саме у “вікні” на дні. Тут була лише одна надію: якнайшвидше виводити рибину “на глісер”, — це коли риба йде по поверхні води боком.
Це не так то й легко робити з трьохсотграмовими карасями.

Прилбичі карась

Я з карасем

Саме дивне було те, що в Стаса, який сидів поруч, не клювало нічого взагалі! Він вже й кидав куди я, і теж на опариші лише перейшов. Нічого.

Клювало аж до повного заходу сонця. Аби не обриви, я дума штук 30-40 я б точно дістав, а так лише 12 карасів. Розміри від 300 до 600 грам. Два карасі клюнули на хробака перед стіною навіть ввечері.

Також я в цей день впіймав карпа. Мій тяжкий фідер спеціально призначений для ловлі крупної риби не підвів мене. Я до гачка iseama №10 прикріпив за допомогою кільця з ніпельної гумки здоровенний шматок пелетсу з запахом часнику. Так звані “риболовні гранули”. І хвилин через 15 ніжна покльовка потужної риби. Якимось дивом мені вдалося перетягнути рибу до берегу, і далі весь процес виважування можна переглянути в ось цьому відео і будьте обережними – там присутні погані слова.

Лящ Нетішин

Гачок BratFishing Iseama №10
Вудка фідер PRESTON DUTCH MASTER 14′ 2″ (130grm)
Котушка Shimano Ultegra 5500 XTB
Основна ліска SLR Dual Band 0.30
Повідок плетінка Suffix 20 lb
Наживка пелетс

А ось як ми завжди поступаємо з рибою, і вам дорогі читачі я настійливо рекомендую:

Потім після заходу сонця ми ще чергували, спали, вставали по будильнику і знову чергували на водоймі. Холод був добрячий, я в палатці спав на розкладушці на матраці під ковдрою і довелось прокинутися і ще додатково залізти в спальник 0_о

Мангал вночі

Мангал

День другий

Жодної покльовки
Ні, я серйозно. Взагалі нічого не клювало!
Вітер змінив свій напрям на південний і дув з великою силою. Кінчики фідерів постійно розхитувало. Мені довелося придумати хитромудру конструкцію з підставок, відра, паличок і жолудів, щоб уникнути тих хибнопозитивних смикань. Але ж, млинець, не клювало ніяк. Лише вітер зривав кришки з відер, обвітрював мені лице і заставляв не говорити, а кричати. У мене до цих пір обвітрені губи.
Другий день це був вітер і холод. Якщо першого дня я навіть дозволяв собі сидіти на пірсі лише в одній футболці, то другого дня навіть не знімав зимової куртки, і був в двох штанах.

Водойма

Водойма

Ціна питання, побут, організація поїздки

Користуючись нагодою хотів би подякувати РКК за організацію поїздки, ЛКК за чудову водойму.
Ми харчувались три рази на добу свіжо приготованою на вогні нямкою: макарони з тушонкою, тушкована картопля з м’ясом, омлет з смаженою цибулькою, стейки на решітці, кілька салатів і шашлики. Шкода, що ми не встигли скуштувати фірмового супчика харчо від нашого Віктора Шевчука, бо поїхали трохи раніше. Хлопці ще пиши віскі, глінтвейн та пиво. Ну так ось, весь бюджет включаючи пальне (нагадую сюди 280 км від Рівного), наживку, харчі склав 200 гривень.
Спали ми в палатці Fox Royale на розкладушках, які Стас називає розкривушками, табір освітлювався лампами денного світла, готували їжу на газовій горілці і на мангалі, який нам дала охорона.
А саме головне — у нас в таборі на флагштоці маячів українських прапор, це було дуже приємно 🙂

Наш табір

Наш табір

Кому важко читати стільки букв, висновки:

  • Карась почав клювати з трьох годин дня;
  • Чим далі кидати, тим більший карась;
  • Мені довелось сидіти в корчах, тому вдавалось виважувати лише кожну другу-третю рибу;
  • Вдалось впіймати карпа вагою в 5 кг;
  • На другий день кльов був відсутній повністю.

Всі фото з рибалки:

20140404_Fishing_Prylbychi_001.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_002.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_003.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_004.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_005.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_006.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_007.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_008.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_009.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_010.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_011.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_012.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_001.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_002.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_013.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_014.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_003.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_004.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_005.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_015.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_016.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_017.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_018.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_006.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_007.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_008.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_009.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_019.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_020.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_010.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_021.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_022.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_023.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_024.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_025.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_026.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_027.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_028.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_029.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_011.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_030.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_031.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_032.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_033.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_034.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_035.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_036.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_037.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_038.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_039.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_012.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_040.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_041.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_013.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_014.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_015.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_042.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_043.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_044.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_045.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_046.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_047.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_048.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_049.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_050.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_051.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_052.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_053.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_016.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_054.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_017.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_055.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_018.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_019.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_Stas_020.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_056.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_057.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_058.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_059.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_060.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_061.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_062.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_063.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_064.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_Stas_021.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_065.jpg20140405_Fishing_Prylbychi_066.jpg
 

 

20140404_Fishing_Prylbychi_010.jpg20140404_Fishing_Prylbychi_013.jpg
 


P.S. для себе ще напишу, що на цій рибалці я втратив пару флет годівничок, з десяток повідків з таким дефіцитним в наших краях гачком Kamasan B983, відірвана снасть на болонській вудці, розломане перше коліно підсака біля голови. Фух.

Буду вдячним за поширення даного звіту з рибалки в соціальних мережах, ↓↓↓ кнопки знизу ↓↓↓


Коментарі