Шпанів, 12.05.2013

Місце риболовлі: Шпанів, ставок

Початок риболовлі: трав. 12, 2013 05:15

Кінець риболовлі: трав. 12, 2013 05:15

Тип риболовлі: Поплавок

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Карась сріблястий0.2501МастиркаКомпаньйони: відсутні.
Погода: доволі низький атмосферний тиск 734 мм.рт.ст., який змінився буквально напередодні. Температура +22, чисте небо без жодної хмаринки. Вітер відсутній.
Рівень води: вищий норми на 10-15 сантиметрів. Я тут нижчого не бачив з минулого року, мабуть це вже стало нормою для цього місця
Час ловлі: з 05:15 09:45.
Місце: на дамбі, по-ближче до стоку.
Зловлено: 1 карась.
Наживка: карася зловлено на мастирку. Також пробував ловити на хробака, опариша, кук.
Прикормка: власного виробництва, якою я закормив одну точку і саме там відбувались покльовки. Іншу ж точку я закормив прикормкою, що залишилась в мене ще з минулого сезону в морозильнику, і там клювань не було.
Снасті: поплавчанка. Також пробував ловити на спутніки, оскільки знаю, що в дану пору року тут ще немає водоростей, а місцеві такою снастю лише і рибалять.

У мене видалось пару вільних годин зранку неділі, то ж я вирішив порибалити десь неподалік. Вибір був швидким: найскладніша і найзагадковіша з відомих мені водойм поблизу села Шпанів.

На початку цього року я продав свій гробік велосипед. Чому? Він був надто тяжким, вкрай незручним для рибалки(відсутність рами і труднощі з встановленням багажника) та почав постійно ламатися. То ж я старий продав, а нового ще не купив. Пішов на рибалку пішки. За менше ніж годину дістався свого місця.

Людей на ставку було чимало. Мало того, що місцеві позаймали майже всі свої пірси, так ще й приїхало дві компанії на автомобілях. Одного чоловіка я впізнав, він роки два і три тому постійно тут рибалив спутніками. Не знаю, який у нього секрет, але він такий фартовий і постійно щось та й зловить. Ось і цього разу він злапав двох линочків та одного канадського сомика. Фото збоку.

Я приїхав причалапав, підготував два види прикормок і розмотав снасті. Загодував для поплавчанок два місця різними прикормками. Закинув гнойового хробака, опариші та мастирку. На хробака я не бачив за весь ранок жодного клювання. Те ж саме стосується і опариша. А ось на мастирку щось таки клювало. Які гарні кульбабки я там знайшов:

Я пару разів пробував підсікати, але безуспішно. Тут я маю дві версії: або клювала якась дрібнота, або то був його величність лин і я просто поспішав з підсічкою. Але вам не передати яке то не терпиться підсікнути, коли поплавець танцює на одному місці 3-5 хвилин. І здається, що вже його повело, тут підсічка і бац: пусто. Знаю цю водойму вже не перший рік і кожна покльовка тут на вагу золота, тому не реалізація їх дуже засмучує. Хоч тішу себе думкою, що добре, що й так хоч щось клювало. А то згадую ті рибалки тут, коли взагалі без клювань залишався.

При мені сусіди зловили максимум по одній рибині, лише отой дядько дістав два линка й сомика. Ось мій сусід справа тримає свіжо спійманого линка.

Потім я мав клювання на мастирку, яке все-таки зміг реалізувати і відчув рибу на тому кінці. Вага не була великою, але супротив був нормальним таким. Зміг підняти лише до пів-води і далі риба зійшла. Ну млинець!

Місцеві хлопчаки теж пробували ловити рибу вудками біля самого стоку. Потім то їм набридло і вони перекрили трубу дошками, спустились вниз до струмка і руками вибирали з-під берегу карасиків. І одного рака. А ще вони мені казали, що буквально кілька днів тому отак під берегом вудкою на хробака спіймали лина на кілограми 3. Коли я попросив уточнити розмір руками, то в пацана просто не вистачило довжини рук, щоб показати розмір риби 🙂

Під кінець рибалки у мене відбулась вже точна і вірнякова покльовка карася: поплавець привстав і почав виходити з води вверх. Завмер, так і стоїть. Ну все, час підсічки і карась починає несамовито впиратись незважаючи на свій розмір. Виважування доставило купу позитивних емоцій.

Про спутніки. Я знаю, що на цій водоймі всі місцеві рибалять успішно смоктухами з мастиркою. Тому я теж взяв з собою. Перший закид і відстріл. Потім все-таки вдалось закинути нормально. Шкода звичайного першого 🙁 Там була пружинка, повідки і прикольний довгуватий грузик. Все ручної роботи крім гачків. Ех! Але на ті всі спутніки я нічого не зловив. Коли вже збирався додому, то їх вийняв. Ніхто навіть і шматочок малесенький мастирки і не скуштував! А в сусіди виловили так линків. Ну й грець з ними.

Я швиденько зібрався (за 40 хвилин) і ще трохи поспілкувався з рибалками на водоймі. Отой чоловік, який лише спутніками рибалить тут сказав, що на хороший кльов потрібна зміна погоди з поганої на добру. Коли вітер проганяє хмари. Він першого травня взяв тут хороший трьох коропчуків, і казав що ще покльовки сильні були.

Зовсім забув написати! Як йшов по дорозі туди, то вдосвіта побачив як хлопці ставлять сітку в калюжі перед селом там де колись було сміттєзвалише. Капець. Спочатку буде фото на світанку, а потім коли вже сонце добре світило по дорозі додому.

Рибку тут я традиційно завжди випускаю. Щоб вона мене потім знову мучила 🙂

Коротше Шпанівський ставок в своєму стилі, як завжди. Спасибі, що прочитали мій звіт, буду вдячним за розшарення його в соціальних мережах 🙂


Коментарі