Червона Калина, 18.01.2009

Місце риболовлі: Червона Калина

Початок риболовлі: січ. 18, 2009 00:00

Тип риболовлі: Зимова

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Плітка35
Густера15
Окунь0.1501Мормишка безмотилка

В "розширеному форматі" - я, батько, Konstantin та Толик відправляємося на Калину. Костя має намір половити на жерлиці (чекаємо звіту), а я маю освоїти ловлю на "чортика".

Погода: вітер Зах 4 м/с, тиск 740 і падає, зранку пасмурно, вдень виглянуло сонце, морозно (в лунках швидко намерзав лід).

По приїзді пробуємо з батьком знайти рибу за допомогою мотильних снастей. Кльову немає, лише кілька рибок і то з однієї лунки. Беру "чортика" (видовжений і худий з білим і зеленим кембриком) і відразу ж з цієї ж лунки, де немає кльову на мотиля, витягую свого першого трофея на безмотилку - окунь 150 гр.:1_0072:

Надалі то з мотильною снастю (якщо добре бере на мотиля) або з "чортиком" натягав порядка 50 рибок. Причому, в основному - плотва та густирка, окунь був лише один (не рахуючи пі:censored: з мізинець). Плотва активніше клювала на звалі в глибину (якщо перепад на 10 см можна назвати звалом) подалі від берега, а густирка - на ближньому до берега звалі.

ЗІйшло багато крупнішої риби :(. При виважуванні заходила далеко від лунки під лід і чортик чіплявся за лід - сход ... Що здивувало, що на чортика немаленького розміру клювала в тому числі і дуже дрібна риба, та навіть так, що всі 3 гачки трійника були у роті, в якому вони і поміститися не могли. Якщо в лунці була риба, то покльовки - на кожній проводці, от тільки підсікти не завжди вдається.
Батько на мотиля тягав пристойних плотвиць, зачасту, крупніших, ніж я на безмотилку. А також взяв найбільшого окуня - грам 250. Також перший раз в житті зловив на чортика пару рибин.

Хоч улов по масі і невеликий (1 кг у мене і 500 гр у батька), але задоволення і азарту було аж відбавляй. Таке враження, що я день провів зі спінінгом, так чортик нагадує цей вид ловлі.

P.S. Про проводку чортика. Читав про високу частоту коливань, про "пилку" і т.д. Результат перевершив всі сподівання. Так як з високою частотою проводку зробити ну ніяк не можу, то робив звичайну проводку, як мормишкою, лише агресивнішу і з більшою амплітудою.

--

Konstantin:

Решил попробовать половить на,так называемые,"щуковки"(фото).Приготовил их 10 штук(думаю,более чем достаточно).

По приходу на водоем сразу увидели конкурирующую фирму,которая выставила не один десток жерлиц(ИМХО-браконьерство).

Я,вместе с Толяном,решили натягать на мотылку немного живца и поставить жерлицы...не тут то было...не хочет и все.Хорошо помогли Юра со своим отцом и пожаловали мне с "барского плеча" несколько плотвиц;)

С установкой я еще больше намучился.Отверстия под жерлицу надо было долбать пешней или заточенным на конце напильником.Ох и намучился же я со своим простым напильником(ну не было возможности заострить:bm:)...но это все подноготное.

Я ловил на безмоыльного муравья черного цвета с ярким кембриком,пока при вываживании неплохой рыбки,я не зацепил приманкой о край льда...К сожалению в моем арсенале была одна такая приманка...Брезгливо надеваю "чертика".До того еще не пробовал ловить на него,потому относился скептически,но все сомнения развеялись после поимки нескольких плотвиц,заметно увесистее предыдущих.Место я нашел прекрасное-крутая бровка перед самим руслом.Тягая плотвиц я время от времени поглядывал на заряженные щуковки.Каковой была моя радость,когда увидел,что один из флажков "выстрелил".Я подбежал к снасти,но после извлечения оснастки из воды я увидел лишь еле живую от укусов плотвицу.Нечего страшного,"первый блин комом".Ведь у конкурентов с их энным количеством жерлиц в активе всего одна щучка и несколько холостых срабатываний.

Потом последовал еще один "выстрел" на том же месте и с тем же результатом.

Когда сматывал снасти,то обнаружил еще одну погрызанную плотвицу.
Итого результат на жерлицы-три срабатывания с явными признаками щучьей атаки.
На мормышку,медленно но уверенно натягал примерно 2кг плотвы и густеры и всего один окунь.У Толика тот день оказался менее успешным.Повторюсь,что считаю леску на его удочках грубоватой и староватой,да и мормышки ИМХО не те,что надо...Толян,делай выводы

ОТАКЕ.Первый выезд с жерлицами не принес желаемого.Посмотрим как там дальше будет с погодой,бо лед так трещал,что было страшновато передвигатся.

[Юра]


Коментарі