Зимові щуки на літню мормишку

Місце риболовлі: Горинь, с. Метків

Початок риболовлі: лют. 11, 2013 07:30

Кінець риболовлі: лют. 11, 2013 14:00

Тип риболовлі: Літня мормишка

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Щука5.0009

Вітання шановному панству!
Сьогодні збулася ще одна моя мрія – я ціле-направлено ловив щуку на літню мормишку.
Як тільки я почав освоювати ЛМ – відразу зрозумів що ця хвороба назавжди. Під час перших виходів на риболовлю клювали ротани, карасі, плотвиці, а потім клюнула щука… випадкова щука…. Яка ж вона була гарна і несподівана. Ще з того давнього часу засіла до моєї бентежної голови ідея – ловити щуку на ЛМ ціленаправлено. Здавалося б маразм, є ж методи більш придатні для цього спінінг, жерлиці, кружки, ловля на живця… але бажання бере верх…

Вчора о 23:10, коли я вже випивши теплого чаю мостився спати, подзвонив товариш якого я не бачив 3.5 роки і повідомив що за 5 годин буде в Рівному на своєму авто і забирає мене на рибалку, моя ж задача полягала в тому, щоб за цей час повністю з нуля підготувати всі снасті і найголовніше визначитись із місцем риболовлі. Недовго думаючи вирішую їхати на Р. Горинь.(точні координати не розголошуються). Збираю всі можливі і неможливі зимові вудки, і невідомо з якою метою беру із собою ЛМ.

Зустріч. Дружні обійми. І аби не гаяти часу виїжджаємо… 7:30 ми на місці на дворі вже добре розвиднілось. Мій товариш бере бура і вирушає у найближчу заплаву де є лід, бурить лунки. Я ходжу як індик навколо, п’ю гарячий чай. Чомусь не приваблює мене це холодне і мокре діло – ну не пінгвін я і все… ::yaz-yk: Через годину-другу таких поневірянь, здають нерви – беру і розмотую ЛМ. (Горинь у тих місцях де ми були хоча й не має сильної течії, проте чомусь замерзає лише біля берега та у заводях). Йду по березі і періодично пробую щось піймати – течія надто сильна як для моримшки вагою 0.8 грама – зносить, все марно.. Змінюю мормишки, техніку проводки – все дарма. Лише десь о 10:00 отримую перше клювання і ловлю малесеньку густерку, яка хоч трішки підіймає бойовий дух.
Сильно мерзли руки і доводилось час від часу ховатись у машині пити чай та клацати інтернет на телефоні.
Продовження риболовлі сталось коли я вийшовши на лід що був в одній з заплав почав робити проводку практично вздовж кромки льоду на кордоні течії і більш спокійної води. Перша щука була найбільшою і заважила десь 1200-1300грам.
До кінця рибалки я піймав 9 щук найменша мала грам 200-300 – була втоплена і інші 900-1200. На додачу до того періодично покльовував окуньок. Всього пійманого окуня (штук 8-10 по 60-100гр.) товариш забрав своєму котику.
А ще тільки вдома помітив вроті однієї з щук окуня, якого вона ковтнула незадовго до того як була піймана мною:)

Щуки

Щуки

Трошки про снасть:

Вудлище: із глухим строєм 7 м.
Жилка: діаметром 0.15, і шматок тонюсінького дроту довжиною 6 см. в якості повідка! (Хоча першу і найбільшу зловив на лєску 0.12 🙂 )
Мормишка: це окрема тема і я обов’язково напишу про неї; коротко – вага біля 3-4 грам, дещо сплющена, із комбінацією кембриків, бусинок, з червоною шерстинкою на кінці. Вообщем, чимось схожа на сплющену джиголовку схрещену із нахлистовою мушкою.

Взагалі я розумію, що результат цієї рибалки получився більш фартовим – ніж заслуженим, але…

Висновок: в риболовлі є море граней, зовсім не помітних і не очікуваних , не бійтеся експериментувати і Вас обов’язково чекатиме успіх. Всім НХНЧ!


Коментарі