Прилбичі, 05-06.07.2013

Місце риболовлі: Прилбичі

Початок риболовлі: лип. 06, 2013 09:00

Кінець риболовлі: лип. 07, 2013 11:00

Тип риболовлі: Карпфішинг

Риба яку було спійманоВага, кгшт.на що клювало
Карась сріблястий
Короп

Вступ:
Так як відкрити сезон (завдяки роботі) не вдалося раніше і випало 2 вільних дні + деякі справи у Львові ми з Вовкою Шалуном вирішили відвідати , не побоюсь цього слова, найкращу карпову водойму України Прилбичі в період з 6 по 7 травня. Тим більше 6 числа було свято Юрія і гріх було не відпочити за улюбленою справою на улюбленій водоймі.
Мета і цілі:
Нашою метою було ,точніше були:
відпочинок на лоні природи,
перебір снастей , які ой як довго пролежали в темних закромах гаражів,
ловля карпа,ну тут як пощастить,
ну і трохи карася , бо дуже вже теща просила.
Дорога:
Отож, все загружено до Кенго(ну майже все :-) ) і після запашної кави на заправці ОККО на виїзді з Рівного ми вирушили в подорож,яка складала 256км і зайняла в нас всього три з половиною години(благо дорога поки нормальна). Близько 10-ї ми прибули на дамбу і зареєструвавшись, вирушили на 5-те поле, так як на першому полі слухати цілий день дзвін дзвіночків фідеристів великого бажання не було. Ми вибрали 18 сектор ( по ICL — у) , цей вибір був невипадковий — просто всі решта секторів були зайняті :-). Отож даний сектор є першим по порядку пристосованим для карпової ловлі на 5 полі - по праву сторону стояли з 5-6 команд, по ліву було пусто - лише великий залив, який здавна славився наявністю в ньому великої кількості амура. І велика кількість корів на 4-му полі, що не могло не радувати — бо не на 5-му. Вітер дув з малої дамби в сторону заливу, що також вселяло надію на те, що він нагнав туди багато трофейного карпа і амура.
Підготовка:
Перш за все ми вигрузили всі речі із авто і почали готувати снасті ,які були необхідні нам для нашої риболовлі.
ЗображенняЗображення
Часу це зайняло мінімум , так як ловили ми на один родпод.
ЗображенняЗображення
Отож, родпод на місці , робочі палки готові, розпочинаємо маркування. Перш за все ми пробили дно за допомогою груза , було дуже добре відчутно, що в зоні нашої ловлі було пару перепадів глубин , але не досить великих(біля 20 см) , дно в деяких місцях було досить твердим , а в деяких замуленим і з невеликими корчиками, які на пару секунд затримували маркерний груз. За пів години ми проскоридили майже всі участки,які нас цікавили(так як у нас є карта глубин,то ми наперед знали,що шукали) , і ,не чекаючи ніяких проблем, вирішили поставити поставити маркерний поплавок, для визначення точного перепабу глубин. Маркерування проводили , починаючи від відстані в 120 метрів і до 40, так як була можливість половити і на ближніх дистанціях. Отож, після десятка вдалих проходів маркером зправа наліво по зоні ловлі , ми знайшли саме той перепад з досить твердим дном ,на якому і планували ловити. І ось після ще одного вдалого на половину проходу на відстані 70-80 метрів відбувається зацеп, з яким справитись доволі тяжко і після певної боротьби наша маркерна оснастка була обірвана. На мою думку , це сталося через те,що через ті маленькі корчики , які приводять до зацепу, сам груз проходить досить легко, а от уже більш громіздка снасть — така як маркерна чи навіть сам повідок дуже добре чіпляється. Так як маркер — це не така вже й дорога річ, ми переживати не стали — тим більше , що після зацепа він всплив і дуже добре показував нам, де саме знаходяться ті самі зловіщі корчики , а так як дистанція лову було вже вибрана , то ми знали, що потрібно кидати метрів 15-20 за маркер. Отож ми вирішили нарешті закинути наші робочі паліняки. 3 палки в воді , заброс четвертої на межу ризику і тут раптовий порив сильного вітру і снасть лягає правіше на 1,5 метри від маркеру, дістаємо її — і тут чудо зацепляємо шоклідер і наша маркерна оснастка з поплавком вже на березі. Вирішили продовжити маркування і знову відправляємо маркер на ліву сторону нашої зони ловлі — знаходимо бровку яка нас цікавить, шукаємо щось далі і знову чудо — зацеп!!!! Знову обрив, знову поплавок всплив над корчами на тій же дистанції - вирішивши , що так і має бути, більше навіть не пробуємо маркуватися і закидуємо останню палку за 2 метри від зони ризику і продовжуємо готувати сектор для нормального існування на протязі доби (палатка, розкладушки, столик і т.д.т.п) Процес пройшов досить швидко — все завдяки прохолодному Віскаріку ( все ж таки свято).
ЗображенняЗображення
Ловля:
Завдяки тому, що в Рівненському Карповому Клубі є добра традиція давати одне одному снасті при потребі, а в одній команді кочування снастей і всього-всього — це взагалі звична справа, у нас на цій рибалці стався один казус. Відкривши сумку з бойлами, яку я забрав у свого напарника Дмитра, я дуже здивувався , коли не знайшов жодного плаваючого бойла чи хоча б парочки силіконових кукурузок, як виявилось він просто забув мені дати потрібну сумку)))). В Шалуна також їх не виявилось, так як я бив себе в груди, що в мене все є....
Ну що ж пішли по сусідам — один (Ігор) спить , інший не користується , і от нарешті є — позичив 5 жовтих попапів(за що дуже дякую) і в бій. Комбінації ставили стандартні для Прилбич( не буду описувати які — так як це таємниця — чесно). Так як плаваючих бойлів було мало, то ми їх економили, і ставили сніговиків через палку. Ну здається все на мазі - палки в воді, маркер плаває)))), табір готовий — далі невеликикй(1-окілограмовий) закорм коброю ( Карбон Карп — класна кобра — легенька , точна, дальнобійна.
ЗображенняЗображення
Один мінус після того як 7-го вранці викидав 1кг бойлів без зупинки - заробив мозоля — але то від непривички) і закорм своїх шлунків смачним пасхальним мясцем і всякими вкусняшками + віскарік)))))
Так як час на риболовлі летить дуже швидко — настав час вечірнього масового)))) закорму - так як ще ніби весна, то кормили небагато — 2-3кг бойлів + 0,5-1кг пелетсу. Кормили новими для даної водойми бойлами, лише солодким. І тут знову пригода, залишилось ще десь з пів кіло бойлів і я попросив в Шалуна покормитись його сподом від Спортекс — раз заброс, два — заброс — обрив спомба — як відчував, то ж сиди собі накладуй в спомб))))
Ну що ж задачу мінімум виконали — тепер залишилось чекати покльовку, а її все немає і немає — а чому дивуватись — спека стоїть жахлива — вся надія на ніч. Потім до нас в гості прийшов сусід Ігор. Під час розмови обсудили різні питання - питання охорони озера , питання браконьєрів , питання кльову. І тут він нам виклав таку інформацію,від якої ми просто були шоковані. Отож: Ігор приїхав на водойму в пятницю 3 травня( в той день він не ловив), а за період з суботнього ранку до понеділка вечора він впіймав 50 карпів вагою від 4-х до 15кг, а тепер те,що нас шокувало найбільше :sh_ok: :sh_ok: :sh_ok: — 42 з 50 карпів він впіймав лише за суботу. При цьому всьому він був сам - без напарника — оце дійсно СТАЛКЕР. Ця інформація нас ще й дещо заспокоїла — це не ми криворукі ,а просто кльов поганий)))))
Ну і тут ввечері — точний час не знаю - “счастливые часов не наблюдают» - шалений писк сигналізатора і секунда діла і Шалун вже щось тягне — по вудилищу видно, що щось доволі таке важке. Пару хвилин боротьби і красень лисий короп вже на маті, зважування показало вагу 8,98 кг , (ваги тарували :-) ) . Фотосесія і він відправляється до водойми, щоб порадувати ще не одного справжнього карпфішера.
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
Настав вечір, перезакид на ніч і в люлю. І ось після 12 ночі покльовка — карп (невеликий) на око 3-4 кг, через 2 години ще такий же. Далі тиша. Вставши десь о пятій ранку, закормив зону ловлі коброю( все тою ж :-) ) і приготувавши фідер, розпочинаю спроби зловити ще й карася, в мене вдається це дуже погано, бо ловити на гранули, я не вмію, а іншої наживки не було. І тут я вирішив накопати червяка , це мені вдалося(аж 3 штуки), але він виявився дуже маленьким і легко рвався. Закид і відразу за хвилину покльовка - і карась в мішку з двума братами , які були зловлені ще з вечора на карпові снасті. Ну що ж червяків вже немає, закидаю на гранули і чекаю покльовку, аж тут писк сигналізатора — підсічка — і я відчуваю , що там щось важке. Карп йшов так , що мені здавалося ,що там мінімум 15-ка , можливо через те що вже давно не ловив, а можливо через те (а це скоріш так і є) що риба на Прилбичах ну дуже сильна. Пару хвилин боротьби і лисий короп вже на маті. Спочатку було таке враження , що ми впіймали того ж карпа,що й ввечері, але в цього була одна особливість — збоку губа була дуже порвана — ПРОХАННЯ ДО ЛЮДЕЙ ЯКІ ЛОВЛЯТЬ КАРПА — ОБЕРЕЖНО ДІСТАВАЙТЕ ГАЧОК З ГУБИ І ОБРОБЛЯЙТЕ РАНУ!!!! Далі зважування і шок — карп заважив 8,98кг))))) — точно 2 брата- акробата)))) Аж прийшлось перевірити ваги, зваживши 2 пачки бойлів ;;-)));;-))) Обробка рани, фотосесія і карпуся поплив додому!
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
Всі покльовки були на 3 лівих вудилища, тому ми вирішили зміститись трохи лівіше , до корчиків. Далі було ще пару покльовок — із них пару тузів, і карп на 6,5кг
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
, і амур кіло на три,якого Шалун запамятає на все життя. Вован просто забув, що амур сука рєзвий — і коли він намагався вийняти гачка в нього з губи, той як смикане і гачок 2-го розміру вже наскрізь прошив палець. Після відпускання амура, я як досвідчений пошановувач серіалу “Доктор Хаус” на основі результатів МРТ :-) :-) :-) провів нескладну операцію і врятував Шалуна від волчанки :-) :-) ))))). Хочу відмітити ,що у нас було ще 3-4 сходи через зацепи, бо карп після підсічки відразу рвався в ті корчики,біля яких ми ловили.Всі спроби вивести з зацепу були марними(((
ЗображенняЗображення
І був один схід непоганої риби за декілька метрів від берега. Причина якого мені відома — це гачок 4- го розміру — я від них відмовлявся ще в минулому році, а тут чомусь поставив. Для такої риби як на Прилбичах , гачок мінімум 2-го розміру!!! На коня спіймали ще одного карася на карпові палки і почали об 11-ій годині збиратись. Хочеться відмітити,що всі покльоки відбувались лише на ті палки, де в якості насадки ми використовували тонучий бойл в парі з плаваючим — отож не забувайте поп-апи вдома))). В 12-00, прибравши сміття,яке залишили до нас наші “папєрєднікі”, ми задоволенні риболовлею вже їхали на дамбу.
Висновок:
Прилбичі - це рай для карпятника! І затрати в 300грн на соляру цілком окупають те задоволення,яке отримуєш від процесу ловлі.
1 доба для карпової сесії це дуже мало, бо хочеться і риби половити і поспати і віскаря влупити. І тим більше, що навіть на такій зарибленній водоймі досить значний вплив на кльов відіграє погода.
Не забувайте вдома брати все,що може пригодитись на водоймі, а особливо бинт і йод)))))
Бережно відностеся до риби!!!!
І на рахунок результату. Я особисто вважаю його слабеньким. Просто готувались як для веснянної риболовлі, а треба було так як для літньої і кормити більше. Як казав Володя Сазан - “Як кормиш - так і ловиш”))))
П.С. Вибачте за такий довгий і втомлюючий звіт — просто хотів розписати все від А до Я!

[MAXIMUS]


Коментарі