річка Бистриця
5.0(2)

Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Особливості:
Оновлено: 26 Січня 2020

Бистриця — річка в Україні, в межах Тисменицького району Івано-Франківської області. Права притока Дністра (басейн Чорного моря).

Утворюється злиттям Бистриці Солотвинської та Бистриці Надвірнянської на північний захід від села Вовчинця, що за кілька кілометрів на північ від Івано-Франківська. Тече спочатку на північний захід, потім повертає на північний схід. Впадає у Дністер на схід від Єзуполя.

Бистриця серед Карпатських гір має найбільший за площею басейн в Івано-Франківській області. Загальна водозбірна площа басейну — понад 2520 км².

Власне Бистриця — це невелика за довжиною річка (17 км), вона є наче стовбур, який утворюється коло підніжжя Вовчинецького пагорба біля села Вовчинця (за 4 км від Івано-Франківська) із трьох річок: Бистриці Солотвинської, Бистриці Надвірнянської та Ворони, витоки яких розташовані у Карпатах.

Найбільша притока — Бистриця Надвірнянська (довжина 94 км, площа водозабору 1580 км², густота 1,2 км²). Ця річка бере початок на північному схилі г. Чорна Клева на висоті близько 1 280 м. Найбільші її притоки Салатрук, Довжинець, Зелениця. Найвищим за розташуванням є населений пункт Бистриця. Майже до села Пасічна долина річки розширюється і біля Надвірної досягає 3 км. Від Надвірної до злиття з Бистрицею Солотвинською річка протікає у широкій долині. Русло річки розтікається на густу мережу рукавів. Швидкість течії значна і коливається від 2 м/сек., в горах до 0,7 м/сек.

Бистриця Солотвинська (довжина 82 км, площа 795 км²) стікає з найвищої частини Ґорґан — гори Сивулі. Від с. Порогів долина розширюється і біля Солотвина досягає 2 км. Долина річки дуже широка, її лівий берег високий та крутий.

Обидвом річкам властивий нестійкий водний режим, часті паводки. Модуль стоку коливається від 12—14 л/сек. (в горах) до 10 л/сек.

Власне Бистриця протікає біля краю Покутської височини, правий берег її долини високий (див. Вовчинецький пагорб) і круто спадає до річки.


Коментарі