Червонооскільське водосховище
5.0(1)

Площа водойми: 10776.0 Га
Середня глибина: 3.0 м
Максимальна глибина: 8.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Умови для відпочинку: на берегах багато баз відпочинку з різноманітними умовами
Особливості:
Оновлено: 06 Лютого 2022

Червонооскільське водосховище на сьогодні має об'єм 474,3 млн куб. метрів, площа 122,6 кв. кілометрів. Його довжина 84,6 км, середня ширина 1,6 км, максимальна ширина 4,0 км. Водосховище розташовано в Борівському, Ізюмському і Куп'янському районах Харківської області. На західному березі водосховища знаходиться райцентр Харківської області, селище міського типу Борова. Гребля водосховища довжиною 1025 метрів розташована у селі Червоний Оскіл. На водосховищі працює Червонооскільська ГЕС.

Будівництво водосховища почалося в 1957 році. 6 грудня 1957 року було завершено будівництво греблі водосховища у селі Червоний Оскіл за 10 км від гирла річки Оскіл. Наповнення водосховища почалося в березні 1958 року і тривало до весняного водопілля 1959 року. Хоча водосховище використовується для потреб районів, через які воно проходить, і роботи Червонооскільської ГЕС, основне призначення водосховища було наповнення каналу Сіверський Донець — Донбас в літню пору року. Цей канал був побудований до 1959 року для постачання Донбасу прісною водою. У літню пору канал споживає води більше, ніж звичайна течія усього Сіверського Дінця в посушливі роки, тому для рівномірності витрат води Червонооскільське водосховище зберігало воду весняного водопілля для живлення каналу. Спуск води з Червонооскільського водосховища синхронізується з роботою каналу. До 1982 році було завершено першу чергу каналу Дніпро — Донбас, який наповнює Сіверський Донець водою Дніпра. Після цього роль Червонооскільського водосховища зменшилася, однак воно, як і раніше, входить до гідравлічних систем каналу Сіверський Донець — Донбас та синхронізує свій спуск з роботою каналу.

По периметру водосховища розміщено багато літніх баз відпочинку. Частина з них закриті, але є й такі, що функціюють і навіть підходять для того, щоб переночувати під час зимової риболовлі.

Місця ловлі: Яцьке, Піски, Овощная, Чайка, Тополине, Новоплатонівка, Гороховатка.


Коментарі