річка Рось

Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Оновлено: 14 Грудня 2017

Рось — доволі крупна річка, що переважно тече на Придніпровській височині, у межах Вінницької, Київської та Черкаської областей України. Річковий басейн частково також охоплює Житомирську область. Права притока Дніпра (басейн Чорного моря).

Витік річки розташований біля села Ординці Погребищенського району Вінницької області в заказнику Зелені криниці. Річка спершу тече переважно на північний схід, від міста Біла Церква — на південний схід і схід. Біля с. Деренковець від основного русла відгалужується рукав (канал) Фоса. Гирло основного русла розташоване біля с. Хрещатик; рукав Фоса спрямований у р. Вільшанка.

Довжина становить 378,3 км, площа басейну — 12 750 км². Пересічна ширина річища у середній течії — близько 50 м. Для долини Росі характерне чергування звужених і розширених ділянок, її ширина змінюється від кількох сотень метрів до 4,5—5 км. Подекуди спостерігається асиметрія схилів долини: правий схил високий (до 60—80 м) і крутий, лівий — низький і пологий. У місцях перетину кристалічних порід річка звужується до 10—15 м, стає порожистою. Середній похил річки - 0,56 м/км. Заплава на розширених ділянках терасована, завширшки 2—2,5 км, у звуженнях — 200–300 м.

Живлення переважно снігове, влітку характерна межень. Замерзає в грудні, скресає у березні.

Серед крупних населених пунктів, що розташовані на цій річці, варто відмітити Тетіїв, Володарку, Білу Церкву, Богуслав в Київській області, Стеблев, Корсунь-Шевченківський в Черкаській області.

На початку XXI ст. для басейну Росі відомо близько 40 видів риб. Переважна більшість видів належить до родини Коропових, найчисельнішими з них є плітка, краснопірка, верховодка, пічкур звичайний, гірчак європейський. Також чисельними у басейні Росі є окунь звичайний, йорж звичайний, бичок-бабка. З інтродукованих видів поширені по всьому басейну карась сріблястий, чебачок амурський. У зв’язку з наявністю ставків у складі рибного населення Росі виявилися короп, білий амур, білий товстолобик та ін.

Місця, по яких протікає Рось, дуже мальовничі. У Білій Церкві, на лівому березі Росі розміщений знаменитий парк «Олександрія» — колишній маєток графів Браницьких. У 1960-1990-ті рр. береги Росі в Білій Церкві були місцем масового відпочинку. Чиста, прозора вода, помірна течія річки, пейзажі, радонові водолікувальниці, — все це приваблювало до Білої Церкви відпочивальників

Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму: http://fishing-ua.com/threads/656/

Коментарі