річка Псел
4.3(20)

Середня глибина: 4.0 м
Максимальна глибина: 10.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Оновлено: 25 Січня 2023

 

Річка Псел (Псьол), давня українська назва — Псло.

Витік річки знаходиться в Росії на західних схилах Середньоросійської височини. По території України тече в межах Сумської та Полтавської областей по Придніпровській низовині. Впадає в Дніпро (Дніпродзержинське водосховище). Загальна довжина складає вражаючі 717 кілометрів.

Псел не маленька річка. Існують й такі ділянки де глибина може сягати до 10-ти метрів. Особливістю річки являється те, що правий берег ж високим, а лівий абсолютно пологий.

Долина річки у верхній частині (до м. Суми) вузька, глибока, з крутими схилами. Нижче її ширина сягає 10-15 км, до 20 км в низів’ях. Заплава асиметрична; правий берег високий – до 30-70 м, лівий – пологий. Розчленована старицями і протоками, в середній і нижній течії місцями заболочена. Перебіг спокійне. Русло сильно звивисте, шириною 30-100 м. Глибина річки до 2-5 м, багато сомових ям. У той же час в верхній і середній течії часто зустрічаються мілководні ділянки. Дно піщане, на розливах мулисте. Псел покривається льодом на початку грудня і розкривається в кінці березня.

У середній течії річки споруджено більше десяти водосховищ, що змінили природний вигляд Псла в цілому. Всі вони руслового типу, з відносно великим водообміном. Слід зазначити, що у водосховищах, розташованих вище за течією річки, дно замулене в більшій мірі, ніж у водосховищах, розташованих нижче за течією. В останніх переважають донні відкладення, що складаються з піску різного ступеня замуленості.

Слабке протягом сприяє тому, що в літній період у водосховищах (особливо у верхніх) відбувається накопичення донних піщано-мулистих відкладень, що сприяє розвитку в прибережній зоні вищої водно болотної рослинності. Верхні водосховища грають у цьому відношенні роль відстійників для води, що надходить з водозбірної площі річки.

У нижніх водосховищах заростей вищої водної рослинності менше. Основна її маса представлена рогозом, очеретом, очеретом, лататтям, кубушки, куширу та ін

На ділянках річки нижче гребель, а також на незарегульованих її відрізках спостерігаються досить значні швидкості течії (0,5-0,65 м / с), слабке накопичення донних мулистих відкладень і варіювання розвитку вищої водної рослинності від невеликого до повної її відсутності. Переважаючий тип грунтів тут - добре промитий річковий пісок.

В результаті споруди Дніпродзержинського водосховища підпір води в Пеле поширився до 20 - 25 км вище колишнього його гирла. Загальна заплава Псла і Дніпра, залита водами водосховища, дуже мілководна, рясно заростає вищою водною рослинністю.

У заплаві Псла та його приток є великі луги і лісові масиви. Серед них знаходяться озера, які розташовуються в основному з лівого боку русла і є його залишками - старицями.

Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму: 

http://fish-club.net/blogs/sashok/80/

http://river.land.kiev.ua/psyol.html

http://goldfishnet.km.ua/reki-ukrainy/psyol

http://www.turystam.in.ua/2011-10-22-17-56-56/116-2012-03-13-05-52-52/1614-2012-03-13-16-55-55

http://www.fishing.kiev.ua/mesta/psel1.htm

 

 

Зовнішня розвідка доповідає

27.06.2017
У річці Псел в Гадяцькому районі мікробіологічні показники несприятливої флори лактозопозитивної кишкової палички перевищені у більш ніж девять разів. Про це сказано у повідомленні Гадяцького міжрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень держустанови Полтавський обласний лабораторний Центр МОЗ України.
https://vestnik.in.ua/2017/06/20/u-richtsi-psel-likari-ne-rekomenduyut-kupitasya/


Коментарі