річка Верещиця
3.8(5)

Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Оновлено: 10 Лютого 2022

Річка в Україні, в межах Яворівського та Городоцького районів Львівської області. Ліва притока Дністра.

Довжина 92 км, площа басейну 955 км². Похил річки 0,9 м/км. Долина трапецієподібна, місцями V-подібна, її ширина 2—4 км. Заплава широка (1—1,5 км), з озероподібними розширеннями, у багатьох місцях заболочена. Річище помірнозвивисте, на окремих ділянках каналізоване. Ширина його від 3—4 м до 10—20 м. На річці розташовано багато ставків, деякі з них досить великі, наприклад біля смт Івано-Франкове (Янівський став), міста Городка, смт Великого Любіня, міста Комарно.

Раніше ріка Верещиця була в повноводною і судноплавною. Річка є з повільною течією. По цій річці колись здійснювався зв’язок між басейнами Дністра та Вісли через Сян і Буг. Верещиця бере початок на Українському Розточчі (заповідник вище села Івано-Франково). 

Річка одержала назву від вересу, який утворює суцільні зарості — верещатники.

В долині річки Верещиця є багато рибних господарств та ставків різної величини і призначення.  Їх кількість перевищує сотню, а площа сягає 1600 га (2,2% від площі Городоцького району). Насамперед, це ставки ВАТ “Львівський обласний рибокомбінат” та Українського науково-дослідного інституту рибного господарства загальною площею водного дзеркала 1314,2 га. Тут розводять різні породи промислових риб. Також буває, що велика частина риб попадає в ріку, що має зацікавити рибалок.

На заболочених луках у долинах Верещиці та інших рік зустрічаються види хребетних, які формують водно-болотний комплекс фауни. На Верещиці раніше  були поширені такі види риб як підуст, марена, рибець, вирозуб, краснопірка, золотий карась, лин, короп. Хижі риби були представлені щукою, окунем і білизною. Проте, запаси риби істотно зменшилися внаслідок випрямлення русел рік, меліоративних робіт, забруднення. У першу чергу це стосується чисельності щуки, лина, краснопірки, бичка, в’юна, сома,  ляща, марени, головня, плітки.


Коментарі