Дубляни, водойми біля церкви

Контакти: + () власник одного ставка батюшка церкви. іншого - мер села
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Особливості:
Оновлено: 26 Квітня 2017
Коротенька інформації по рибалці в Дублянах.
Є 5 ставків на території Дублян і одне за її межами.З тих 5 одне озеро біля багатоповерхіви і 4 в селі.
1) Те що велике біля багатоповерхівки заросше травкою (там минулого року власники гаражів нібито вибили дошки з дамби чи ті доски самі прогнили, але рівень після того впав на 1метр і озеро було все в траві). Люди говорять що після того комусь вдалось виловити декілька щук у тій траві. Але то слухи в які я не охочу вірю бо привик до фактів. Цього року час від часу чув плітки що там клють-монстро карасі. Я в ті чутки не вірю бо батько часто там ходить і макимум що ловиться це паро плотвичок і ті сомики про які всі пишуть. Останні раз я ловив там карася років десь 15 тому. Наразі ловити там можна якщо попасти у вікно і наживка впаде на дно. Можливо щось і клюне бо сомики там мають бути достойних розмірів.
2) Серед тих 4 (вони один біля одного):
- два малих в оренді (одне в мера, а друге люди говорять в священника що завідує церковкою біля тих ставочків).На церковному ніхто не ловить бо отець потім до церкви не пустить:). На меровому час від часу місцеві дітлахи дрібного карася ловлять і то мер коли то бачить заставляє прибирати біля озера. Є наближені яким всерівно і вони собі там ловлять постійно. Риба там запущена різна є карась дрібний(ловив минулого року там на живця а іншу рибу відпускав), короп, окунь і навіть лин. Але я б не радив там ловити бо можливе задоволення від рибалки може бути спорчене приїздом мера.
3) Є ще два більших озера біля тих малих. Те що зліва якщо дивитись на північ то там є карась дрібний, але то посеред села і комфорту від ловлі як такої нема. Крім того ставок заростає. В період полювання на качок всі пернаті з болота прелітають в то озеро і мами з малими дітками туда ходять і ту всу живність підгодовують. Також замічав що з південного берегу в той ставок стікають стоки від місцевих жителів які на шляху тих стоків облаштували купи із гною. Так що у воду там попадає насичений коктейль. Ставок що з правої сторони теж в оренді. Там є карась і щось вже крупніше ловиться (видно запущений власником 3 роки тому короп вже підріс). Місцеві там ловлять але орендар їх ганяє.
4) Є ще так званий 5-й карєр, там торф добували колись- він залишився один, а було їх ще 4 коли мій батько ще в школу ходив. 1-й загорнули, 2-4 позаростали очеретом і там зараз качка водиться. 5-й помаленько таростає. Наразі там клює один мальок чи то синявка чи то карась невідомо + два тижні тому було зловнено електровудочників які глушили там рибу. Карєром нажаль ніхто не опікується. Місць для ловлі з кожним роком стає все менше бо водойма заростає і місцеві(жителі Дублян і Ситихова) полубляють весною загороджувати виток карєра щоб рівень води підняти. Як результат територія наколо карєру перетворюється в непролізне болото. Для фідерної снасті/донок/спінінгів доступний лише південний берег(в цілому 30-40 метрів сукупної довжини є доступні, має відносно твердий берег і не дуже зарослий + можна навіть палату поставити) і то із східної сторони до якої можна добиратись двома шляхами:
- зі сторони лісу (зі сходу), але там вийшов із берегів рів через який Дублянські очісні споруди ( під опікою Національного Аграрного Університету ) успішно і систематично скидають у річку Фосу/Яричівку неочищені міські нечистоти і це все добро попадає у всім відоме Гамалієвське водосховище - свіжа підкормка для славнозвісної плотви та гамаліївського окуня. Для особливо зацікавлених можу надати координати місця впадання того всього добра в ту річечку. У звязку з цим з доїздом транспорту до того місця треба бути дуже обережним бо до найблищої хати де є якийсь трактор доволі далеко.
- зі сторони заходу. Там можна підїхати машиною але треба метрів 300 топати між зарослями верби(обїід карєра по північному березі) щоб попасти на той південний берег.
Ловити на тому березі можна але майте на увазі що 50 метрів на схід знаходиться той рів і запашок там стоїть відповідний. Вода з того рову не попадає в карєр бо всі канави позаростали.
Є ще стежка на західну частину південного берега але там 2-3 місця які постійно зайняті і я не знаю як там клльовом. Перейти зі заходу на схід по південному березі небезпчено бо посередині озера є ромитий берег і там можна скупатись в болоті.Південнйи берег з південної сторони обмеженй ровом і там реально 4-5метрів стабільного берегу якіщо рівень води не піднятий.

Північний берег більш підходить для поплавочної ловлі але там треба знати куда закидати і як ловити бо там суцільні зарослі очерету через чкі треба продиратись щоб добратись до води. Місць там для ловлі дуже мало і у гарачу пору там в 4 ранку вже не було де стати. Недоліком того берегу те що треба стояти на трасовині (рідко викладені гілки верби в перемішку з очеретом і біля води одна-дві доски якщо повезе :? ). Деякі рибалки успішно купались у тій суміші води-очерету і болота через неможливість встояти на місці. На карєрі дуже багато вужів. ПІд час рибалки десь до 10 штук можуть пролазити/пропливати біля вас. Окремі "наглі" товарищи навіть пробують влізти в садок з рибою і анексувати дрібного карася. Водойма має дуже цікаве дно. Таке враження що там їх два. Коли риба не клює зацепити снасть за дно не можливо, але під час покльовки буває таке що риба тягне гачок під низ того дня і зацеп гарантований.

Я минулого року буа на тому краєрі 1 раз і то весною і то грішив бо ловив в нерестовий період. Карась був не поганий але треба було знати куда закидати бо навіть змістивши поплавок на 20-30 см покльовки пропадали. Осінню замічав що міцеві голодаючі (знаю вже їх в лице) систематично ходили з мішками по ту рибу. Навпевно за осінь витовкли. Цього року не був але час від часу бачу старих львівських рибалок які на вихідних вертаються з рибалки. Говорять що слабо але я не знаю чи їм вірити.

От така то друзі- рибаки зараз рибалка у Дублянах.
© vanya 16.06.2016

Коментарі