Дністер на Львівщині
4.3(14)

Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Оновлено: 09 Лютого 2022

Дністер — ріка на південному заході України та у Молдові. В античні часи Дністер був відомий під назвою «Тирас» (Tyras) або «Данастріс». Остання назва походить із іранських мов («дон» — вода). Українська народна етимологія пов'язує назву ріки зі словосполученням «дні стер». Існує також версія що сучасна назва Дністра веде свій початок з Київської Русі і означає "бистра вода", що власне, з точки зору риболова, повністю відповідає дійсності.

Довжина - 1362 км (в Україні - 705 км). Дністер має 386 приток, головні з них: праві - Стрий, Свіча, Лимниця, Бистриця, Реут; ліві - Золота Липа, Cтрипa, Серет, Збруч (найдовший - 244 км), Смотрич. Площа басейну 72.1 тис. кв.км. Всього в басейні Дністра налічується 14886 малих річок сумарною довжиною 32,3 тис. км. Живлення Дністра мішане, з переважанням снігового. Найвищий рівень води спостерігається підчас танення снігу в Карпатах i літніх злив. Льодовий режим нестійкий.

Витоки Дністра знаходяться на північних схилах Лісистих Карпат, недалеко від с.Розлуч, на висоті близько 800 метрів над рівнем моря. Верхня частина (до м.Старий Самбір) – це типова гірська річка з частими невеликими перекатами та порогами, долина V-подібна глибока (80-100 м), ширина річища до 40 м. Швидкість течії у верхів'ях - 4 м/с.

Нижче, у передгір'ї, долина заболочена, шириною до 13 км. рівнинна, у багатьох місцях у цілях меліорації русло ріки вирівняне в канали. Популярні місця для рибної ловлі: Хлопчиці (впадіння Ствяржа), Колобдуби, Устя (впадіння Щирки), Миколаїв, Верин, Крупсько, Березина, поблизу Жидачева (впадіння Стрия), Бородчиці, Хлопчиці (впадіння Луга), Журавно (впадіння Свічи), Тенетники (впадіння Свіржа), Шевченково (поблизу Галича, впадіння Лимниці), Галич (впадіння Лукви), Тустань (впадіння Гнилої Липи), Жовтень (впадіння Бистриці)

Гірська й передгірська частини басейну Дністра займають 9% його площі. Тут найгустіша річкова сітка з переважанням правих приток (Бистриця, Стрий, Свіча, Лимниця та ін.).

В районі с. Журавно підвищується спочатку лівий, а потім і правий берег ріки, русло стає кам'янистим, течія посилюється.

Від с.Нижнів до гирла ріки Збруч знаходиться найживописніша ділянка Дністра. Тут ріка утворила Дністровський каньйон 250км завдовжки (найдовший у Європі), з чисельними фантастичними вигинами. Природа каньйону своєрідна і неповторна, схили Дністра вкриті реліктовою лісовою та степовою рослинністю. Швидкість течії становить 1-2 м/с, багато печер, водоспадів.

Нижче м.Хотин знаходяться два великих водосховища – Новодністровської та Дубосарської гідроелектростанцій, після останнього водосховища швидкість течії до 0.5 м/с.


Коментарі