річка Стрий
4.0(7)

Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Оновлено: 01 Березня 2020

Ріка Стрий є однією з найбільших правих приток Дністра, бере початок кількома струмочками на північно-західних схилах гори Явірник Верховинського хребта (головний карпатський вододіл) поблизу сел Лавочне та Верхнячка Львівської області. У верхів’ях тече в глибокому каньйоні, ширина русла - 30-50 метрів; у середній течії - 50-80 метрів; у нижній течії виходить на Прикарпатську височину, ширина русла - до 150 метрів. Швидкість течії у верхів'ях досягає 4 м/с, у нижній течії - 1,5-2 м/с. Довжина річки близько 240 кілометрів, площа басейну 3055 квадратних кілометрів, має 31 притоку, найбільша – ріка Опір. Впадає в Дністер за 12 км нижче міста Жидачева. 

Найбільш популярні серед риболовів місця: поблизу Верхнього Синьовидного (де Опір впадає в Стрий), від Зарічча до місця впадіння в Дністер

Стрий характеризується великою мінливістю річкового режиму. Катастрофічні повені були у 1927, 1955, 1969 роках. У 1979 році влада УРСР вирішила розпочати будівництво протипаводкового водосховища вище села Підгородці Сколівського району. Незважаючи на грандіозність планів, будівництво велось млявими темпами аж до початку 90 років минулого сторіччя. У 2006 році КМУ остаточно відмовився від цього проекту. Тепер долину річки поблизу Підгородців прикрашають чудернацькі бетонні споруди.

Над Стриєм лежать міста: Турка, Стрий, Жидачів.


Коментарі