Яворівський кар'єр
4.7(3)

Площа водойми: 600.0 Га
Середня глибина: 12.0 м
Максимальна глибина: 70.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Лише вдень
Особливості:
Оновлено: 10 Лютого 2019


Найбільша штучна водойма Львівської області створена по проекту Львівського інституту ”Гідрохімпром” з метою ліквідації та рекультивації кар’єру Яворівської Сірки. Заповнення кар’єру водою відбувалось в 2002 – 2006 роках. За різними оцінками, формування берегової лінії водойми (за рахунок природних процесів) триватиме від трьох до п’яти років.

Живлення: водами річки Шкло з притоками Терешка, Великий і Малий Гноєнець, Руський, Якша
Площа: близько 10 кв.км.
Довжина берегової лінії: 12 км.
Рельєф дна: максимальна глибина приблизно 70 м (в деяких джерелах вказується до 100 метрів), є мілини з підводною і надводною рослинністю, затоплені пагорби, багато затоплених кущів та дерев. В прибережній зоні велика кількість озерної рослинності.
Риба: щука, плітка, карась, сазан, окунь, товстолобик, лин (на мілинах і в заростях тростини).

Наразі виглядає так що це водойма загального користування – діють стандартні правила любительського рибальства. Рибалити краще з човна.
Підчас сильних вітрів на водойми можуть підніматись хвилі висотою 1.5 метри що, безумовно, необхідно враховувати перед виходом на воду на плавальних засобах. Також хвилі розмивають грунти в береговій смузі що приводить до значного помутніння води (”побіління води”).

Відстань від Львова приблизно 50 км, від центра Яворова – 5км.
Щодо доступу до води. Заїжджати краще там де є реально заїзд 🙂 , бо не дивлячись на таку велику акваторію з берега доступу мало, береги круто позаростали непрохідним очеретом.

На берегах водойми має бути створено 5 зон відпочинку, назви яких відповідають найближчим селам: Залужжя (затока Якша, завдовжки 800 м та завширшки 100 м; затока має добрі умови, аби бути гаванню для яхт та катерів), Цетуля (великий гідропарк), Вільшаниця (міжнародний рекреаційний об’єкт санаторного типу), Ліс, та Окілки (літні туристичні бази). Передбачається що на берегах водойми одночасно зможе відпочивати 30 тисяч чоловік.

Загалом концепція освоєння берегової смуги майбутнього Яворівського озера не обмежена. Окрім вже згаданого, тут можливі заняття гребним і парусним спортом, катання на човнах, полювання за спецдозволами та ліцензіями для регулювання численності диких тварин, лікувальні послуги на базі сірководневих вод, екскурсії до священної криниці та церкви за найближчим селом Окілками, а також на орнітологічний заказник, що поруч і в якому є рідкісні види птахів.

Так як водойма створена на базі сірчаного кар’єру, причому відкриті поклади самородної сірки не були ізольовані перед заповненням водою, в воду потрапляють сполуки сірки. В різних джерелах можна знайти різні думки з цього приводу від ”лікувальних властивостей” сірководню та ”допомоги сірководню забезпечувати чистоту води” до тверджень що сірководень вб’є все живе і перетворить водойму на ”мертве море без водоростей і живності”.
Наразі сірководнева зона розташована на глибині понад 25м.
Для спостережень за процесом формування озера та нового ландшафту, впливу озера на навколишнє середовище та попередження негативних явищ уже створено центр екологічного моніторингу, до якого входять гідрометеостанція, лабораторії нагляду за повітрям і водою, геодезичні служби контролю за деформацією берегової смуги. Так як вода з водойми річкою Шкло потрапляє у Віслу, за станом води в водосховищі спостерігають і польські науковці.

http://www.active.lviv.ua/topic-t462.html

Зовнішня розвідка доповідає

03.11.2017
Сьогодні поступила інформація, що на карєрі буде повним ходом відбуватися промисловий вилов. Дозвіл має те підприємство, яке раніше займалося розведенням риби. Рибінспекція також підтвердила цю інфу. З юридичної сторони у них всі документи в нормі((.


Коментарі