Шкло
3.8(4)

Площа водойми: 65.0 Га
Середня глибина: 1.5 м
Максимальна глибина: 4.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Лише вдень
Умови для відпочинку: Місце дуже гарне для відпочинку але багато комарів.
Особливості:
Оновлено: 29 Лютого 2020


Ймовірно невеличкі озерця чи болітця в долині річки Шкло на цьому місці існували дуже давно. Пізніше (після побудови нової бетонної дороги і дамб що обмежують долину) тут існувала велика технічна водойма “явірської сірки”, яку ймовірно наприкінці 80 років минулого сторіччя спустили, проте невелички озерця залишились. За іншою версією водосховище спустили вимушено чи воно “втікло” в карстові провалля що утворились у наслідок багаторічного пониження рівня підземних вод (викликаних інтенсивним видобутком сірки, всього в цьому районі виявлено 1033 поверхневі форми карстово-провальних явищ, особливо в межах санаторію Шкло).

В 2005 році якійсь місцевий ентузіаст створив імпровізовану дамбу на річці Шкло внаслідок чого рівень води піднявся і невелички озерця об’єднались в те що маємо зараз. Через те що водойма живиться з річки, підчас сильних дощів вода мутніє, проте залишаються ділянки з чистою водою.

Пересічна глибина 1 – 1.5 метра, ямки на 4м, є місця і глибше до яких зазвичай можна добратись на човні чи по льоду, але є і такі до яких можна докинути з берега.

http://www.active.lviv.ua/topic-t197.html


Коментарі