Угерсько

Площа водойми: 0.6 Га
Середня глибина: 1.5 м
Максимальна глибина: 30.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Лише вдень
Умови для відпочинку: Інфраструктура - бар із бесідкою на березі біля траси. Довкола озера є непогані полянки, достатньо дерев.
Особливості:
Оновлено: 19 Січня 2015


Озеро в с. Угерсько (Стрийський район),
Офіційно – знаходиться в оренді УТМР Стрийського району, реально – безхозне.

Площа орієнтовно 0,6 га; озеро правильної круглої форми із радіусом близько 150-200 м; відомості про глибини різняться, особисто я найглибше місце знайшов по центру +/- 7-8 м.
Дно пісчано-камянисте практично всюди вкрите ковром водних рослин. Вода прозора – криштально чиста.

Доїз ідеальний – озеро знаходиться біля самої траси Львів-Стрий, з лівої сторони початку села Угерське, довкола озера можна проїхати по грунтовій дорозі, якість грунтівки – посередня, але не критична.

За останніми достовірними даними, в озері розвелось багато лина, є окунь, багато щуки (мій особистий рекорд 1,7 кг), є раки. Регулярно по центру під поверхнею можна бачити декілька крупних риб (близько метра), карп чи голавль (?) за деякими свідченнями. Озеро не спускалось з моменту його виникнення (середина 70тих (?) утворилось внаслідок вибуху газової свердловини). Утворилось так: бурили свердловину на газ, на невеликій глибині попали на газовий пласт, сталась аварія, почався відкритий фонтан, тобто викид газу. Так як глибина була невелика то почало викидувати породу (шутер, глину….) Утворилась воронка правильної круглої форми,ще й на додачу до цього газ загорівся.було видно вогонь за 10 км. Горіло це кілька місяців. В післявоєнні роки в Бессарабії був голод, то бессарабці приходили на Західну Україну жебрати, ночували вони на берегах біля палаючої свердловини, береги вночі часто осипались, забираючи з собою цих людей. Було кілька спроб загасити, але марно. Тоді пробурили біля палаючої свердловини кілька свердловин щоб зменшити тиск газу (висоту полум’я), і додатково пустили воду по жолобі із стрийської річки. Початкова глибина озера була 70-80 метрів.

В озері час від часу топляться люди. Недавно один чоловік втопився (кажуть по-пяні на спор озеро перпливав), то ніяк водолази немогли знайти, труп сам всплив. Водолази казали (сам не чув, знайомі переказували ( може і не правда)) що бачили ну дуже великих щук і коропів. Кажуть що і лящ там є, і голавль. що лин є там то правда. Працівники навколишніх фірм постійно ставлять сіти, ловлять линів, окунців. плотвичок.раз їм попався карась більше кілограма. На вудочку особливих результатів нема, знаю що ловили щуку на 2,5 кг. На донні снасті лов малоймовірний бо багато водоростів. В них забулудитись можна (тому й водолази потопельника не знайшли).

Можливе використання – поплавчанок, фідерів (але із врахуванням зарослості дна), спінінгів (на хижака). Можна користуватись човном.

Оплати чи обмежень на вилов риби не має, окрім, загальнодержавних правил по нормі вилову (3 кг).

Браконєрськими методами рибу не вибивають, через близькість бару, промислової зони зі сторожами. Рідко, працівники газової заправки кидають сітки, але без особливої результативності.

Smutok, 2009

http://www.active.lviv.ua/topic-t2642.html

Зовнішня розвідка доповідає

29.08.2011
Сітки розміщені на ставку, їх власник каже, що ставить їх щодня ініхто йому нічого ще не казав

20.05.2012
На березі мертва риба від ураження електричним струмом 🙁

20.10.2012
В четвер 18 числа проїжджав на маршрутці повз озеро.Озерце по периметру заставлене сітками


Коментарі