Сомин
4.3(3)

Площа водойми: 90.0 Га
Середня глибина: 4.0 м
Максимальна глибина: 56.0 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Умови для відпочинку: дуже гарна природа
Особливості:
Оновлено: 22 Серпня 2021

Озеро Сомине Турійського району.
Рибалити потрібно з човна, бо там як на Світязі йдеш і йдеш, і десь за метрів 10-20 починається глибина. А взагалі там дуже класно, сосновий лісок поряд.

Кльов дуже сильно залежить від погоди. Клює підлящик, краснопера, плотва, окунці, можна і линочка витягнути. Щуку теж ніхто не відміняв. Ловиться як з човна так і з води, але то треба як мінімум зайти по пояс))) Човном краще ставати поблизу ситників і вудити біля них. Ще як варіант від села Оконун є пірс, в сезон класно брала Оклійка

Плюси: 

  • велика водойма
  • відносно чиста вода
  • піщаний пологий вхід
  • є туалети
  • волейбольний майданчик та територія, де можна пограти у мініфутбол
  • кілька баз відпочинку та кафе і магазини, поруч
  • ліс та хороша дорога

Мінуси:

  • 110 км від Луцька
  • відсутні альтанки на пляжі
  • непривітний, навіть хамовитий персонал на принаймні одній із баз
  • геть не малі ціни на проживання (800-1500 гривень за кімнату без харчування)

Цікавий факт що озеро тектонічного походження і має досить цікавий рельєф, дно подібне до чаші. Поки бачиш ситники то всередньому глибина не більша як “з рукам” але тільки метер-два до центру так зразу дно обривається на метрів 5-7)))

Вдалося мені на День незалежності кілька годин порибалити з човна на даному чудовому озері. Ловив з глибин від трьох до шести метрів. Дрібний окунь ловився справно, також вдалось виманити щучку в районі 700 грам. Перед від”їздом вирішив поплавати і попірнати з маскою. Прозорість води в районі трьох метрів і перед очима відкрились чудові краєвиди: різкі перепади глибини з двох до чотирьох-п”яти метрів, двохметровий шар водорослів на дні та цілі тунелі з рослиності. Поміж цієї краси плавали зграйки дрібних окунів, плітки та густірки. Намилувавшись підводними лабіринтами, з чудовим настроєм поїхав додому.


© Виталий 26 серпня 2013

В Украине – свое Лохнесское чудовище Жители села Сомин Турийского района Волынской области Украины боятся купаться и ловить рыбу в ближайшем озере, так как утверждают, что в его глубинах завелось чудовище. Как пишет в пятницу Корреспондент.net, глубина озера площадью шесть гектаров достигает 56 метров. В нем есть карстовые подводные пещеры, которые называют бездонными. Люди считают, что именно в тех пустотах и живет чудовище. В первый раз некоем существе в Сомине поведал староста соседнего села Лукив в конце ХІХ века. Он даже писал письмо в Варшаву, что соминцы не платят налоги с ловли рыбы, так как в воде живет змей, который пожирает рыбу и нападает на скот. Поляки снарядили экспедицию на озеро, однако им помешала Первая мировая война. 84-летний житель Сомина Иван Ковальчук заявляет, что видел монстра. По словам Ковальчука, существо выглядит как большая ящерица размером с быка. Голова существа напоминает голову змеи, туловище покрыто чешуей, а на лапах когти. Ковальчук утверждает, что 30 лет тому назад чудовище напало на пьяного конюха, когда тот уснул на берегу. В свою очередь ученые допускают, что в Сомине живет доисторическая пресноводная акула, которая, возможно, пережила ледниковый период. В пользу этой версии свидетельствуют многочисленные археологические находки на территории области, говорит советник Института археологии Национальной академии наук Украины Валентин Волонтай. Так в селе Дулибы Турийского района даже нашли почти целый скелет доисторической пресноводной акулы. Между тем соминским чудовищем снова заинтересовались польские ученые. Возможно, этим летом они продолжат изучения неизвестного существа, которые были прерваны в 1914 году.

Ось тут ще: http://www.geocaching.su/?pn=101&cid=2979

Про це озеро навіть з Сполучених Штатів приїжджала знімальна група робити програму "Річні монстри"

Cправа в тому, що це моє рідне село, де я народився, навчився ходити, а з трьох років і плавати в озері. Там я рибалив, аж поки мені не зробили операцію на серці, — життя моє тепер вже не таке активне…
Щодо озера Сомин, то воно карстового походження. Якихось таємничих печер там нема. А ось назва урочища Підлісок підказує історикам, що на місці водойми колись ріс ліс, який провалився. На його місці й утворилось величезне еліпсоподібне озеро. Глибини його різні — і до 50 метрів. Піщаний пляж сьогодні став, як кажуть, більмом в оці приватизаторів. Оскільки сільська громада відмовила підприємцю в оренді, то була пущена «буйда» про соминський лохнесс. Брехня швидко поширилась. Навіть у купальний сезон відвідувачів помітно поменшало. Рибалки теж сюди рідше навідуються. Я зараз це спостерігаю із свого дерев’яного човна. А надувний човен заїжджих рибалок-аматорів став рідкістю.
Біля озера є багато джерел питної води. Можна було б налагодити випуск місцевої «Йоданки» або структурованої води, про яку зараз так багато говорять, та не можуть знайти інвестора. До речі, у квітні я брав пробу на вміст у ній мінералів. Звичайно, це була примітивна проба (у Луцьку роблять аналіз води на наявність 25 компонентів), але я пересвідчився, що у воді не утворюється осад. Це свідчить про наявність в ній такого хімічного елементу, як срібло. Одне слово, пишу цього листа, щоб дати «наживку» для представників малого бізнесу. Можливо, наша газета зробить своєрідну рекламу соминській воді.


© Павло ШЕСТАЛЮК,
уродженець с. Сомин Турійського району.

Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму:

http://rybalka.lutsk.ua/forum/viewtopic.php?f=14&t=2557
http://board.lutsk.ua/topic/112455-ozero-somino
http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=826

Зовнішня розвідка доповідає

15.11.2019
У 2019 році до водойм Волинської області вселено понад 11 тонн молоді риб. Протягом 2019 року у водойми Волині вселили 36 126 екз молоді риб. Загальна вага вселеного малька склала 11 128 кг. Так, до водойм випущено: 7 674 (21 578 екз.) кг коропа, 1 555 кг (3 110 екз.) товстолоба, 937 кг (2 560 екз.) білого амура, 962, 5 кг (8 878 екз.) карася сріблястого.

12.03.2020
відбулося зариблення оз. Сомине, поблизу с. Сомин Турійського району Волинської області. Вселення здійснювалося з ініціативи та за рахунок коштів небайдужих громадян та рибалок-любителів Луківської сільської ради. До озера випустили 1 269 екз. молоді риб, загальною вагою 450 кг. Так, було випущено: 220 кг коропа (629 екз.), 150 кг білого амура (429 екз.) та 80 кг товстолоба (211 екз.). Вага одного екземпляра малька становила від 350 до 380 грамів. Фото зариблення тут: https://www.facebook.com/VolynFishPatrol/posts/506143483410798 А тут відео: https://www.youtube.com/watch?v=M82YvjK62Qc


Коментарі