Поляни
2.9(50)

Контакти: +380 (97) 530 30 99
Площа водойми: 225.0 Га
Середня глибина: 1.3 м
Максимальна глибина: 2.0 м
Умови риболовлі: Платно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Ціна за добу: 1100грн
Ціна за світлу пору доби: 300грн
Примітка по оплаті: Карась 200 з ранку до вечора. Короп 1100 доба, але є 550 доба"в суборендаторів", 300 грн день
Умови для відпочинку: Умов для рибалки майже ніяких, тіньку немає. Дрова можна купити прямо на місці в охоронців, загалом там дерев майже немає(ліс трохи задавакувато), але мій брат умудрявся назбирати хмизу на уху. Але краще дрова привезти з собою. Місць для наметів вистачає з повна, з цим проблем немає. Вода питна відсутня, потрібно обов'язково привозити з собою.
Особливості:
Оновлено: 22 Липня 2022


Розмір озера: сукупна площа всіх ставків приблизно 225 гектар. Розмір кожного ставу приблизно 10 гектар.
Характер дна: дно піщане, глинисте, місцями замулене, в залежності від місця розташування ставу.
Глибина: стави не глибокі, максимальна глибина 2 метри в місцях спуску води, середня глибина 1-1.5 метри. Також на деяких ставках попід берегом прориті глибокі траншеї глибиною більше двох метрів, ширина таких траншей до трьох метрів.
Рослинність водойми: ставки в різній степені дуже зарослі комишем та осокою, також присутні кропивка, лілії. Є стави повністю зарослі лозою по береговій лінії (як правило щучі).
Наявність місць лову: місць для лову вдосталь, майже всі береги чисті від рослинності. На окремих ставах є побудовані бесідки.
Риболовецький пресинг: просто шалений! Риба рибалками власниками виловлюється постійно, причому сітками і методом “спустили став повибирали кабанів”, при цьому більшість не крупної риби просто гине на дні осушеного ставу. Рибалки теж постійно намагаються щось зловити на ще не спущених ставах.
Риба: карась, окунь, карп, плотва, щука.
Рекомендовані наживки: на карасів з карпами – черви, горох, кукурудза, опариш. На хижака добре працюють віброхвости RELAX KOPYTO, зокрема жовтого кольору з чорною спинкою, кольору сірих відтінків, також добре себе показали плаваючі воблери типу minow, окунь ловиться на вертушки.
Умови для відпочинку:
Проїзд: від Рівного рухаємось по трасі в напрямку до Сарн. Буде знак “Поляни” і поворот направо. З цього місця починається приблизно кілометрів з 4 розбитої бруківки, тому їхати краще збоку дороги. В самому кінці геть біля ставів буде з’їзд направо до будочки охорони – метрів 400 по лугу. На цій ділянці траси після дощу краще взагалі не їхати, а лишати машину біля бруківки, тому що на лугу можна застрягти.
Контакт, через який можна замовити місце, просто домовитися приїхати порибалити, розпитати про те чи інше: старший на охоронцями Вася (096)948-36-81 0673645404 Юрій Степанович 0975303099
Джерела в Інтернеті, де можна почитати про дану водойму: наш форум мормишка, наш форум спінінг, наш форум фідер, forum.fishing-ua.com власний сайт(!)Загальна інформація про водойму:

Актуальні ціни на 2021 рік (дивні власні назви, то ставки):

Карп, карась ,линок, толстолоб
Шушляків-500грн- з 5-00год до 21-00год
Сутки-1000грн

Карп ,карась, линок
Байдин ,Герасимів 5-00год  до 21-00год 300грн 
Сутки 500грн

Карась
Бабчин з 5-00 до 21-00год 200грн
Сутки 300грн

Корнєєв карась 5-00 до 21-00год 200грн
Сутки 300грн
Обмеження по вилову риби день 8кг 
Сутки 16 кг

 

Ну не хочеться писати що всі стави спущені і риба лишилась в 3 ставах:
г-подібному, центральному, корнєєвому(це ще не точно). Ну і маточнік біля будки.
Спочатку спробуємо дати загальну характеристику цій місцевості з ставками, а потім пройдемося конкретно по способам лову хижої та білої риби.

Стави знаходиться на відстані 70км від Рівного в напрямку Сарн. Створений рибхоз при підтримці Водного університету в другій половині 20століття. Складається з каскаду 27 ставів поєднаних між собою. Стави поділяються на щучі і карпові. Розмір щуки в середньому 1кг, але є і гарні мамочки, карп в основному до 3 кг, присутня також плотва і окунь, густо зариблене карасем.

Густота зариблення і місце розташування риби кожен рік змінюється (треба питати в сторожів). Надзвичайно гарна природа, ліс, озеро, дикі птахи і лебеді, плазуни, бобри (по 50 кг), кабани і кози, той хто побував хоч раз в Полянах, залишається їх вірним другом на все життя.

Спробуємо зорієнтуватись на місцевості: від будки сторожа проїжджаємо повз великих тополь по лівій стороні і за 20 метрів перший поворот наліво і відразу ж зупиняємось. Все! Справа буде “центральний” став, зліва – маленький маточник і далі починається “Г”-подібний.
Якщо проїхати далі вздовж “Г” подібного ставу, то на наступному “Т” подібному перехресті впираємось в став, який звуть “качатник”. За ним – великий став, який зветься “Корнєєв”, на ньому зазвичай осідають карасятники, хоча тут водиться і непогана щука. Корнєєв спустити неможливо(це потрібно перевірити), тому в ньому за легендами плавають пудові щупаки. Малої щуки мало.
Зі всього різноманіття ставів перших декілька(два чи три), що є найближчими до Рівного знаходяться у володінні Рівнегазу. Там в них своя база відпочинку. На цих водоймах ловити дозволено виключно “для своїх”. Справа від цих ставків(які в народі називаються Горгазівськими) є ще один заборонений – називається «Ментовським». Декілька років тому його в оренду взяв колишній співробітник органів, звідси і назва.

Вражає це рибальське ельдорадо з самого початку, кількість авто на під’їзді у вихідний день – просто шалена. Заїжджають на територію вони з “УСТОЙЧЕВОЮ ПЕРІОДИЧНІСТЮ” (не враховуємо тих, хто був ще з вечора. Здається, що коли розвиднюється – то буде як в кінотеатрі. “Прес” на воду значний, якщо з щукарями ще трошки простіше, постійно змінювали місце лову то по білорибам просто засідка, сісти реально не було де в з а г а л і.

У травня місяці починається масовий виліт мошкари і якщо вітру не має, допікає конкретно. Як кажуть місцеві – мошкара буде поки не перецвіте калина. Крім цього вечорам сильно надокучають комарі.

Хижа риба

Хто хоче там рибалити, обов’язково беріть спорядження для заходу у воду, бо без нього можна залишитися з нулем. З берега дуже мала зона облову. Підійдуть й прості штани від хімзахисту, заходимо майже по груди у воду, щоб закинути гарненько вздовж берега та камишику. З другого закиду у вас відразу буде результат ;).

На в’їзді по праву сторону від будки практично всі стави в 2007 році були спущені.
На щуку підійдуть: “Г”-подібний і “центральний” (між цими ставами ще одна будка під старою вербою). Останній дуже заріс, проте щуки там валом, правда не залікового розміру.
Далі за “Г” ідуть один маленький і два карасині стави. Останній ще називають “качатник”. Щуки там теж валом, проте зараз чомусь не бере, а от після нересту ото було! В районі вишки всі стави також зі щукою. Став за “островом”. Там скрізь там повно щуки, треба ходити пробувати.
На човнах ловити заборонено (не для всіх 🙂 ), а от в забродах самий раз, попід берегом, вздовж комиша де з берега не закинеш. Глибина десь до пояса, и хвостів буде раза в два більше

Один рибалка вирішив перевірити одну закономірність, яку запримітив ще минулого разу.
Одягнув заброди і протягом півгодини обловлював невелику акваторію одного із дальніх ставів, курсуючи зигзагами від очерету до центру ставу. Результат – майже нульовий: один ударчик і один окунець.
Проте далі не пішов, а свідомо почав ловити в зворотньому напрямку в тому ж місці. Як наслідок – протягом 15-20 хвилин виловив 3 невеличкі щучки, одна зійшла, було ще декілька ударів. Подібних випадків в Полянах під час ловлі в забродах в мене було декілька. Активізується наляканий мальок, на підняту муть збирається інша біла риба і як наслідок спостерігається активізація клювання щуки.

На рибалці стався і курйозний випадок…
Товариш після клювання обірвав блешню з куском нитки при підсіканні. Бідкається, що втратив уловисту вертушку, на яку до цього трагічного моменту вже зловив 4 щучки (Аглію лонг), а іншої такої ж немає. Я в той момент був поруч і підійшовши зі словами “зараз я її зловлю” роблю закидання. Як годиться – відразу ж клювання, підсічка, Є! Протягнув пів дороги – ніби схід, а ніби ні. Не зрозуміло. Виявилось 700г щучка з Мепсом в роті зійшла і з моєї вертушки, проте заплуталась обривком 10 метрів нитки за мій трійник. В останній момент я все таки встигнув ухопити кінець нитки и витягнув трофей. Всі були задоволені: я першою щукою, товариш – врятованою вертушкою.

Біла риба

Важливий момент: червів накопати в районі ставків майже неможливо. Грунт представляє собою пісок, тому про хробаків потрібно потурбуватись заздалегідь і взяти з собою.

Карп в полянах бере тільки на черв’яка, поводок нитка, на жилку майже не іде – перевірено. Найкраща прикормка макуха запарена з коноплею + бетаїн. Клює теж дивно десь починаючи з 11 і до 16 години, карась теж десь з 9 ранку. Ввечері і рано з ранку практично кльов відсутній. Ловиться карп в основному в осоці, дальні заброси ні до чого.

Ловлять білу рибу скрізь, але найбільш популярні ставки це: Г-подібний, Корнєєв, Центральний і з островом. Ще є один – як правильно став називається не знаю опишу на пальцях: якщо стати спиною до вишки так щоб щучі стави були позаду і дивитися в сторону бази, пройшовши вперед метрів 50 з правого боку буде став з островом а з лівого боку витягнутий став – це він.
В 2008 році найкраще брав з середини червня і до початку серпня – потім майже не клював.
Колеги з роботи рибалили в 2010 році на Центральному ставі. Тактика була наступна: відро привади заносилось під саму осоку, там же клались гачки на яких був горох. За добу було взято в такий спосіб декілька карпів, найбільший 3,2 кг. На фідер(наживка – опариш) клював карась

stal1n, 30.03.2012

 

Зовнішня розвідка доповідає

19.09.2008, 19:08
Спустили “центральний” став.
Товарну рибу зібрали, а щучки-карандаші, сотні!, так і залишились подихати у водоростях по всьому ставу. Крім щучок ще плотва, краснопірка, окунь. Шкода. Колись писав про “грамотно” налагоджене господарство. Беру слова свої назад.

07.04.2010, 09:19
Зі мною працює колєжанка з Полян – розповідала, що мертву рибу вивозили прицепами (не знаю, наскільки це правда). І, мовляв, коли вітер війне із сторони ставків “то смердить на ціле село”…

27.04.2010, 11:26
В Полянах на колгоспних ставах, які ближче до села риба крупна майже уся заморилася. Поки прохолодно ще пів біди, як потеплішає з дна вся вспливе. Карась можливо вижив, інша риба навряд. Мертвої риби повно, точно риболовлі не буде толкової декілька років.

12.09.2010, 11:45
По совету специалиста по Полянах мы переходим на большой став,что справа от будки сторожа. Через некоторое время меня позвал Саша и подойдя к нему я увидел,что все дно в том месте было устелено мертвыми карасями и окунями.Один из рыбаков,осмотрев труп рыбы сказал,что у рыбы синие жабры-это явный признак элетроудочний ловли.После этого у меня осталось больше вопросов чем ответов.Забегая на перед,скажу,что сторож объяснил данный факт тем,что один из ставов спускался,а на дне лежит рыба которая не выжила в процессе переселения из другого става…хочется верить.

17.05.2012, 23:42
Не спущеними з минулого року залишилось лише 5 ставків.
Поляни Поляни
На 2-х з них взимку стався замор, ще в одному невеликому і не проточному живе лише карась. Тобто для спінігістів лишилося лише 2 водойми, та й там на великий трофей розраховувати не варто, бо вони також повністю спускалися позаминулого року. Правда десь плаває 2 бонуса по 12 кг вкинутих після спуску одного із верхніх ставів. Але головне – проблема з наповненням ставків водою. Раніше, коли там діяв рибхоз, вода в стави подавалась із 3-х чи 4-х скважин і частково поповнювалась з лісу 2-ма міліоративними канавами. Рибхоз розвалився, скважини закрили, частина ставів заросла чагарником. А тепер з кожним роком міліють, заростають і ті водойми, які залишились. До всього цього добавилось сухі літо та осінь минулого року, а також бобри і жлобство орендарів. Бобри загатили міліоративні канави, що живили ставки. А орендарі, користуючись теплою погодою в грудні минулого року, відразу спустили більшість ставків. В результаті водойми вище “острова” так і залишились взимку без води або напівпорожніми. А коли вдарили морози, то й загинули сотні дрібної щучки та іншого малька, які скупчилися в невеликих калюжах та рівчаках після спуску.
Зате тепер господар видає квитки-брошурки про “чудову” риболовлю в Полянах. Можна зняти будиночок на “острові”, проте навкруги острова в ставках води практично немає.

Для тих хто збирається їхати, змінилися тарифи:
світловий день-100 грн.
доба-150 грн.
з човном-190 грн.
Дають ловити тількі на ставках справої сторони де риби практично немає, зліва все під шламбаумами навіть машиною недають проїхати.
© DBK

Ставки поспускали, багато повисихало, а ціна за риболовлю виросла. З початку травня рибалка вартує 200 грн. з чоловіка, норма вилову не більше 5 кг.
© DBK

Мінуси рибалки в Полянах:

  • ставків багато, тому можна приїхати і цілий день просидіти на водоймі не побачивши жодної покльовки. Як виявиться цей ставок спускали минулої осені;
  • то одні, то інші ставки періодично спускають і повністю вибирають всю рибу, тому прекрасно ловивши цілий сезон гарного карпа на одному озері на наступний рік потрібно буде або починати все спочатку, або їхати в інше місце;
  • дивні охоронці, які завжди гарантують відмінний відпочинок і ніколи не відповідають за кльов і погоду;
  • площа системи ставків величезна, за цілий день всіх і не обійдеш з спінінгом, тому потрібно відразу визначитись де ловити;
  • восени з настанням сезону полювання потрібно остерігатись п’яних і не дуже мужиків з рушницями, які приїзджають сюди за качкою;
  • відносно далека відстань від Рівного і висока як для такої рибалки плата в 50 грн. Карасів з карпиками можна посмикати і за меншу плату набагато ближче до міста.

Плюси рибалки:

  • ставків багато, тому у випадку коли не клює на одному можна за 10 хвилин змінити місце дислокації. Дану операцію можна повторювати до тридцяти разів :);
  • карасі(на тих ставках де вони ще є) дуже гарні: справжні чорні поліські красені-лапатники;
  • мабуть єдине місце в теоретичні досяжності від Рівного де дійсно можна приїхати і впіймати щуку на спінінг навіть новачку. Даний факт зараз дуже спірний враховуючі безкінечні спуски ставків 🙁 ;
  • справжня краса Полісся, кругом ні душі(десятки рибалок не враховуємо).

Резюме

Що ж можна написати підсумовуючи все вищевикладене?
Місцина неоднозначна і складна. Будемо чесні: недобросовісний власник спускає воду й вибирає всю рибу з більшої частини ставків, риба в ставках, які не спускались масово заморюється взимку через недбалість тих же хазяїв… Що робить власник після всього цього? Правильно – піднімає плату з 30 до 50 гривень. Український бізнес
Коли не подзвониш охоронцю, щоб спитати як кльова і чи варто їхати – відповідь така: “….Усьо ок риба є, її багато і наловите – якщо вмієте ловити. Гарний відпочинок гарантуємо, за погоду не відповідаємо.”

за підготовку матеріалу окрема подяка вмілому риболову і просто надійному товаришу Андрію Сафонику aka Troyan


Коментарі