Оселя
4.3(24)

Контакти: +380 (96) 427 01 23Олександр
Площа водойми: 155.0 Га
Середня глибина: 7.0 м
Максимальна глибина: 15.0 м
Умови риболовлі: Платно
Коли можна рибалити: Лише вдень
Ціна за добу: 300грн
Ціна за світлу пору доби: 300грн
Примітка по оплаті: Риболовля коштує 300 грн. Норма вилову по карпу 3 кг. окунь, плотва обмежень немає. Риболовля з човна додатково 30 грн. Ціна взимку 50 грн і кожна жерлиця 10 грн.
Умови для відпочинку: Є столики по периметру озера та туалети. Телефон на сусідню базу з будиночками, де можна переночувати: 0984359267 пані Оля База що розташована з ліва якщо стояти спиною до дамби: Іван Степанович 067-420-58-20.
Особливості:
Оновлено: 13 Квітня 2023

Озеро розташоване біля однойменного села у Яворівському районі. Озеро орендує ПП “Орхідея”, риболовля на озері платна.

Добиратись до озера можна електричкою Львів – Мостиська, до станції Заріччя, далі на північ 4,5 км – через ліс є стежка до с. Оселя ; автобусом до с. Оселя; автотранспортом з боку м. Яворова через села Черчик, Рогізне, Оселя. Якщо на БТР-і то можна і з боку Судової Вишні: повертати на залізничний переїзд в с. Заріччя а далі ґрунтовою дорогою через ліс.

Навколо озера мішаний ліс, ґрунт піщаний, рослинність поліського типу. Озеро штучного походження – резервуар води для яворівської “Сірки”, який давним-давно не використовується, за прямим призначенням. Бетонною дамбою, довжиною біля 400 м, перегороджено долину двох річечок, яка перед заповненням водою була поросла лісом. Під водою зустрічаються величезні пеньки. Ловити донкою, з цієї причини, можна не усюди, краще – з дамби. Як правило біля берегів досить мілко тому ловити звичайною маховою вудкою доцільно не всюди, хіба в заброд. Завозити треба далеко. З рук мало що впіймаєш. 

"Господарі" путанки ставлять кілометрові, а потім по селам продають. Де дивиться місцева влада та люди. Гнати орендаря в шию.

Володимир Крук, 01.11.2021

Площа озера великаа, глибина на плесі досягає 7-9 м (за даними зимової рибалки). Заливи озера мають глибини до 2 м і сильно заростають водними рослинами (елодея, гірчак), вода дуже чиста. Перед ловлею слід приготувати місце – викорчувати у рослинах віконце необхідного розміру.

Вудкою ловиться: червонопірка, плотва, окунь (восени на живця – чудово), крупний карась (до 1 кг) і короп. Близько 10% плотви в озері заражено глистом. Для людини він не шкідливий, але бридко споживати її в їжу, та й смак її, як кажуть, гірший. Крім того в озері багато щуки.

Карпятники стають в основному на косі, або з правої сторони дамби. Як туди дібратись? Першого разу ОБОВ’ЯЗКОВО потрібна допомога місцевого жителя, щоб він показав дорогу. В іншому випадку заблукаєте, при чому дорога ще й перекопана в деяких місцях.

Влітку в сезон, надзвичайно багато людей особливо по вихідних оскільки на озері добре просто відпочивати – гарна природа та чиста вода. І як правило багато любителів поганятися на швидкісних моторках, та водних мотоциклах.
На озері гарно навіть просто відпочивати, але слід попіклуватись про питну воду (до села близько 1,5 км). В лісі є гриби: білі, красноголовці, підберезники, рижики, маслюки, гливи (рядовки).

http://www.active.lviv.ua/topic-t67.html
http://gonefishing.org.ua/vodoymy/vodoymy-lvivskoyi-oblasti/oselya
http://on-fishing.com/forum/showtopic-77/
http://karpela.com/fishplace/1073

Зовнішня розвідка доповідає

28.11.2016 Відбулось зариблення, при якому було вселено 17080 екземплярів товстолоба середньою наважкою 25,0 грам (загальна маса зарибку товстолоба – 427 кг), 12000 екземплярів білого амура середньою наважкою 25,0 грам (загальна маса зарибку білого амура – 300 кг) та 60000 екземплярів коропа середньою наважкою 35,0 грам (загальна маса зарибку коропа – 2100 кг). Джерело: http://ryboohorona.lviv.ua/news/1320-zariblennya-vodoshovischa-oselya-yavorvskogo-rayonu-strg-oselya.html

28.11.2016 Зариблення: Майже закiнчився сезон рибалки. Все нiби-то зробили, що планували. Сьогоднi вiдбулось чергове зариблення. Запустили коропа, бiлого амура, товстолоба, карася, щуку, загальною вагою. Тепер будемо чекати коли виросте! © Олександр Оселя

03.11.2021 В озері сильно приспустили воду, мабуть вибирають рибу.


Коментарі