озеро Хоромне, село Острівськ
4.0(1)

Контакти: +380 (50) 222 58 39Анатолій
Площа водойми: 21.8 Га
Умови риболовлі: Невідомо
Коли можна рибалити: Лише вдень
Примітка по оплаті: 300 грн в день
Умови для відпочинку: Будиночки по 1000 гривень за добу зі всіма зручностями. Є ще такі літні будиночки по 200 гривень без зручностей.
Особливості:
Оновлено: 01 Липня 2008

Справжньою перлиною поліського краю є комплекс із трьох озер – Великого, Хоромного та Середнього. Усі вони заховані в лещатах давнього лісу, віддалені від людських поселень. Дістатись до цих озер непросто: бездоріжжя та лісові стежки, на котрих легко заблукати, – основна перешкода, хоч донедавна до озер можна було доїхати вузькоколійкою, котра дугою обгинає комплекс. Від найбільшого Великого озера до найближчого села Острівськ спочатку крізь ліс, а далі – насипною греблею понад вузькоколійкою, крізь дерев’яні містки, – чотири кілометри. До інших сіл Новорічиці, Локниці, Перекалля, Річиці – ще дальше.

Утім, не дивлячись на недоступність, озера завжди, а в останні роки – по-особливому, влітку приваблюють відпочивальників, туристів, рибалок. До того ж, ліс, який щільною стіною обступив цю дзеркальну красу, багатий на гриби і ягоди. У водяній гладі незбагненною красою відображаються верхів’я дерев, під тихий плюскіт хвиль гойдається очерет. Усе це заворожує погляд. І так було завжди. Адже недарма ще на початку ХХ ст. поміщик з сусіднього Перекалля збудував на березі найбільшого озера будинок для відпочинку, альтанку, викопав ставок для утримання спійманої риби. Тепер місце, де був цей став, називається колоритним словом «шухляда». Нині лише одинокі, товсті, вітрами покручені липи серед соснового лісу та ями від фундаменту на місці колишніх будівель нагадують, що на цьому місці був комплекс для відпочинку, що тут бурлило життя.


У роки Другої світової війни на високих густо зарослих берегах озер, серед тінистих сосон розташовувались землянки партизан, заглиблення від яких можна побачити і зараз. У сурові воєнні роки партизанський табір був розбомблений німецькою авіацією. Під час того бомбардування булоруйновано і надводний острівок на Великому озері, що зник від вогняних ударів під товщею води. Поруч на одному з пагорбів встановлено пам’ятний знак на честь Велесової книги. Ті, хто встановлював його, вважають, що цю альтернативну офіційній історії книгу написали на цьому місці, в пущі поліських лісів на березі мальовничих озер.


Я особисто спілкувався в 2012 році з власниками цих угідь, коли був на рибалці в цих краях. Ось що я дізнався:
озеро Середнє дуже щільно зариблене “вкрай крупним” карпом, а озеро Хоромне зариблене сомами й судаками. Взагалі ці хлопці склали враження заможних людей, які займаються цим усим собі в насолоду.
І взагалі, у них на першому місці там не в рибалці суть. Рибалка у них то доповнення полювання.

Віктор Малафей, 2012 рік

 


Коментарі