озеро Середнє, село Острівськ

Контакти: +380 (50) 222 58 39Анатолій
Площа водойми: 51.4 Га
Середня глибина: 2.0 м
Умови риболовлі: Платно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Примітка по оплаті: 300 гривень за кожну добу, рибу потрібно відпускати
Умови для відпочинку: Будиночки по 1000 гривень за добу зі всіма зручностями. Є ще такі літні будиночки по 200 гривень без зручностей.
Особливості:
Оновлено: 24 Грудня 2015

Походження кожного з озер карстове, глибина в них коливається від мілководдя і до більш ніж десяти метрів завглибшки. Глибинні западини тут же межують з підводними острівками. Вода гліцеринова, прозора, з легким бірюзовим відтінком. Щоправда, вміст гліцерину у кожному з озер різний, найбільше його у Великому озері.


Щодо походження назви водойм, то у двох з них вона відштовхується від розмірів, місця розташування та господарських особливостей. Найбільше, звичайно, – Велике озеро, площа якого сягає майже 90 га. Хоромне удвічі менше і, очевидно, у минулі роки на прилеглій до озера території знаходились будівлі, хороми. Найменше з озер – Середнє, усього 19 га, воно розташоване між двома іншими. Цікаво, що Хоромне і Середнє озера мають інші неофіційні назви – Сомине і Карпове відповідно. А все від того, що в них прижилися ці види риб.

Розташовані в пущі прадавнього поліського лісу, серед скрипучих сосен, розлогих дубів, заростей лісового горіха, грабів і вовчих ягід, озера напрочуд гармонійно вписуються у довкілля. У будь-яку пору року створюють пейзажі в цьому місці справді казкові. Прогулянка їхніми берегами серед природного розмаїття – це неперевершена насолода для цінителів спокійного, тихого відпочинку, своєрідний тет-а-тет з довкіллям. Кожній людині, котра має необхідність відволіктися від життєвих проблем, варто поїхати до Трьох озер. Враження від зустрічі з озерами обіцяють бути незабутніми.

Я особисто спілкувався в 2012 році з власниками цих угідь, коли був на рибалці в цих краях. Ось що я дізнався:
озеро Середнє дуже щільно зариблене “вкрай крупним” карпом, а озеро Хоромне зариблене сомами й судаками. Можна брати лише карпиків до півкіло з собою. Взагалі ці хлопці склали враження заможних людей, які займаються цим усим собі в насолоду. Як ми не просили порибалити у них, навіть зі гроші 🙂 – ці чоловіки були незворушні. Однозначне “Ні”.
І взагалі, у них на першому місці там не в рибалці суть. Рибалка у них то доповнення полювання.

Віктор Малафей, 2012 рік


Коментарі