озеро Пулемецьке
5.0(2)

Площа водойми: 1568.0 Га
Середня глибина: 4.1 м
Максимальна глибина: 19.2 м
Умови риболовлі: Безкоштовно
Коли можна рибалити: Цілодобово
Особливості:
Оновлено: 08 Березня 2023

Озеро Пулемецьке є другим за величиною після озера Світязь у групі Шацьких озер. І воно є не менш прекрасним, ніж велетень - Світязь.
Довжина берегової лінії близько 16 км. Площа водного дзеркала озера — 15,68 км2, довжина — 6,1 км, ширина — 3,4 км, середня глибина — 4,1 м, максимальна глибина — 19,2 м.

Озеро розташоване  в двох кілометрах від озера Світязь, між селами Пульмо, Залісся і Пулемець. 

Має карстове походження, живиться підземними водами, а також атмосферними опадами і поверхневим стоком. Озеро з'єднане каналами з озерами Острів'янське та Луки.

Коли випадають посушливі роки, виставляють у воді нерестовища: до гілок хвойних дерев прив’язують тягар, чіпляють поплавки, аби риба мала де відкладати ікру. Після нересту витягають хвою і спалюють. В один з попередніх років так робили для ляща і судака. 

Всі водойми Шацького поозер’я багаті різноманітними видами іхтіофауни, проте найбільше риби в Світязі і Пулемецькому. Судака можна впіймати лише в Люцимері і Пулемецькому озері.

Практично у всіх водоймах водиться велика кількість канадського сомика. Це хижак, який з’їдає ікру мирних риб. «Бичка» стало так багато, бо сьогодні практично зник з озер його перший конкурент – вугор, який поїдав ікру сомиків і навіть мальків.

Мапа глибин озера Пулимецьке
Озеро Пулемецьке – одне із найбільших блакитних перлин Шацького національного природного парку. Попри те, що озеро є другим за розміром після Світязя, воно було зовсім не досліджене і загадкове... Важливу роль у дослідженнях відіграє саме батиметирія ( сукупність даних про глибини водного об’єкту, отриманих шляхом батиметричної зйомки).
Тому, вперше, у вересні 2022 року  співробітниками Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України  спільно з працівниками Шацького НПП, були проведені батиметричні дослідження озера Пулемецьке.

Зараз рибалки Шацького національного парку, отримавши всі дозволи і ліміт на рік, розпочали меліоративний вилов риби, який проводиться задля оптимізації її кількісного і якісного складу та покращення стану водних екосистем. Група професіоналів у складі 10 чоловік працює на озерах Світязь, Пулемецьке, Люцимер, Велике Чорне і Луки-Перемут. Ловлять ятерями і мережами, в певні дні здають рибу, яку згодом нацпарк реалізовує в державні і приватні заклади харчування Шацького району. 90 відсотків улову – це сомик канадський, під забороною – червонокнижний карась золотистий. На Острів’янському озері попадався рибалкам чебачок амурський – риба, свого часу випадково завезена в Україну з Азії, зараз вона успішно акліматизувалася в водоймах країни. 


Коментарі